Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 985080 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #1430 : 16 Haziran 2018, 15:09:19 »
Ben sana para verecem sende benim verdiğim parayla beni yok etmeye çalısanları o parayla destekliyecen. Yok böyle bir dünya.
Gezi olaylarının sadece bir park olmadığıni tüm dünya biliyor. Amaç sivil ayaklanma ,sivil  darbe.
Benim paramla bana darbe yapacan . Ben de seni maddi olarak hala destekliyecem.
Sadece bizde değil tüm dünya da bu girişimin karşılığı yaptirimı muhakkak olur; olmalıda.
pekii insana sormazlar mı gezi olaylarını sestekleyen ve türkiye'ye karşı hiçte dostça siyaset izlemeyen ve her fırsatta türkiye karşıtlığını ayan beyan sergileyen almanya'yı milli tank projesine nasıl ortak edersin diye?
Senin söylediklerini söyleyenler neden alman arabasına biniyorsa o sebepten projeyede ortak etmişlerdir!

Çevrimdışı Atsızbey

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1431 : 16 Haziran 2018, 15:21:48 »
Ben sana para verecem sende benim verdiğim parayla beni yok etmeye çalısanları o parayla destekliyecen. Yok böyle bir dünya.
Gezi olaylarının sadece bir park olmadığıni tüm dünya biliyor. Amaç sivil ayaklanma ,sivil  darbe.
Sadece bizde değil tüm dünya da bu girişimin karşılığı yaptirimı muhakkak olur; olmalıda.
pekii insana sormazlar mı gezi olaylarını sestekleyen ve türkiye'ye karşı hiçte dostça siyaset izlemeyen ve her fırsatta türkiye karşıtlığını ayan beyan sergileyen almanya'yı milli tank projesine nasıl ortak edersin diye?
Senin söylediklerini söyleyenler neden alman arabasına biniyorsa o sebepten projeyede ortak etmişlerdir!
bırakın bahaneleri lafa gelince millilikten dem vuruyorsunuz,yok almanya bizi kıskanıyor diyorsunuz...anlamiyormusun altay tankı sakallıya ve almanlara peşkeş çekildi!!!...aslında senin gibiler hem almanya ya 'heeeyyy almanyadeyip sonra alman arabasına bırak binmeyi  öylece haayraaan hayran bakarsiniz

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #1432 : 16 Haziran 2018, 15:28:39 »

Seninkisi corba kazanin icinde kil aramak.

Her bahaneyi  ve her karsitligi altin teraziye koyacak olursak bakmisin  izole olmusuz.

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1433 : 16 Haziran 2018, 15:35:14 »

Her bahaneyi  ve her karsitligi altin teraziye koyacak olursak bakmisin  izole olmusuz.
Ancak bu kadar güzel ozetlenebilirdi elinize sağlık.

Çevrimdışı Atsızbey

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1434 : 16 Haziran 2018, 15:42:56 »

Ancak bu kadar güzel ozetlenebilirdi elinize sağlık.
o zaman bir daha millilikten bahsetmeyin!!!...kıllı çorbayıda afiyetle içersiniz

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1435 : 16 Haziran 2018, 15:47:13 »
Arkadaşlar konu Altay tank projesi idi.

Bazı üye arkadaşlarımız salt siyasi görüşleri doğrultusunda savunma veya iddiada bulunuyor malesef . Unutulmamalı ki  bu proje sırf politize olduğundan dolayı uzayıp yılan hikayesine döndüştü. (Yorumu beyenmeyen arkadaşlar - tusuna yüklenmek serbest)

Politik görüşlerimizi bir tarafa bırakıp artık ana konuya fokus olup  , silahlı kuvvetlerimizi de yaşı ilerlemiş bulunan tanklar ile durumu idare etmekten kurtarsak  daha  güzel olmazmı?

Çevrimdışı Atsızbey

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1436 : 16 Haziran 2018, 16:55:30 »
Arkadaşlar konu Altay tank projesi idi.

Bazı üye arkadaşlarımız salt siyasi görüşleri doğrultusunda savunma veya iddiada bulunuyor malesef . Unutulmamalı ki  bu proje sırf politize olduğundan dolayı uzayıp yılan hikayesine döndüştü. (Yorumu beyenmeyen arkadaşlar - tusuna yüklenmek serbest)

Politik görüşlerimizi bir tarafa bırakıp artık ana konuya fokus olup  , silahlı kuvvetlerimizi de yaşı ilerlemiş bulunan tanklar ile durumu idare etmekten kurtarsak  daha  güzel olmazmı?

+1

Çevrimdışı Amaruk

• DefenceTurk
  • *
  • -71
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1437 : 16 Haziran 2018, 16:59:26 »

Hiç alakası yok - Olay tamamen birilerin kendi ihtiyacını karşılamak ile yetinmeyip ya da bunu bile göz ardı edip Başkalarının emeği olan bir Teknolojiyi elde etme emelleri ile yine Başkalarının Tank ihtiyacını karşılamak ve burda tek ortaya çıkan hedef "az daha fazla Açgözlülük" - Almanya zaten sana Motoru veriyor ama Teknolojiyi verip kendisinin bile ya hiç yada pek fazla bir şey satmadığı Ülke ye sen nasıl ben sana ilerde Alman Teknolojisi satıcam dersin? Sen ilk önce bi kendi ihtiyacını karşıla !!!

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 27
« Yanıtla #1438 : 16 Haziran 2018, 17:02:59 »
Bazı arkadaşlar neden adamı sakallı diye aşağılıyor.Bu adamın ismi yok mu arkadaşlar?Ayrıca Koç gurubuna bu işi vermek zorunda değiller.Anlaşmaya göre parasını aldı.Firma prototipi hazırladı sundu.Seri üretimide devlet BMC’ ye verdi.
Motor konusunu bilemem şu an çok erken ama koç kadar BMC’nin bu tankı iyi üreteceğini düşünüyorum.
Yani birde bu işlerde daha yeniyiz.İllaki tecrübeli firmalardan kritik teknolojileri bir şekilde öğreneceğiz.
Bazı arkadaşlar işi siyasete çekip kin kusuyorlar.Biraz daha sakin olup sadece konuya odaklansak dahaiyi olur.

Çevrimdışı Barbatos

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1439 : 16 Haziran 2018, 17:51:50 »
Bazı arkadaşlar neden adamı sakallı diye aşağılıyor.Bu adamın ismi yok mu arkadaşlar?Ayrıca Koç gurubuna bu işi vermek zorunda değiller.Anlaşmaya göre parasını aldı.Firma prototipi hazırladı sundu.Seri üretimide devlet BMC’ ye verdi.
Motor konusunu bilemem şu an çok erken ama koç kadar BMC’nin bu tankı iyi üreteceğini düşünüyorum.
Yani birde bu işlerde daha yeniyiz.İllaki tecrübeli firmalardan kritik teknolojileri bir şekilde öğreneceğiz.
Bazı arkadaşlar işi siyasete çekip kin kusuyorlar.Biraz daha sakin olup sadece konuya odaklansak dahaiyi olur.
Hiç paletli araç üretme tecrübesi olmayan ve tank üretecek tesisi bile olmadan ihaleyi alıyorsa bir firma konu elbette siyasidir. Ayrıca Otokar parasını aldı demişsin evet doğrudur aldı parasını inkar eden yok ama BMC babasının hayrına üretmeyecek tankı.