Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 987407 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kub1lay

• DefenceTurk
  • *
  • -1
ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #250 : 29 Temmuz 2011, 22:13:14 »
Shop olduğunu biliyorum ama gerçeği yansıtması muhtemel olabilir .

16. sayfada bir fotoğraf var zaten senin koyduğun foto onun shoplanmışı istersen ona bi bak

Çevrimdışı hopeful73

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • TÜRK KENDİNİDE MAZLUMUDA KORUR.
« Yanıtla #251 : 29 Temmuz 2011, 22:59:44 »
Evet beyler bu resim konuyu ve tartışmayı daha ileriye taşıyacağını düşünüyorum bu resimde diğer resim gibi waffdan alıntıdır...

resim deki tankın kulesinin kenarları shop

evet sanırım waff ta sayın destan paylaşmıştı bu shoplu resmi
ancak daha önce de bahsetmiştim; kule nin top noktası (en üst noktası) ile bu shoplanmış add on zırh arasında bir kot farkı var bunu kulenin önünü kapatmamasından da anlayabilirsiniz ayrıca namlu beşiği kot farkı da bariz ortada.

havan namluları (kulenin arkasındaki) nın yalnızca namlu uçları görünmeli vede öndeki namlular tamamen iptal olmalı ki ancak ozaman doğru olacaktır.

sanırım bu bu foto shop işinden anlayan arkadaşlar şunu yapabilirler di: bu ilave parçayı büyültüp o kot farklarını ortadan kaldıracak şekilde yapıştırarak....

yinede güzel bir paylaşım ve daha önce bahsettiklerim hakkında fikir vermesi güzel.
sayın destan'a teşekkürler
« Son Düzenleme: 23 Eylül 2011, 22:33:30 Gönderen: hopeful73 »

Çevrimdışı ~~İsmaiL~~

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #252 : 06 Ağustos 2011, 17:45:04 »
Şunuda çok merak ediyorum tankı tank yapan en önemli şeyde attığı mermilerdir ne tarz ve kaç çeşit mermi kullanılacak ve de mesela 4 bin metreden atılan bir sabot mermisi ile kaç cm zırhı delebilir veyada 4 veya 5 bin metreden bir leopard 2a6 yı vurduktan sonra zırhını delip rahatlıkla imha edebilirmi. Tamam Aselsanın taktığı atış kontor sistemi isabet açısından çok yüksek ona güvencmizi sonsuz ama önceki sorduğum sorular aklıma takılıyor bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #253 : 06 Ağustos 2011, 18:41:04 »
4~5 km  menzildeki bir tankı  vuracak bir tank yok  yani  5 km  mesafeden  bir  tankın  zırhını delmek için  tanksavar  füzeleri  kullanmak daha akıllıca olur
3. jenerasyon tanlar  2 km mesafeye vurabilecek kabiliyette üretilirlerki  altay da  2~2.5 km menzillere nokta atışı yapabilecek  kabiliyette olması öngörülen bir  tanktır , kullanacağı mühimmatlar   diğer tanklarımızdan daha farklı olmayacaktır .

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #254 : 06 Ağustos 2011, 19:23:01 »
zaten mevcut aynı kategorideki (mesela heatler arasında) tank mermileri çok büyük farklar yok...

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #255 : 06 Ağustos 2011, 21:16:49 »
leopard2a6 lar -4 abramslar 3 km dan vura bilir diye biliyorum.

Çevrimdışı ~~İsmaiL~~

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #256 : 09 Ağustos 2011, 19:41:07 »

Tam Atım Ağırlık   18000 g
Tam Atım Boy   759 mm
İlk Hız   1485 m/s
Menzil   4262 m
Kullanıldığı Silah   M68 tank ve L7 topları

'' Mke nin ürettiği 105 mm lik sabot mermisinini etkili menzili 4262 m olarak verilmiş heralde yeni üretiliecek 120mm lik sabot mermileri 4-5 km menzilde olabilir 2 km az mi ?

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #257 : 10 Ağustos 2011, 09:57:07 »
altayın  balistik tahrip tertibatı' nın  kabiliyetine  bakıldığında  max.  2~2.5 km menzildeki hedefler için  tasarlandığını  yada  buna  göre tasarlanacağını öngörüldüğünü  görürüz , lakin  tankcı  nişancısının  tankın  kabiliyetinin üzerindeki  hedefleri  vurmasıda  mümkünmüş , araştırınca  4 km  menzildeki  hedeflere  karşı bile  başarılı  atışların yapılabileceğini  öğrendim 
ben  askerliğimi  makineli  tüfekci  olarak  yaptım  , silahım  mg3 idi ,  mg3 lerin  etkili  menzili  1.2 km  olarak belirtilir  ve  1.2 km menzildeki  bir  hedefi  vurmaksa  çoook  zordur ,  daha sonra  silahın  gerçek etkili menzilinin 2km olduğunu öğrendim  özellikle  aşırtma  atışlarda  2km menzilden bir  insanı  öldürebilecek  güce  sahip  olduğunu  öğrendim  ama  silaha  menzil sınırı  koyarlarken  1.2 km  demelerinin  nedeni  o menzilden  sonrasına atışların  isabetsiz  olacağından dolayı  söylenmiştir
  m60  tanlarımızdaki  atış kontrol sistemlerine  verilen  etkili menzil  1.2 km  gibi  düşük bir  rakam  ama  mermisi  10 km  menzile  top  atışı  şeklinde  etkili  atışlar  yapılabiliyormuş  ayrıca  bir  m60  ile  3 km  menzildeki  hedefleri  vurabilen  nişancılarımız  olduğu  belirtiliyor 
silahın kabiliyeti  kullanıcısının kabiliyetiyle  doğru  orantılıymış ,  bir  kanas  bir  nişancının  elinde  200 metre menzile  sahipken  başka bir  nişancının  elinde  1200 metre menzile  sahip  olabiliyormuş  , kısacası  tankların  0~10 km  menzildeki hedefleri  vurması  mümkün  lakin  kullanıcısına  bağlı

Çevrimdışı KingWarrior

• KingWarrior
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #258 : 10 Ağustos 2011, 10:53:37 »
Körfez Savaşında M1 Abrams tanklarının 4000 metreden hedeflerinin vurabildikleri biliniyor.

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #259 : 16 Ağustos 2011, 21:02:41 »

Bu altay resmini bir çoğunuz görmüşsünüzdür. Fuarda çekilen bir resmi photoshpla arka plan eklemişler...

2 numaralı resime dikkatli bakın kuleki değişikliği fark edeceksiniz.
« Son Düzenleme: 16 Ağustos 2011, 21:14:22 Gönderen: tr(b) »