Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 971726 defa)

Archangel99 ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Musti19

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #1520 : 28 Eylül 2018, 23:16:03 »
Evet arkadaşlar bir ihale daha yandaşa verilerek içine edildi.Sonunda tankı üretmekten vazgeçmişler anlaşılan.Bu Altay tankı 2023 ü görürse iyi.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #1521 : 28 Eylül 2018, 23:19:39 »
Belediye secimleri de suprizlere gebe olur ;D

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1522 : 29 Eylül 2018, 04:16:17 »
Bu haberin kaynağı neresi merak konusu sadece bir internet sitesi haber yapmış bunu doğruluğunu burda yorum yapanlardan teyit eden varmı kap'a bildirim vs ?

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
Ynt: BMC yatırımını durdurdu
« Yanıtla #1523 : 29 Eylül 2018, 06:34:39 »
BMC yatırımını durdurdu

BMC'nin Sakarya'da Altay tankı üreteceği fabrika inşasını durdurması üzerine Otokar hissesi yükselişe geçti.
Otokar hissesi yükselişte. Savunma sanayii ve ticari araç üretimi alanlarında Karasu'da 2.500 dönüm arazide yatırım hazırlığı yapan BMC şirketinin fabrika tesislerinin yapım işini durdurduğu ve personelin İzmir'deki fabrikasına taşındığı öğrenildi.

BMC'nin Altay Tankı için inşa ettiği fabrikanın inşasını durdurması üzerine Otokar hissesi primlenmeye başladı. İhaleden elenen Otokar için tekrardan umutların yeşermesi nedeniyle hisse saat 12:20 itibariyle yüzde 5.73 oranında yükselişle 83 lira seviyesinde işlem görüyor.

http://www.borsagundem.com/haber/otkar-bmc-yatirimini-durdurdu/1346783

Ayrıca karasudaki bazı tanıdıkları aradım haber asılsız inşaat çalışmaları devam ediyormuş sadece biraz yavaşladı dediler oda yüksek ihtimal maliyetin biraz artmasına bağlıdır demekki neymiş hemen olumsuz yorum yapanlar için sazanlığa gerek yokmuş.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1524 : 29 Eylül 2018, 08:44:32 »

Ayrıca karasudaki bazı tanıdıkları aradım haber asılsız inşaat çalışmaları devam ediyormuş sadece biraz yavaşladı dediler oda yüksek ihtimal maliyetin biraz artmasına bağlıdır demekki neymiş hemen olumsuz yorum yapanlar için sazanlığa gerek yokmuş.

Ne tesadüf ki ben de tam tersini öğrendim! Siyah siyahtır, beyaz da beyaz. Neden ille de bir rengin aslında farklı bir renk olduğunu ispat çabasındasınız anlamıyorum. Bırakın artık fanatikliği! Olan olmuş, biten bitmiş. Yok öyle değil, yok böyle değil, Karasu'daki tanıdıklara sormuşmuş, sadece yavaşlamışmış vs.

Dur ben de bir arayayım Karasu'daki tanıdıklarımı! Hatta yok yahu atlayayım arabaya gideyim! Yakın nasıl olsa! Ya da işin doğrudan içinde olan tanıdıkları araştırayım.

Dürüst olamayan insanlar bana çok sıkıcı geliyor. Hatta mide bulandırıyor.

Zaten saçma tercihlerle sürüncemede olan Altay üretim için yapılan çalışmaların şu anki durumu pek iç açıcı değil! Ülkenin ekonomik durumu muhtemelen bu projeyi de olumsuz etkiliyor. Malesef ülkesini seven biri olarak bu durumdan son derece rahatsızım.

Diğer pek çok savunma projesi başarıya devam ederken, örneğin T625 ilk uçuşunu yaptı, neden acil ihtiyaç olarak nitelendirebileceğimiz tank üretimi bu kadar aksıyor? Ülkemizde bu tankı üretebilecek resmi ve özel kuruluşlar varken, neden daha fabrikası bile olmayan bir firma tercih edildi? Üstelik üzerine arsa hibesi, destek vs para da verilerek! Neden hiç bir yetkili mantıklı bir açıklama yapamıyor bu konuda?

Üzerine o kadar emek harcanmış olan, gerçekten ihtiyaç duyduğumuz Altay tankının en kısa süre içerisinde üretilerek birliklerde göreve başlamasını yürekten diliyorum.
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2018, 08:51:50 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1525 : 29 Eylül 2018, 10:07:11 »

Ne tesadüf ki ben de tam tersini öğrendim! Siyah siyahtır, beyaz da beyaz. Neden ille de bir rengin aslında farklı bir renk olduğunu ispat çabasındasınız anlamıyorum. Bırakın artık fanatikliği! Olan olmuş, biten bitmiş. Yok öyle değil, yok böyle değil, Karasu'daki tanıdıklara sormuşmuş, sadece yavaşlamışmış vs.

Dur ben de bir arayayım Karasu'daki tanıdıklarımı! Hatta yok yahu atlayayım arabaya gideyim! Yakın nasıl olsa! Ya da işin doğrudan içinde olan tanıdıkları araştırayım.

Dürüst olamayan insanlar bana çok sıkıcı geliyor. Hatta mide bulandırıyor.

Zaten saçma tercihlerle sürüncemede olan Altay üretim için yapılan çalışmaların şu anki durumu pek iç açıcı değil! Ülkenin ekonomik durumu muhtemelen bu projeyi de olumsuz etkiliyor. Malesef ülkesini seven biri olarak bu durumdan son derece rahatsızım.

Diğer pek çok savunma projesi başarıya devam ederken, örneğin T625 ilk uçuşunu yaptı, neden acil ihtiyaç olarak nitelendirebileceğimiz tank üretimi bu kadar aksıyor? Ülkemizde bu tankı üretebilecek resmi ve özel kuruluşlar varken, neden daha fabrikası bile olmayan bir firma tercih edildi? Üstelik üzerine arsa hibesi, destek vs para da verilerek! Neden hiç bir yetkili mantıklı bir açıklama yapamıyor bu konuda?

Üzerine o kadar emek harcanmış olan, gerçekten ihtiyaç duyduğumuz Altay tankının en kısa süre içerisinde üretilerek birliklerde göreve başlamasını yürekten diliyorum.

Banada dürüst olmayan insanlar çok sıkıcı geliyor atlayıp gelebiliyorsan Ekşioğlu Apartın önüne beklerim gel Gökhan diye sorarsan hemen söylerler gel birlikte gidip bakalım istersen he ? Asıl anladığım kadarıyla senin kaygın hiçbir kaynağı olmayan bir haberi verdin şimdide savunmacılığını yapıyorsun ben taraftar değilim akıl ve izanla açıklanmayacak şeyler çıkıyor hemen yorumlar yaftalamalar nerde kardeşim KAP bildirimi ? seni haberi kanıtlamaya davet ediyorum sayın tarafsız yönetici

Altay üretim için yapılan çalışmaların şu anki durumu ne izah edermisin yerlileşme için y.dışından tersine beyin göçüyle getirtilen şirketi duydunmu mesela ? açıklayıcı bilgiler verinde herkes anlasın ne olmuş olmamış motor için nerelere gelinmiş gelinmemiş
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2018, 10:09:30 Gönderen: firtinabaskan »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1526 : 29 Eylül 2018, 10:24:21 »

Banada dürüst olmayan insanlar çok sıkıcı geliyor atlayıp gelebiliyorsan Ekşioğlu Apartın önüne beklerim gel Gökhan diye sorarsan hemen söylerler gel birlikte gidip bakalım istersen he ? Asıl anladığım kadarıyla senin kaygın hiçbir kaynağı olmayan bir haberi verdin şimdide savunmacılığını yapıyorsun ben taraftar değilim akıl ve izanla açıklanmayacak şeyler çıkıyor hemen yorumlar yaftalamalar nerde kardeşim KAP bildirimi ? seni haberi kanıtlamaya davet ediyorum sayın tarafsız yönetici

Altay üretim için yapılan çalışmaların şu anki durumu ne izah edermisin yerlileşme için y.dışından tersine beyin göçüyle getirtilen şirketi duydunmu mesela ? açıklayıcı bilgiler verinde herkes anlasın ne olmuş olmamış motor için nerelere gelinmiş gelinmemiş

Yok apartmanın önüne gel, yok Falanca diye sor vs. Bu ne ya! Kahvehane değil burası!

Haberin kaynağı altında yazıyor. O haberle ilgili sağlam yerden bilgi de aldım. Gerçek, üzerine örtmeye çalışmakla değişmiyor! Savunmacılık yapan biri varsa o da sensin! Daha önceki yorumlarımda da belirttiğim gibi bunun geçici bir durum olduğu söyleniyor. İnşallah öyledir! Değilse, zaten yine daha önce de söylediğim gibi yanlış tercihler nedeniyle sürekli geciken üretim daha da gecikecek! Var olan bir gerçeği dile getirmek, yorumda bulunmak yaftalamak falan değildir!

Yurtdışından tersine beyin göçüyle ilgili getirilerek kurulan şirketin Altay değil, hafif zırhlı araçlar konusunda diye duydum ben!

Alıntı

BMC, Yeni Nesil Hafif Zırhlı Araç projesinde aktarma organları konusunda da çalışmaya başladı BMC bu iş için, Türkiye’de yetişip İtalya’da bir firma kurmuş 2 Türk mühendisini tersine beyin göçü yaparak ülkemize geri getirdi.

https://twitter.com/ssysfakb/status/1045750153473347585

Ayrıca söz konusu haberde geçen durum hakkında KAP bildirimi olabilmesi için BMC hisselerinin halka açık olması gerekmiyor mu!
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2018, 10:25:26 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1527 : 29 Eylül 2018, 10:30:30 »

Yok apartmanın önüne gel, yok Falanca diye sor vs. Bu ne ya! Kahvehane değil burası!

Haberin kaynağı altında yazıyor. O haberle ilgili sağlam yerden bilgi de aldım. Gerçek, üzerine örtmeye çalışmakla değişmiyor! Savunmacılık yapan biri varsa o da sensin! Daha önceki yorumlarımda da belirttiğim gibi bunun geçici bir durum olduğu söyleniyor. İnşallah öyledir! Değilse, zaten yine daha önce de söylediğim gibi yanlış tercihler nedeniyle sürekli geciken üretim daha da gecikecek! Var olan bir gerçeği dile getirmek, yorumda bulunmak yaftalamak falan değildir!

Yurtdışından tersine beyin göçüyle ilgili getirilerek kurulan şirketin Altay değil, hafif zırhlı araçlar konusunda diye duydum ben!

Alıntı

BMC, Yeni Nesil Hafif Zırhlı Araç projesinde aktarma organları konusunda da çalışmaya başladı BMC bu iş için, Türkiye’de yetişip İtalya’da bir firma kurmuş 2 Türk mühendisini tersine beyin göçü yaparak ülkemize geri getirdi.

https://twitter.com/ssysfakb/status/1045750153473347585

Ayrıca söz konusu haberde geçen durum hakkında KAP bildirimi olabilmesi için BMC hisselerinin halka açık olması gerekmiyor mu!

Kahvehane değil tabiki yok siz dedinizya çok yakınım diye ondan söyledim yahu bunda kızacak birşey yok gelin yerinde görün diye sıkıntı yok Şirket hafif zırhlıyla kalmayacak altay içinde çalışmaları olacak  haberin kaynağı kaynaksız birazda neyse doğrulattığınız yerde yanlış biliyor en azından inşaat çalışmaları kısmide olsa devam ediyor bunu kabullenin geçici durum işlerin durması değil yavaşlaması oda inşaat sektöründe şuanda maliyetler arttığı için zaten yakın zamanda bununla ilgili kanun çıkacak destek veyahut isteyenlerin çekilmesi için neyse selametle bu haber kaynağı haberi nasıl bulmuşsa aa dha vs kaynağa ulaşamamış bu haberi bulanda enayi :D para kazanacağı yerlere vermemiş haberi sevgiyle.

« Son Düzenleme: 29 Eylül 2018, 10:35:16 Gönderen: firtinabaskan »

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #1528 : 29 Eylül 2018, 10:41:58 »
@ Skywolf

Sen de hemen sinirlenme yahu bak anlaşmazlıkları ne güzel giderdiniz .  Arkadaş seni duelloya davet etmiyor beraber teftiş yapınız diye seni çağırıyor.

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1529 : 29 Eylül 2018, 11:58:01 »
İnşaatı yapan firma sıkıntıda olabilir ama bi kesim bunu davulla zurnayla BMC üretimi iptal etti gibi duyurdu umarım hevesleri herzamanki gibi son dakikada hüsrana döner.