Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 971640 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı malaga

• DefenceTurk
  • *
  • 22
  • DefenceTurk.com
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #3360 : 31 Mart 2022, 18:26:06 »
Tank bir ülkeyi işgal etmek istiyorsanız muhakkak elinizde bulundurmanız gereken ilk silahtır.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3361 : 31 Mart 2022, 18:59:23 »
İkinci Dünya Savaşında kaç tane tank, uçak tahrip oldu, kaç tane üretildi. Modern dönemde asıl mesele toplumların, orduların kayıplarına katlanamaması gibi. Buradan asıl diğer bir konuya geçersek, eğer Rusya, Ukrayna'da ağır kayıplara katlanabilirse, farkı da burada olacak, batı toplumu için yenilgi sonucunu doğurması gereken bir çatışmada, kendi toplumunu kayıplara ikna edip, savaşın devamı konusunda ikna edebilirse, bu kez zaman Batı ve Ukrayna'nın aleyhine işlemeye başlar.

54 bin Sherman üretidi diye biliyorum... T-34 Allah bilir kaç tane

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 177
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3362 : 31 Mart 2022, 19:19:20 »
Tank bir ülkeyi işgal etmek istiyorsanız muhakkak elinizde bulundurmanız gereken ilk silahtır.

Karşı tarafın elinde çok sayıda ATGM varsa tanklar dahil bir çok zırhlı büyük tehlike altındadır. Aktif güvenlik sistemleri olmadan tanklar artık cephe savaşlarında avantajdan çok dezavantaj getiriyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3363 : 31 Mart 2022, 21:02:26 »

Askerlerinizi ölüme göndermek istiyorsanız günümüzde en iyi yol bir tanka doldurup cepheye göndermektir.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Barbatos

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3364 : 31 Mart 2022, 23:09:20 »
Tankların insansız hale getirilip piyadeye destek aracı olarak kullanılmasının ötesinde bir geleceği yok diye düşünüyorum. Sayın Skywolf'a katılıyorum, tanklar paletli tabutlar haline gelmiş durumda. Piyade vuruluyor, uçak düşürülüyor her aracı imha edecek bir silah var, uçağın devri mi geçti tankın niye devri geçsin söyleminden ziyade tanklar artık hedef tahtası gibi, nereden kaç tane roketin, anti tank füzesinin geleceği belli değil en ufak bir iç savaşta bile ortaya binlerce anti tank silahı dökülüyor, bu yüzden enerjimizi Altay'ı insansız hale getirmek için kullansak daha iyi olur kanısındayım.
« Son Düzenleme: 31 Mart 2022, 23:10:06 Gönderen: Barbatos »

Çevrimdışı Hornet

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3365 : 01 Nisan 2022, 19:31:57 »
Tankı yap diye hediye ettikleri sakallı bile ortalıktan kayboldu harbi ne olacak bu tankın hali... 2011 yilinda prototipi çıkmış tankı 11 yılda yapamayarak tarihe geçtik. Hayır bide hızlı olsun diye Güney Koreden teknik destek almıştık.. Avusturyali bir motor şirketi vardı yalan oldu , Alman motoru vardı yalan oldu , Kore motoru yerli motor derken acılı ekşili çorbaya döndü tank. Yillaaar önce birim fiyatı 15 milyon dolardı ve şahsen ben aşırı saçma pahalı buluyordum. Suanki euro dolar kurunda bu tank 20den ucuz olmaz. 20 milyon dolara 4 tane merkava alıyorsun-ki bana göre dünyanın en güzel tanklarindan biri. Ha gidip Israilden alalım demiyorum pahalı olsun bizim olsun ama bu kadar pahalıda olmasın yani.20 diyorum ama buda benim iyi niyetim. Yarın bir devlet yetkilisi çıkıp tanesini 30 milyon dolara yapacaz dese ben tepki gosterecek kitle göremiyorum. Tankların savaş meydanındaki rolünü tartışmaya gerek yok ama tank denen şeyin 20 milyon dolarlık birseyi yok. Aslı vazifesi namlu ile ağır ateş gücü sağlamak olan bir demir yığını için 20 milyon dolar çok. Üstüne bir 20 daha koy F16 alıyorsun. Motoru illaki yaparız ama Altay tankı projesinde cuvalladik bu bir gerçek.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3366 : 01 Nisan 2022, 20:01:54 »
Her şerde bir hayır vardır derler ya, Altay fiyaskosu sayesinde iki hayırla giriyoruz Ramazan ayına.

a) Altay rezaleti sayesinde tank zırhı ve tank güç paketi teknolojilerine kavuşuyoruz. Tankın kendisi değil ama bu teknolojiler gelecekteki ZMA'larımız için önemli kazanımlardır.

b) Sakallı AKP'den atılıyor.

Daha ne olsun, körün duası bir göz, Allah vermiş iki göz!  ;D

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 177
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3367 : 01 Nisan 2022, 20:08:04 »
Her şerde bir hayır vardır derler ya, Altay fiyaskosu sayesinde iki hayırla giriyoruz Ramazan ayına.

a) Altay rezaleti sayesinde tank zırhı ve tank güç paketi teknolojilerine kavuşuyoruz. Tankın kendisi değil ama bu teknolojiler gelecekteki ZMA'larımız için önemli kazanımlardır.

Sakallı son dönemde zıvanadan çıkmıştı. Önce Rusya ile S500 ile savaş uçağı geliştireceğiz dedi Rus medyasına, Dün iktidara ABD desteği ile geldik geldik. Hükümette kıçına tekmeyi bastı.

BMC'nin elinden alınması da belli ki basit bir gelişme değilmiş. BMC'yi satmak zorunda kaldı, dolayısıyla TOGG projesinden de atılmış oldu. Zaten bunun gibi yanar döner bir adamın savunma sanayiinde olmaması gerekiyordu. Çok şükür el çektirildi. Yakında paralarını da yurt dışına çıkarır ortadan kaybolur.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #3368 : 01 Nisan 2022, 20:39:30 »

Yorumunuz %100 doğru ve isabetli. Herif Bülent Arınç 2.0.

Herifi inşallah ya yakasından veyahut sakalından tutup hesaba çekerler.

https://twitter.com/IntelCube/status/1499814298520018960/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1499814298520018960%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3369 : 01 Nisan 2022, 20:57:18 »
Bülent Arınç , AKP'nin  sırlarına sahip dokunamıyorlar , bunca laf sokmalarına rağmen...
Sakallı öyle değil , sonradan devşirme  hatta eski MAO'cu... İlk falsosunda elinden BMC alındı , ikincide de " Yallah " dediler...

Belki AKP 'nin sonunu görüp bilerek şerit değiştirenlerin saflarına geçti... Neyse sonuçta ülke bir "hayırlı evladından" oldu  ;D ;D ;D

Büyük ihtimal Fetöcülerin şu bakanlığı da , bu bakanlığı da bize verin deyip gerçek niyetlerini belli ettikleri gibi bu Sakallı ; Trmotor'a da çökmeye çalışıp İngilizlerle motor işini bok edince yol verdiler...

Bunun bir de Adana Demirspor başkanı kardeşi var...