Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 985966 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #1660 : 03 Aralık 2018, 11:11:02 »
Anladım o zaman T1 ve T2 versiyonlarının insansız tarete sahip oluyor olması isterlerden kaynaklanıyor. Teşekkürler

Peki negatif yönü var mı ? Hep daha faydalı olduğundan konuşulunuyor forumlarda da  merak ediyorum bu sisteme geçildiğinde bize getirdikleri ile götürdükleri neler olacak.

Otomatik doldurucu arıza çıkartabilir. Başkada bilmem.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Alpagu

• DefenceTurk
  • *
  • -12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1661 : 03 Aralık 2018, 13:37:35 »
Yahu bu mühimmatı tecrit etmek çok mu zor t1 ler suriye t72 leri gibi patlamasa bari muharebelerde...

Çevrimdışı the demons

• DefenceTurk
  • *
  • -2
« Yanıtla #1662 : 03 Aralık 2018, 15:32:50 »
Anladım o zaman T1 ve T2 versiyonlarının insansız tarete sahip oluyor olması isterlerden kaynaklanıyor. Teşekkürler

Peki negatif yönü var mı ? Hep daha faydalı olduğundan konuşulunuyor forumlarda da  merak ediyorum bu sisteme geçildiğinde bize getirdikleri ile götürdükleri neler olacak.

insansız taretin avantajları bildiğim kadarıyla şöyle eksiğim veya yanlışım varsa üstadlar düzeltsinler..
öncelikle tankın ağırlığını ciddi miktarda düşürür 50 55 ton civarında birşey olur ayrıca otomatik doldurucu olur bu da personel sayısını düşürür ancak TSK otomatik doldurucuya soğuk bakmaktadır çünkü muharebe alanında doldurucunun bozulma ihtimali yüksektir. Tarette zırh daha ince olur.. Gövde ise daha korunaklı olur.. ayrıca taretin insansız olması silüeti de düşürebilir ki Bu tankı vurulmasını güçleştirir.Ayrıca tanka yapılacak modernizasyon işlemlerinde yer sıkıntısı daha az olur.

taretin insansız olması, zırhı daha ince olduğundan dolayı vurulması durumunda çok daha kolay zarar görebilir,doldurucu da otomatik doldurucu olacağından dolayı bozulma ihtimali fazladır.
aklıma gelen başka bir şey yok..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1663 : 13 Aralık 2018, 16:56:54 »
İkinci 100 günlük icraat programı kapsamında;

SSB-06 ALTAY Seri Üretim Projesi kapsamında güç grubu dahil kritik alt sistem sözleşmelerinin imzalanması
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1664 : 19 Aralık 2018, 14:03:19 »
Cumhurbaşkanı geçen ocak şubat arası insansız tank geliştirdiğimizden bahsetmişti . Geçen teke tekteki bir yetkilide insansız tanklar üzerinde çalıştığımızdan bahsetti. Geçenlerde Altay T3'ün insansız taretli olacağının açıklanması ve geçen yayınlanan aselsanın önümüzdeki 20 yıldaki teknolojik çalışmalarını gösteren konsept videosunda ;

aselsan tarzı apuyu arkada taşıyan aselflirlı bir insansız kuleli muhtemelen insansız bir tank konsepti gördük. Şimdi akla bir kaç soru geliyor.

1-) Altay t3 insansız olabilir mi ?
2-) Aselsan kara radarları döner başlıkla tarama modu olan komutan periskopları, leo 2a4 modernizesi videosundaki hafif namlulu silahlarla bile ateş edilen bölgeleri tespit edip insansız silah sistemini bölgeye otomatik çevirme, fırtına 2 deki otomatik doldurma sistemleri böyle bir insansız tank oluşturulmasında kullanılabilir mi ?
3-) İnsansız tankı akkor dışında fazladan zırhlandırmalımı yoksa modüler üretilip vurulan kısımları değiştirmeli mi ?
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
210 adet üretilecek
« Yanıtla #1666 : 20 Aralık 2018, 08:31:05 »
210 adet üretilecek

Altay tankının, BMC tarafından Arifye’deki Tank Palet Fabrikası’nda üretilmesi kesinleşti.

BMC’nin Karasu’da kuracağı tesislerde üretileceği belirtilen Altay Tankı’nın akıbeti belli oldu. Tankın seri üretiminin Arifiye’deki Tank Palet Fabrikası’nda üretilmesinin kesinleştiği öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre,  ismini Kurtuluş Savaşı'nda 5. Süvari Kolordusunu komuta eden Fahrettin Altay'dan alan ve ilk prototip üretimi Otokar’ın Sakarya Fabrikası’nda üretilen Altay tankının seri üretim de aynı bölgede gerçekleştirilecek.

ARİFİYE’DE ÜRETİLECEK
Geçen hafta Savunma Sanayi Başkanlığı ile sözleşme imzalayan BMC’nin Karasu’daki yatırımından vazgeçmesinden sonra nerede üretileceği konusunda farklı görüşler ileri sürülen Altay tankının, Arifiye’deki Tank Palet Fabrikası’nda üretilmesinin kesinleştiği, gerekli ekipmanların tedarik edildiği ve önümüzdeki günlerde fabrikaya getirileceği belirtiliyor.

YENİ TESİSLER
Tank Palet Fabrikası’nın BMC’ye devredileceğine ilişkin haberlerin doğru olmadığı, firmanın üretimi fabrikanın belli bölümünde ve hemen arkasında bulunan boş arazide yapılacak yeni tesislerde gerçekleştirileceği kaydediliyor.

İLK ETAPTA 40 TANK
BMC ile Savunma Sanayi arasında imzalanan sözleşmeye göre, Altay tankı seri üretim projesinde ilk etapta 40, bunun ardından 210 adet tankın üretimi planlanıyor. Proje kapsamında insansız Altay tankı da geliştirilecek.

TANKIN ÖZELİKLERİ

Türkiye'nin ilk Milli Ana Muharebe Tankı Altay’ın tasarımında, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gerçekleştirebileceği her türlü harekat şartları ve katılım sağlayacağı BM/NATO harekatlarının ihtiyaçları göz önünde bulunduruldu.

Altay, Türkiye'nin geliştirdiği 3+ nesil ana muharebe tankıdır.

Bu amaçla Altay, modern tanklarda kullanılan en yeni teknolojilerle donatıldı. Altay, sahip olacağı üstün ateş gücü ve isabet oranı, yüksek hareket kabiliyeti ile Türk Silahlı Kuvvetleri’nin en temel ve caydırıcı güçlerinden biri olacak.

Altay tankında tank komutanı, nişancı, sürücü ve doldurucu, yani 4 mürettebat çalışıyor. Altay’ın üzerinde ana silah olarak, pek çok değişik mühimmatı atabilen 120 mm’lik 55 kalibre top mevcut. Ana silah ve yardımcı silahların kontrol edilebilmesi adına Altay’a yeni nesil atış kontrol sistemi entegre etme çalışmaları ise devam ediyor.

Bu sistem sayesinde Altay, hareket halindeki hedefleri dahi son derece yüksek isabet oranıyla vurabilecek.

https://www.haberlisin.com/210-adet-uretilecek/26634/

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1667 : 20 Aralık 2018, 09:02:47 »
başa dönecem ama inşaat ne oldu ?
Tank paletin normal işi diğer fabrikalara mı kaydırılacak ?
Birde işçilik ve bant devletten olunca alacakları para değişecek mi ?

http://www.sakaryayenigun.com.tr/54864-patron-neden-bmc-haberi.html

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1668 : 20 Aralık 2018, 09:04:18 »

Yakında o askeri fabrika özelleştirilirse şaşırmam!

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1669 : 20 Aralık 2018, 09:09:22 »

Yakında o askeri fabrika özelleştirilirse şaşırmam!

Özelleştirilme kararı verildi 25 yıllığına yine yandaşa gidicek
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR