Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 980844 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #1530 : 29 Eylül 2018, 14:34:59 »
Bu formu ziyaretci olarak izleyen '' sizleri tanımayan birisi sanır ki''  tartişmakta olan kisiler sanki  Altay tankının  A veye B firmasınca  üretilmesinden kazanç sağlayacaklar  :D

Eminim hepimizin dilek ve temennisi uzun emekler verilmiş olan ,ve ordumuzun acil ihtiyaçları arasında bulunan ,Altay tanklarının bir an önce servise girişini  görmektir.

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1531 : 29 Eylül 2018, 18:15:44 »
Ne iş yaptığınızı elbette bilmiyorum fakat örnek vereyim;
BEnim firmam 7 milyon adet X malzemeden üretiyor.
daha fazla denedik fakat kapasitemizin üstünde oldu çok gecikme yaşadık.
Sonuç olmadı.
Aynı işi yapan başka bir firmaya da iş verdik. 10 milyon malzemeye kadar büyüdük.

Gelelim neden A yerine B olsuna, 1000000 kere yazıldı.
A firması yeteri kadar ihale aldı.
Ne gücü neden yeterli adamı kaldı.
Sen bunu prototipi yapmış birine verirsen en azından acil ihtiyacı karşılarsın.
Şimdi daha bu tesis bitecekte tank yapılacakta, yapıldığı yıllar da versiyon eskiyecek.
İlk paketi yaptır doğuyu M48 den kurtar.
Sonra al 2. versiyorunu ver B firmasına hemde yerli motor vb ile.
Hem rekabet ile yarışı diri tut hemde acil ihtiyaç için x2 hız kazan.

FNSS süper bir tank yaptı testi bitirdi bile.

Bu formu ziyaretci olarak izleyen '' sizleri tanımayan birisi sanır ki''  tartişmakta olan kisiler sanki  Altay tankının  A veye B firmasınca  üretilmesinden kazanç sağlayacaklar  :D

Eminim hepimizin dilek ve temennisi uzun emekler verilmiş olan ,ve ordumuzun acil ihtiyaçları arasında bulunan ,Altay tanklarının bir an önce servise girişini  görmektir.

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1532 : 29 Eylül 2018, 18:16:44 »
NOT:Tüm fikirlerin ortak kaygısı vatandır.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1533 : 30 Eylül 2018, 11:01:40 »
Uçakların savaş ortamına ilk girişi gözlem ve keşifti şuan ise birçok gelişmiş ülkede kara-deniz -hava kuvvetleri arasında en büyük yatırımı hava kuvvetlerine yapıyor. Artık bir ülke işgal etme dönemi bitti. Yapılsa dahi daha fonksiyonel araclarla yapılıyor. Ben Tankların , uçakların gösterdiği bu gelişimde çok geride kaldıgını , kendini geliştiremediğini zaten çokta geliştirecek bir sistem olmadıgını düşünüyorum. İlk çıkan tank ile mevcut son tank prensip olarak aynı şeyler. Ateş gücünü , menzilini yükselterek bunu kıramıyorsun. Artık TANK'ın bir level üstüne çıkılması yanlısıyım. Taktik tekerlikli zırhlılar ile TANK arasında bir boşluk var. Bu boşluk çok amaçlı platformlarla çözülebilir. İster bu araca elektromanyetik silah takın ister lazer. Tıpkı bugünün uçak gemilerinin yarın yerden yükselip karadada gidebilecek olması gibi... 250+ sayılı tanklardan bahsediliyor. Bana göre fazla 100 tane yap ihtiyaca göre ALTAY 2 geliştirip 100 tanede ondan yap. İsrail bile en nihai tankını merkava 4te buldu. Kalan parayla İKA , BF ve İHA geliştirilebilir. Gökyüzünde Hava savunma füzesi taşıyan yüzlerce İHA düşününsene bana tanktan daha yararlı geliyor. Tabi bu örnekler çoğaltılabilir. İlla tank yapalım kafası yaşamak tuhaf yani.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 26
« Yanıtla #1534 : 30 Eylül 2018, 11:12:29 »
Zamanında aynı şeyi anka içinde söylenmişti.Bazı arkadaşlar hemen olumsuzluğa düşüp mantıksız cümleler kuruyordular.Ama Bir takım istem dışı sıkıntıların projeyi yavaşlattığı ortaya çıktı.Şu an ise proje geçte olsa çok sağlam bir şekilde devam ediyor.Uydudan yönetilen sihamız şu an dünyada en iyilerden.O yüzden sabır gerekiyor.Tabi bir haber ile hemen sinirlenip birbirinize girmeyin.

Çevrimdışı malaga

• DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1535 : 08 Ekim 2018, 17:11:47 »
Bmc de yatırım filan durdurmaz krizden en son etkilenecek firma bmc cünkü katarlı ortakları var vede iyi paraları var belki ilerde otokarı satın alırlarsa hiçde şaşırmam.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1536 : 09 Ekim 2018, 09:12:11 »
Bana teknik bir arıza gibi geliyor bilerek kapanmadan ziyade.
beğen

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1537 : 09 Ekim 2018, 11:13:41 »
Hindistan 1700+ tank alıcak. Keşke Altay'a ortak olsalar. Hem maaliyetler düşer, hem ihraç olmuş olur.

Gerçi onlar 65 tondan çok daha hafif istiyor ama.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1538 : 09 Ekim 2018, 11:51:13 »
Hindistan 1700+ tank alıcak. Keşke Altay'a ortak olsalar. Hem maaliyetler düşer, hem ihraç olmuş olur.

Gerçi onlar 65 tondan çok daha hafif istiyor ama.
Ruslar T-50 pakfada hindlilere resmen teknolojisi transferi bayramı yasatacaklar e bunların altında hindlerin büyük çaplı askeri alımları var. Bilhassa Ruslarla geliştirilen seyir füzeleri falan işin içine girince o hindliler büyük ihtimal Rus tanklarını lisans altında kendi üretecek.Hind pazarı Rusların elinde.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com