Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 985021 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Deniz16

• DefenceTurk
  • *
  • 5
  • DefenceTurk.com
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #2880 : 02 Eylül 2020, 17:19:49 »
Sn battlestar tulpar'a kafadan şans vermemişsiniz

Bana kalsa 40ton mertebelerinde ekstra zırhlandırılmış tulpar şasesi ile Korhan 35mm zma kulesi olan bir çözüme zma ihalesini verirdim çünkü gerek günümüz gerek ileriki yılların tehditlerine karşı güncel bir zma çözümü olmuş olur.
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2020, 17:41:28 Gönderen: Deniz16 »

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2881 : 02 Eylül 2020, 17:22:16 »
Sn battlestar tulpar'a kafadan şans vermenişsiniz

Bana kalsa 40ton mertebelerinde ekstra zırhlandırılmış tulpar şasesi ile Korhan 35mm zma kulesi olan bir çözüme zma ihalesini verirdim çünkü gerek günümüz gerek ileriki yılların tehditlerine karşı güncel bir zma çözümü olmuş olur.

Sn Deniz16

Para para para :)
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2882 : 02 Eylül 2020, 20:24:16 »
Sn battlestar tulpar'a kafadan şans vermemişsiniz

Net bir şey diyemem ama yinede tulpar 7 portör tekerleği ile daha uzun ve ön tarafta daha zırhlı bir zma gibi duruyor. Ama altyapı olarak en mantıklısı o yazdığım formül. Bir de işin koç boyutu var tabi.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2883 : 06 Eylül 2020, 15:32:44 »
Niye bu kadar Altay'da ısrarcıyız ki anlamadım. Onun yerine Altay'dan edinilen bilgi ile altı bir tank yapalım 1500 HP olmasın kolay bulunur 1200-1300 HP gibi Altay'ın yarı fiyatına hemde 5-6 Milyon Tl. Aynı zırhı kullansınlar sadece kırpılmış hali. Hem daha ucuz hem daha etkili bir nevi Ruslar gibi.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2884 : 06 Eylül 2020, 15:40:33 »
Niye bu kadar Altay'da ısrarcıyız ki anlamadım. Onun yerine Altay'dan edinilen bilgi ile altı bir tank yapalım 1500 HP olmasın kolay bulunur 1200-1300 HP gibi Altay'ın yarı fiyatına hemde 5-6 Milyon Tl. Aynı zırhı kullansınlar sadece kırpılmış hali. Hem daha ucuz hem daha etkili bir nevi Ruslar gibi.

+1
 :D :D
Önceki sayfalarda epey tartışmıştık bu konuyu.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2885 : 12 Eylül 2020, 18:59:41 »
Hala motordan ses yok mu?

Ukraynadan bulunacak,  Koreden alinacak hikayesi vardi?

Ne bulunmaz hint kumasiymis, atlantis gibi mubarek ara da bul :)
« Son Düzenleme: 12 Eylül 2020, 19:00:32 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2886 : 12 Eylül 2020, 20:20:31 »
Hala motordan ses yok mu?

Ukraynadan bulunacak,  Koreden alinacak hikayesi vardi?

Ne bulunmaz hint kumasiymis, atlantis gibi mubarek ara da bul :)

Finlandiya ile İtalya'yı unutma...😡😡😡

Utanma da yok her ay " bir ülke ile imza aşamasına geldik" diye safların gazını alıyorlar...
Bilmiyorlar ki millet artık doydu bu yalanlara...

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Altay Tankı'nda kullanılmak üzere Kore üretimi dizel motor iddiası.
« Yanıtla #2887 : 26 Eylül 2020, 18:34:49 »
Alıntı

Kore Cumhuriyeti kaynakları Türkiye'nin Altay Tankı'nda kullanılmak üzere Kore üretimi dizel motor talep ettiğini iddia ediyor.

Kore Cumhuriyeti yerli K-2 Blackpanter tankının ilk parti seri Alman üretimi güç paketi kullandı.

Kore ikinci partide yerli üretim motor ile Alman üretimi transmisyon kullanacak.

Kore Cumhuriyeti üçüncü parti K-2 seri üretimde tamamen yerli güç grubu kullanmayı planlıyor.
https://www.instagram.com/p/CFmnZKCsL18/?igshid=16zzwb9im9nxj
https://mobile.twitter.com/mavivatannet/status/1309877786102956032
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2020, 02:09:09 Gönderen: カメせ »

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2888 : 26 Eylül 2020, 20:13:44 »
Kore bize var mi hadi geçtim transmisyon nereden bulacağız

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2889 : 29 Eylül 2020, 19:30:05 »
Alıntı
Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Roketsan'ın Lalahan'da tesislerinde düzenlenen basın toplantısında Altay Ana Muharebe Tankının (AMT) motoru ve seri üretim takvimine ilişkin soruyu cevaplandırdı:

Prototip çalışmalarında kullanılan az sayıda motorların bir araya getirilmesine ilişkin süreci hatırlatan Demir, "onun zamanlaması, alternatif motorun bulunup, getirilip sisteme girmesiyle arada çok büyük bir boşluk bırakmamakla ilgili bir zamansal yol haritamız var. Hattı kurup üretecek hale geldikten sonra, oraya belli bir yatırım yaptıktan sonra bir iki sene beklemek gibi bir durum olmasın. Senkronize bir yol haritası düşünülüyor ama bu seri üretimin yapılmasıyla ilgili hattın kurulması, tesisle ilgili çalışmalar şu anda başladı ve bu sene içinde değil ama önümüzdeki sene içinde, ortalarına doğru hattın faaliyete geçmesini ve üretimin başlamasını bekliyoruz. Onun zamanlamasını biraz kaydırmak veya öne almak, diğer motorun devreye girmesi takvimiyle biraz alakalı ama önümüzdeki yıl seri üretimden çıktığını göreceğiz. Tabii 'bu daha önce de yapılabilirdi' denilebilir ama bu aralığı fazla tutmanın bir anlamı yoktu. Üç, beş tane tankın çıkması ondan sonra beklenmesi genelde belli bir yatırımın ölü tutulması anlamına gelecekti. Hem zamansal hem de operasyonel bir senkronizasyon ile ilgili burada ayarlar var" dedi.

https://c4defence.com/Gundem/demir-altay-%C2%A0uretimi%C2%A02021-ortasinda-baslar/10938/1