Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 986818 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Amaruk

• DefenceTurk
  • *
  • -71
  • DefenceTurk.com
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #1440 : 16 Haziran 2018, 17:55:31 »
Bazı arkadaşlar neden adamı sakallı diye aşağılıyor.Bu adamın ismi yok mu arkadaşlar?

Sancak :"Arabım... Türk olmaktan üzülürüm"

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/sancak-arabim-turk-olmaktan-uzulurum-23042h.htm

Ve Süriyeli istilası

https://www.youtube.com/watch?v=vYshghumrTI

Seri üretimide devlet BMC’ ye verdi.

Devlet mi? Hahahaha  :'(

Benim Mehmedim Süriye de Irak da ölsün elin Arabı Süriyelisi gelsin sefasını sürsün iş güç sahibi olsun.

Mustafa Kemal, Mersin gezisindeyken şehirde gördüğü büyük binaları sormuş.

- bu köşk kimin?
- kirkor'un

- ya şu koca bina kimin?
- yorgo'nun

- ya şu?
- solomon'un

Atatürk sinirlenerek sormuş.

-onlar bu binaları yaparken siz neredeydiniz?

Toplananların arasında tantuni yiyen bir köylünün sesi duyulur;

- onlor mu?
- ağzında lokma varken konuşma!
- tomom.. bi saniye... onlar mı? biz onları kendimizden ayrı görmüyoruz ki.. yüzyıllardır birlikte yaşıyoruz.. üstelik tarif ettiğiniz milliyetçilik bağlamında kendilerini türk hissediyor olabilir bu    arkadaşlarımız...önce bi sorsak mı.. ne dersiniz?

Bu Hikayenin doğrusunu hepimiz biliyoruz isterseniz onu sizin için izah edeyim ... Şayet bilmiyorsanız... :-X
« Son Düzenleme: 16 Haziran 2018, 17:56:43 Gönderen: Amaruk »

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1441 : 16 Haziran 2018, 18:01:16 »
Bazı arkadaşlar neden adamı sakallı diye aşağılıyor.Bu adamın ismi yok mu arkadaşlar?Ayrıca Koç gurubuna bu işi vermek zorunda değiller.Anlaşmaya göre parasını aldı.Firma prototipi hazırladı sundu.Seri üretimide devlet BMC’ ye verdi.
Motor konusunu bilemem şu an çok erken ama koç kadar BMC’nin bu tankı iyi üreteceğini düşünüyorum.
Yani birde bu işlerde daha yeniyiz.İllaki tecrübeli firmalardan kritik teknolojileri bir şekilde öğreneceğiz.
Bazı arkadaşlar işi siyasete çekip kin kusuyorlar.Biraz daha sakin olup sadece konuya odaklansak dahaiyi olur.
Hocam çok güzel söylüyorsunuz da hızlı tren projesi BMCye verildi , hiç sebep yokken ilk verdiğin şirketten sorgusuz sualsin alıp BMCye verdiler.. Altay tankı BMCye , Altay motoru BMCye , TF-X motoru BMCye , 8x8 -10x10 -12X12 çekici ihalesi BMCye (belki bmcye verilmesi gereken tek ihale buydu oda kamyoncu diye kamyonda yapamıyolarda neyse) ... Neden çünki Katarlıların parasıyla yaşıyoruz diye... Ha kafalarında çok büyük bir şirket yaratmak varsa bilemem ama bu şekilde şaibeli ihalelerle kimse bize durumdan şüphelenme demesin. Kimse enayi değil bu ülkede. Biz ne 200 milyon dolara yandaşa satılan fabrikaların birkaç ay sonra milyar dolarlara baska yerlere satıldıgını duyduk gördük. Kimse sakallıya saygı , şuna hürmet buna bilmem ne demesin. Bu devletin ihaleleri şeffaf olmadıgı sürece , her ihale BMCye gittiği sürece hiçbirşeye odaklanamayız. Devletin kendi Motor şirketi var TEİ ne işe yarıyor devlete motor yapsın diye var. TEİye ver , ama yok ordan para koparamayacaksın.Yandaşın para kazanamayacak ordan. TEİnin yarısı GEnin ama BMCnin arap ortakları babamızın oglu sanki bu kafayı yaşıyorlar.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı spear

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1442 : 16 Haziran 2018, 18:12:16 »
Ben sana para verecem sende benim verdiğim parayla beni yok etmeye çalısanları o parayla destekliyecen. Yok böyle bir dünya.
Gezi olaylarının sadece bir park olmadığıni tüm dünya biliyor. Amaç sivil ayaklanma ,sivil  darbe.
Benim paramla bana darbe yapacan . Ben de seni maddi olarak hala destekliyecem.
Sadece bizde değil tüm dünya da bu girişimin karşılığı yaptirimı muhakkak olur; olmalıda.
Benim yazdığımda kesinlikle siyasi amaç inanın yoktur.
Sizlere bir örnek daha vereyim.
Bir esnafı düşünun yanında çalışan elemanı var . O eleman satılan malların parasını cebe indiriyor. Kendi çalıstigı dükkana müsteri geldigi zaman diğer rakip dükkanlara gönderiyor.
Parayı patrondan aliyor ancak o eleman patronu aldatıyor. O
O patrona göre  Bunun adı hainlik değilde nedir. Bunun adı yediğin kaba sıcmak değilde nedir? O patron ne yapsın ; o elemana sahipmi çıksin yoksa ..... gersine sizler karar verin.
Yine söylüyorum benim yazımın siyasi bir amacı kesinlikle ve kesinlikle yoktu.

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 27
« Yanıtla #1443 : 16 Haziran 2018, 23:28:28 »
Bazı arkadaşlar neden adamı sakallı diye aşağılıyor.Bu adamın ismi yok mu arkadaşlar?

Sancak :"Arabım... Türk olmaktan üzülürüm"

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/sancak-arabim-turk-olmaktan-uzulurum-23042h.htm

Adam ben arab kökenli Türk’üm diyor.Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmaktan gurur duyuyorum diyor.
Ayrıca koç acaba Has Türk mü?Hollanda’da yaşayan bir Türk kökenli hollanda vatandaşına yapılan ırkçılığa sesiniz çıkmıyor?
Avrupada yaşayan vatandaşlarımıza yapılan zulümler,ikinci sınıf muameler yapılırken hiç bahsi geçmiyor nedense forumda?Ama konu arab olunca sakallıda oluyor cahilde oluyor.Ben kesinlikle arab savunucusuda değilim.Madem milliyetcisiniz avrupada yapılan ayrımcılığada değinin.

Suriyeli konusunda haklısın.İçlerinde iyileride var kötüleride.Böyle şerefsizleride var.O videoyu çeken iyi dayanmış.Kırılmaz sopayı alıp gireceksin.Direk sonır dışı.Ama bütün arablarda aynı değil.Nasıl bütün Türkler aynı olmadığı gibi...Avrupa iş gezisinde rastladığım Türkler gibi.Adam Türk ama Türklüğü kabul etmiyor.Çalıştığım yerdeki müdür baba Türk anne alman ama ben almanım Türk değilim diyor.
Her ortamda,her dinde,her ırkta kötüde var iyide.

Diğer yazdığınızda yazıda ruh halinizi belli ediyor.Sıkıntılısın.
« Son Düzenleme: 16 Haziran 2018, 23:35:59 Gönderen: M.B.T »

Çevrimdışı Amaruk

• DefenceTurk
  • *
  • -71
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1444 : 17 Haziran 2018, 00:56:49 »
Adam ben arab kökenli Türk’üm diyor.Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmaktan gurur duyuyorum diyor.
Ayrıca koç acaba Has Türk mü?Hollanda’da yaşayan bir Türk kökenli hollanda vatandaşına yapılan ırkçılığa sesiniz çıkmıyor?
Avrupada yaşayan vatandaşlarımıza yapılan zulümler,ikinci sınıf muameler yapılırken hiç bahsi geçmiyor nedense forumda?Ama konu arab olunca sakallıda oluyor cahilde oluyor.Ben kesinlikle arab savunucusuda değilim.Madem milliyetcisiniz avrupada yapılan ayrımcılığada değinin.

Suriyeli konusunda haklısın.İçlerinde iyileride var kötüleride.Böyle şerefsizleride var.O videoyu çeken iyi dayanmış.Kırılmaz sopayı alıp gireceksin.Direk sonır dışı.Ama bütün arablarda aynı değil.Nasıl bütün Türkler aynı olmadığı gibi...Avrupa iş gezisinde rastladığım Türkler gibi.Adam Türk ama Türklüğü kabul etmiyor.Çalıştığım yerdeki müdür baba Türk anne alman ama ben almanım Türk değilim diyor.
Her ortamda,her dinde,her ırkta kötüde var iyide.

Diğer yazdığınızda yazıda ruh halinizi belli ediyor.Sıkıntılısın.

Ben Avrupada yaşıyorum ve dedikleriniz gerçek dışı.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1445 : 17 Haziran 2018, 01:51:05 »
Konunun dışına çıkmasak diyorum!

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1446 : 17 Haziran 2018, 10:07:22 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tepegöz

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1447 : 17 Haziran 2018, 14:42:29 »
Seri üretime hazır tankı yandaşlara peşkeş çektiler ya nedesek acaba. Şuan hala nezaman üretime başlayacağı meçhul.
Bu proje gümlerse hiç şaşırmayacağım.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1448 : 17 Haziran 2018, 16:05:43 »
Bu dönemde projelerin altina imza atan bürokratlar dikkatli olsun. Yarin iktidar değişir, tüm anlaşmalar mercek altina alinir. Muğlak bir "kamu yarari, kamuyu zarara uğratma" maddesiyle bir anda kendinizi bütün malvarliğiniza el konmuş, müebbet cezasi yemiş bulabilirsiniz.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1449 : 17 Haziran 2018, 17:57:48 »
Bu dönemde projelerin altina imza atan bürokratlar dikkatli olsun. Yarin iktidar değişir, tüm anlaşmalar mercek altina alinir. Muğlak bir "kamu yarari, kamuyu zarara uğratma" maddesiyle bir anda kendinizi bütün malvarliğiniza el konmuş, müebbet cezasi yemiş bulabilirsiniz.

İnşallah olur. Görmediğim köprüye geçiş parası veriyorum, yeter yani. İnşaat şirketlerinim 150 milyar dolarına el konulsa harika olur. Savunma sanayiiye harcarız.