TÜRK SAVUNMA SANAYİ > Yerli Kara Sistemleri ile İlgili Gelişmeler

ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi

<< < (383/865) > >>

fırtına06:

--- Alıntı yapılan: DonnieBrasco - 20 Eylül 2019, 13:11:43 ---Buraya yazıyorum. ALTAY tankının seri üretimi 2022den önce başlamayacak. 2023e sarkma durumu bile var. BMCde tank yapacak kadronun varolduguna inanmıyorum. Türkiyede bile böyle bir kadro ne kadar vardır tartışılır. Belki biraz FNSSde onlarda bu bilgi birikimi İngilizlerden alırsalar olur. Tank yapmayı İsrail menşeyli Kirpi yapmakla aynı sanıp zıplamakla olmuyor işler.

--- Alıntı sonu ---

Tank üretilene kadar hepimiz yaşlı dedeler olup çıkacağız desene.O zamana kadarda savaş alanlarında tanka ne kadar gereksinim kalacak oda tartışılır. Birde medyamızda Ortadoğu'dan, Asya'dan tanka çok ilgi olduğu yazıyor sen daha seri üretime geçipte kendi envanterine alamadın tankı ne satmaktan bahsediyorsun? İyiki zamanında İsrail'e modernize ettirmişiz şu 170 adet M-60T'de olmasa ne yapardık bilmiyorum. Rezalet başka birşey değil beğenmediğimiz Mısır'da bile 1000 adet M1 Abrams, Ermenistan'da T-90 tankları var. Bazen şu ordunun düşürüldüğü duruma çok üzülüyorum.

Ankhises:

--- Alıntı yapılan: fırtına06 - 20 Eylül 2019, 13:51:50 ---
--- Alıntı yapılan: DonnieBrasco - 20 Eylül 2019, 13:11:43 ---Buraya yazıyorum. ALTAY tankının seri üretimi 2022den önce başlamayacak. 2023e sarkma durumu bile var. BMCde tank yapacak kadronun varolduguna inanmıyorum. Türkiyede bile böyle bir kadro ne kadar vardır tartışılır. Belki biraz FNSSde onlarda bu bilgi birikimi İngilizlerden alırsalar olur. Tank yapmayı İsrail menşeyli Kirpi yapmakla aynı sanıp zıplamakla olmuyor işler.

--- Alıntı sonu ---

Tank üretilene kadar hepimiz yaşlı dedeler olup çıkacağız desene.O zamana kadarda savaş alanlarında tanka ne kadar gereksinim kalacak oda tartışılır. Birde medyamızda Ortadoğu'dan, Asya'dan tanka çok ilgi olduğu yazıyor sen daha seri üretime geçipte kendi envanterine alamadın tankı ne satmaktan bahsediyorsun? İyiki zamanında İsrail'e modernize ettirmişiz şu 170 adet M-60T'de olmasa ne yapardık bilmiyorum. Rezalet başka birşey değil beğenmediğimiz Mısır'da bile 1000 adet M1 Abrams, Ermenistan'da T-90 tankları var. Bazen şu ordunun düşürüldüğü duruma çok üzülüyorum.

--- Alıntı sonu ---
Hocam defalarca söylüyoruzda hep biz konuşuyoruz. Ben gemi konusunda da bu kafanın olmasından dolayı biraz sert çıkmıştımda sertliği konusunda uyarmıştınız. Suriyeye , Irakğa gönderdiğimiz hurda tankları gördükçe vallahi utanıyorum ya. Birde bu hurdalara can sokup savaşa yolluyoruz. Bu acil bir mesele.Ne BMCnin nede devletin keyfine göre yapılacak bir iş değil.

BATTLESTAR:
Benim bildiğim bmc piyasadan deli gibi personel topluyormuş fnss ile otokar'ın mühendislerine 2 katı maaş teklif ediyormuş.

mavi1991:
Bir ara real madrid de ölü yıldızlar topluluğu idi. İyi mühendis veya teknik adamları toplamak tek başına bir anlam ifade etmez birbirleriyle uyumlu çalışan  EKİPlerinizin olması gerekir ayrıca 5 - 10 senede uzmanlaşan ekipleri iyi koordine edebilecek yönetici takımının oluşumu en aşağı 10 sene bence 20 sene sürer.

Ankhises:

--- Alıntı yapılan: BATTLESTAR - 20 Eylül 2019, 22:12:18 ---Benim bildiğim bmc piyasadan deli gibi personel topluyormuş fnss ile otokar'ın mühendislerine 2 katı maaş teklif ediyormuş.

--- Alıntı sonu ---
Bireylerin tecrübesi sizi bir yere kadar götürür. BMC o kadar adam topladı ama hala Tuğra kamyonu piyasaya süremedi. Demekki bazı şeyler toplamakla olmuyor kurum hafızası/bilgiside gerekiyor. Çinliler Ukraynalı motor şirketine o kadar parayı boşa saymadı. İsteseler mühendis mi bulamayacaklar ? Ukraynalı mühendisler kaçacak ülke arıyorken hemde... Satın alınan şey motor şirketinin hafızasıydı. O hafıza sizde oldugu sürece didik didik mühendis aramazsınız.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git