Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 985674 defa)

dedeman ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #1700 : 30 Aralık 2018, 14:11:42 »
O zaman ben de hemen haber salayım bizim başkana, bak rakip neler yapıyor fırsat bu fırsat sen de yanına imzalı forma ve top alarak CB bir ziyarette bulunsan ve bizim birikmiş borçları sıfırlamada kolaylık göstermesini istesek?

''Altay konusunu nereye çektik'' Sn moderatör de yılbaşı münasebeti ile diyip bizleri mazur görsün  ;)
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2018, 15:46:15 Gönderen: metin62 »

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1701 : 30 Aralık 2018, 20:15:43 »
Otokara ihale gitmedi madem öyle ben olsam eskiyen acvlerin yerine 2000-3000 arasında tulpar alırdım 1e 2 veya 1e3 oranı ile ve farklı tulpar varyasyonları ile hem zırhlı birliklere hemde motorize piyadelere büyük bir kuvvet çarpanı sağlamış olurdum

4 milyar dolarin varsa buyur sen al. Devlet bagis kabul ediyor.
Dediğimin arkasındayım bu tarz bir birlik düzeni ciddi bir güç demektir illa tulparda olmasına gerek yok farklı bir araçta olur
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1702 : 30 Aralık 2018, 20:23:24 »
Otokara ihale gitmedi madem öyle ben olsam eskiyen acvlerin yerine 2000-3000 arasında tulpar alırdım 1e 2 veya 1e3 oranı ile ve farklı tulpar varyasyonları ile hem zırhlı birliklere hemde motorize piyadelere büyük bir kuvvet çarpanı sağlamış olurdum

4 milyar dolarin varsa buyur sen al. Devlet bagis kabul ediyor.
Dediğimin arkasındayım bu tarz bir birlik düzeni ciddi bir güç demektir illa tulparda olmasına gerek yok farklı bir araçta olur

Dediginin arkasinda olacagina altinda imzan olan bir çek yazsan daha makbule gecer.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1703 : 02 Ocak 2019, 01:00:10 »
Sakarya'da yayın yapan Sakarya Yenigün isimli yerel gazete, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 13 Ocak 2019 Pazar günü Sakarya'ya gelip AK Parti Sakarya İlçe Belediye başkan adaylarını tanıtacağını ve ardından BMC'nin Karasu'daki fabrikasının temel atma törenine katılacağını yazmış.

Twitter'da bazı hesaplarda şantiye alanında son günlerde yoğun bir çalışma olduğunu da ifade etmiş.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1704 : 02 Ocak 2019, 08:22:05 »
Altay ilk parti üretimine yetişmedi ama bir sonraki seçim dönemine de açılışını yetiştirirler belki!
« Son Düzenleme: 02 Ocak 2019, 08:31:00 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Master

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -53
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1705 : 02 Ocak 2019, 11:51:04 »
Genel itibari ile projenin ilerleme süreci diğer projelerden farklı olduğunu görüyoruz.Özellikle altyapı noktasında istenilen nitelikleri veremeyen BMC grubunun bu işi yurt dışından mühendis ithal etmek veya Arifiye'deki tank-palet bakım merkezini gözüne kestirmek ile hallolacağını düşünmesi tam bir hayal kırıklığıdır.

Siyasi ve askeri iradenin bu noktada ki başarısızlıkları neticesinde bugün üretimde olması planlanan Altay tankı malesef üretim sürecine girmemiş olup,bunun dışında bu işi yapabilicek firmaların da önü kesilmiştir.Normal proje sürecine sadık kalınmaması ise işin tank üretmekten ziyade seçimler ve siyasi propaganda malzemesi olarak kullanılarak her seçim sürecinde ısıtılarak önümüze koyulmasıda ayrı bir tezatlık oluşturmaktadır.

Normal proje süreci devam ettirilseydi eğer,250 adet tank üretimi akabinde Milli Motor Grubu projeleri ile beraber hem acil ihtiyac karşılanıcaktı,hemde yerli motor geliştirme evresi bu noktada farklı bir seviyede ar-ge olarak devam ettirilicekti.Ama malesef işin içerisinde siyasi iradeye yakın olan firmaların yetersiz alt yapısı ve teknolojik kapasite yetersizliği nedeni ile bugün jeopolitik/siyasi şartlar içerisinde bu konu tamamen bir fiyasko ile sonuçlanmıştır.

« Son Düzenleme: 02 Ocak 2019, 11:51:35 Gönderen: Master »

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1706 : 02 Ocak 2019, 11:55:38 »
Genel itibari ile projenin ilerleme süreci diğer projelerden farklı olduğunu görüyoruz.Özellikle altyapı noktasında istenilen nitelikleri veremeyen BMC grubunun bu işi yurt dışından mühendis ithal etmek veya Arifiye'deki tank-palet bakım merkezini gözüne kestirmek ile hallolacağını düşünmesi tam bir hayal kırıklığıdır.

Siyasi ve askeri iradenin bu noktada ki başarısızlıkları neticesinde bugün üretimde olması planlanan Altay tankı malesef üretim sürecine girmemiş olup,bunun dışında bu işi yapabilicek firmaların da önü kesilmiştir.Normal proje sürecine sadık kalınmaması ise işin tank üretmekten ziyade seçimler ve siyasi propaganda malzemesi olarak kullanılarak her seçim sürecinde ısıtılarak önümüze koyulmasıda ayrı bir tezatlık oluşturmaktadır.

Normal proje süreci devam ettirilseydi eğer,250 adet tank üretimi akabinde Milli Motor Grubu projeleri ile beraber hem acil ihtiyac karşılanıcaktı,hemde yerli motor geliştirme evresi bu noktada farklı bir seviyede ar-ge olarak devam ettirilicekti.Ama malesef işin içerisinde siyasi iradeye yakın olan firmaların yetersiz alt yapısı ve teknolojik kapasite yetersizliği nedeni ile bugün jeopolitik/siyasi şartlar içerisinde bu konu tamamen bir fiyasko ile sonuçlanmıştır.
Bu paragrafın tamamına katılıyorum
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1707 : 02 Ocak 2019, 12:27:40 »
1++

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1708 : 02 Ocak 2019, 16:52:12 »
İlk defa duydum darısı altayın da başına :)

Tanklara kayısı kalkanı

Ocak 1, 2019

Dünya kayısı başkenti Malatya’da, kayısı kadar çekirdeği de kentin ekonomisine katkı sağlıyor. Kayısının çekirdekleri zırhlı askeri araçların yüzeylerinin korunması ve bakımı için kullanılıyor.

Askeri araçların hassas kumlama adı verilen temizleme işlemi Malatya’dan getirilen kayısı çekirdeği ile yapılıyor.

Fırtına Obüsü’nün üretildiği Adapazarı Arifiye’deki 1. Ana Bakım Merkezi Komutanlığı General Ali Fuat Cebesoy Kışlası ile Kayseri 2’nci Ana Bakım Merkezi’nde Kayısı çekirdeğinin basınçla püskürtülmesiyle yapılan bu “hassas kumlama” sayesinde T-155 Fırtına Obüsü, Leopard ve M60 tankları gibi askeri araçlar paslanmaya karşı direnç kazanıyor.

Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, “Ortalama 20 bin ton civarında çekirdek kabuğumuz var. Bu da şehre ortalama 12 milyon lira civarında katkı sağlıyor” dedi.

Özcan, “Ortalama 20 bin ton civarında çekirdek kabuğumuz var. Bu da şehre ortalama 12 milyon lira civarında katkı sağlıyor. Özellikle savunma sanayisinde tankların yüzeyinde koruma olarak kullanılıyor. Savunma sanayisindeki alan dar bir alan orada, sadece üretilen ürünün yüzde 1’lik bir bölümü kullanılıyor. Tank yüzeyini korumada üretici firma, koruma amaçlı kayısı çekirdeği kabuğunu kullanıyor. Çekirdek kabuğunu bizden ham şekilde alan fabrika tank yüzeyini korumak için işlemlerini kayısı çekirdeği kabuğuyla alakalı kendi tesislerinde üretimini yapıyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com

Çevrimdışı yakusha

• DefenceTurk
  • *
  • 20
  • Sabri Unal
    • turkdefence
« Yanıtla #1709 : 03 Ocak 2019, 01:45:35 »
Sayın Cumhurbaşkanının Sakarya'da yapacağı temel atma töreni, BMC özelinden çok 100 günlük programda yer alan ve tüm bölgeyi kapsayan Sanayi Bölgesinin temel atma töreni olabilir.  (Kaynak: MSI)