Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 985494 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #1590 : 29 Ekim 2018, 17:56:41 »
Yalnız stratejik planda onu bekleyeceğiz, bunu bekleyeceğiz yazmıyor! Şu an üretim hattı hazırlanıyor olmalıydı!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1591 : 29 Ekim 2018, 18:48:04 »
2016 da üretime başlayacak diye haber okumuştum 2014-15 te yav.

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1592 : 29 Ekim 2018, 19:05:14 »
Yalnız stratejik planda onu bekleyeceğiz, bunu bekleyeceğiz yazmıyor! Şu an üretim hattı hazırlanıyor olmalıydı!
Kim bilir belkide hazırlanıyordur

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1593 : 29 Ekim 2018, 19:14:30 »
Kim bilir belkide hazırlanıyordur

Yapılmakta olan inşaatta kaç bina hazır? Bu seneye kadar üretim hattının % 30'unun "kalifikasyonu" hazır olmalıydı. Altay üretimi için İzmirdeki tesislerde bulunan kadro Karasu'ya gelecekti. Ama şu an onların gelmesi yerine İzmir'deki tesislerde üretime başlamak bile konuşulanlar arasında!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1594 : 30 Ekim 2018, 01:10:54 »
Hâlâ inşallah deniyor. Yav kardeşim Sakarya fabrikasına aldığı inanılmaz teşvikler var, hâlâ sıkıntı nasıl olabiliyor.

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1595 : 30 Ekim 2018, 01:29:51 »
Hâlâ inşallah deniyor. Yav kardeşim Sakarya fabrikasına aldığı inanılmaz teşvikler var, hâlâ sıkıntı nasıl olabiliyor.

Yahu zaten bir sıkıntı yok sıkıntıyı üreten bol keseden atanlardı fabrika durdu diye haber çıkardılar vs öyle birşey zaten yok teşvik konusuna gelince teşvik sende fabrika kurmak istiyorsan aynı teşviklerden faydalanabiliyorsun şahsa özel teşvik yok yani araştırırsan teşvik kapsamına neler giriyor anlarsın.

Skywolf zaten mevzu orada fabrika ha deyince bitmiyor istiyorsan birmilyon işçiyle çalış beton kuruma süresi bellidir gibi o yüzden zaten atılda kalan ve tam kapasite çalışmayan tesisleri aktif edebilirler düşüncesi ceryan etti diye düşünüyorum (seri üretim kararı hemen verilirse)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1596 : 30 Ekim 2018, 08:28:11 »
Evet beklenen açıklama Ethem Sancakdan geldi kapanıyormuş muş muşda muş muş :))

Milli motor, milli hızlı tren, milli tank ve milli otomobil. Bunlar da tamamlayıcı 4 rabiadır. İzin aldık, bunlarla uğraşıyoruz. Prototipini Otokar yapmıştı, ihaleye girdi 4 firma, seri üretim ihalesini en uygun fiyat, en erken ve en iyi kalitede BMC üstlendi. Bugün yarın inşallah eli kulağında, üretime başlayacağız 'Altay' tankını ve dünyanın en iyi tankını yapacağız. Şimdiden de zaten başka ülkelerden de siparişler gelmeye başladı çok şükür. Bunun yanında hızlı tren meselesi var. Dünyada imparatorluk yer değiştirecek, Asya Pasifik'e geçecek ve modern İpek Yolu inşa olacak. Sadece ülkemizin önümüzdeki 5 yılda hızlı trene ve metroya yapacağı yatırım, 30 milyar avro civarında. Şimdi biz bunları acenteliğe devam ederek niye yabancılara kaptıralım. Projelendirdik, iddialıyız, yüzde 100 yerli Türk lokomotifini, hızlı tren lokomotifini biz yapacağız, BMC yapacak.

Yahu zaten bir sıkıntı yok sıkıntıyı üreten bol keseden atanlardı fabrika durdu diye haber çıkardılar vs öyle birşey zaten yok teşvik konusuna gelince teşvik sende fabrika kurmak istiyorsan aynı teşviklerden faydalanabiliyorsun şahsa özel teşvik yok yani araştırırsan teşvik kapsamına neler giriyor anlarsın.

Skywolf zaten mevzu orada fabrika ha deyince bitmiyor istiyorsan birmilyon işçiyle çalış beton kuruma süresi bellidir gibi o yüzden zaten atılda kalan ve tam kapasite çalışmayan tesisleri aktif edebilirler düşüncesi ceryan etti diye düşünüyorum (seri üretim kararı hemen verilirse)

En başta çoğu mantıklı kişinin eleştirdiği noktaya şimdi mecburen gün yüzüne çıkıyor. En erken teslimatı yapabilecek olan BMC, bu amaçla kurmaya çalıştığı tesisi ne zaman bitirecek? Oysa rakipleri bu konuda daha ileri seviyedeler! Bu işin bir planı, takvimi var! Plana göre gecikiyoruz gibi görünüyor! Bu plan yapılırken beton kuruma süresi, motoru, şusu busu zaten biliniyordu!

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1597 : 30 Ekim 2018, 10:11:35 »
Hersey yolunda gitse bile ilk tank taburu 2030'dan once hazir olmaz. Ben o tarihte tanklarin tarih olacagi kanisindayim.

Sanayi devrimini kacirmak boyle oluyormua demekki.  ::)
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1598 : 30 Ekim 2018, 12:48:58 »
Skywolf Ethem sancağın konuşma sırasında söylediği bu konu hakkında önemli bir nokta var en uygun fiyat,en erken,en iyi kalite ile ihaleyi aldık dedi.Aksi olsa otokardan en azından bir yönetici veya alttan bir kişi yok öyle değildi diye çıkardı ortaya diye düşünüyorum.

hazırlıklar tamamlanıp alt yapı ve hat planı bittikden sonra seri üretim sürecinde 250 tankı 5 yılda üretilebiliyor bunu ben değil ihale sürecinde söylenmişti.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1599 : 30 Ekim 2018, 23:32:13 »
Skywolf Ethem sancağın konuşma sırasında söylediği bu konu hakkında önemli bir nokta var en uygun fiyat,en erken,en iyi kalite ile ihaleyi aldık dedi.Aksi olsa otokardan en azından bir yönetici veya alttan bir kişi yok öyle değildi diye çıkardı ortaya diye düşünüyorum.

hazırlıklar tamamlanıp alt yapı ve hat planı bittikden sonra seri üretim sürecinde 250 tankı 5 yılda üretilebiliyor bunu ben değil ihale sürecinde söylenmişti.

Bu aciklamadan once vardi zaten. En hizli biz yapariz diye. Ha ben otokarci miyim? Haşa.

Ama iste, belediye baskani istifa ettiren irade nelere kadirdir kimbilir?
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''