Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 971193 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 177
  • DefenceTurk.com
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #1370 : 29 Nisan 2018, 03:16:51 »
İhale mevzusunun forumda gereksiz uzatıldığı kanaatindeyim. BMC'yi savunmak ya da BMC'ye verilmesi yandaşlık olarak algılanırken Otokar'a verilmesi mevzusu da bana göre yandaşlık. Herkes kendi siyasi bakış açısına göre siyasi yaklaşımı kendinden olan üreticilere verilmesini savunuyor.

Bu tankın ilk partisinde zaten kullanılacak motor MTU değil miydi? Otokar alsa ihaleyi başka bir motor mu olacaktı?

Diyeceksiniz ki BMC'nin yabancı ortağı var. Benim almasını desteklediğim FNSS'in de %49 yabancı ortağı var. Otokar kağıt üstünde tamamen yerli görünse de tedarik anlamında büyük oranda dışa bağımlı neredeyse her şirket gibi.

SSM'in bundan sonraki savunma sanayii ürünlerinde yerli motor şartını sonuna kadar destekliyorum. BMC bu konuda adım attı. Tümosan bunu zaten hayata geçirip ürününü IDEF 17'de sergiledi. Tamamen yerli iddiasındaki Otokar'dan da böyle bir adım bekliyorum ama açık konuşayım AR-GE yerine montaj Koç'un işine daha çok geliyor.

Koç'un siyasi durumu malum. Özellikle 2013'te hem Gezi muhabbeti, eylemcilere otelinde hizmet verilmesi, hem de FETÖ lideriyle yapılan telefon görüşmesi kayırları ve birlikte iş yapma durumu zaten bu ihalenin Koç'a gitmeyeceğinin kanıtıydı.

Şimdi kimse Otokar hakediyordu, şöyle böyle deyip hem kendini hem de bizleri kandırmasın. Tam tersi olduğunu düşünün: Bugünün muhalifi bir parti iktidar olsa ve ürünü geliştirme işi BMC'den olsa, BMC'nin sahibi zamanında otelinde Hükümete karşı eylem yapanları oteline alsa, ihaleyi kaybetse bugün Otokar hakediyordu diyenler ne derdi? Bu iş BMC'ye verilmeli mi derdi yoksa geçmiş yaşananları mı dile getirip aksini savunurdu?

Türkiye'de yaşıyoruz baylar! İşlerin nasıl yürüdüğünü bilmiyorsanız bu sizin sorununuz. Otokar'a da bir ihale servis edilir, onunda amiyane tabirle gagası ıslatılır mevzu kapanır gider.

Bu saatten sonra artık bizim görmek istediğimiz isterleri tamamen karşılayacak bir tankın hizmete girmesidir. İhale mevzusu artık geride kaldı.
« Son Düzenleme: 29 Nisan 2018, 03:18:52 Gönderen: Archangel99 »

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1371 : 29 Nisan 2018, 03:39:47 »
İhale mevzusunun forumda gereksiz uzatıldığı kanaatindeyim. BMC'yi savunmak ya da BMC'ye verilmesi yandaşlık olarak algılanırken Otokar'a verilmesi mevzusu da bana göre yandaşlık. Herkes kendi siyasi bakış açısına göre siyasi yaklaşımı kendinden olan üreticilere verilmesini savunuyor.

Bu tankın ilk partisinde zaten kullanılacak motor MTU değil miydi? Otokar alsa ihaleyi başka bir motor mu olacaktı?

Diyeceksiniz ki BMC'nin yabancı ortağı var. Benim almasını desteklediğim FNSS'in de %49 yabancı ortağı var. Otokar kağıt üstünde tamamen yerli görünse de tedarik anlamında büyük oranda dışa bağımlı neredeyse her şirket gibi.

SSM'in bundan sonraki savunma sanayii ürünlerinde yerli motor şartını sonuna kadar destekliyorum. BMC bu konuda adım attı. Tümosan bunu zaten hayata geçirip ürününü IDEF 17'de sergiledi. Tamamen yerli iddiasındaki Otokar'dan da böyle bir adım bekliyorum ama açık konuşayım AR-GE yerine montaj Koç'un işine daha çok geliyor.

Koç'un siyasi durumu malum. Özellikle 2013'te hem Gezi muhabbeti, eylemcilere otelinde hizmet verilmesi, hem de FETÖ lideriyle yapılan telefon görüşmesi kayırları ve birlikte iş yapma durumu zaten bu ihalenin Koç'a gitmeyeceğinin kanıtıydı.

Şimdi kimse Otokar hakediyordu, şöyle böyle deyip hem kendini hem de bizleri kandırmasın. Tam tersi olduğunu düşünün: Bugünün muhalifi bir parti iktidar olsa ve ürünü geliştirme işi BMC'den olsa, BMC'nin sahibi zamanında otelinde Hükümete karşı eylem yapanları oteline alsa, ihaleyi kaybetse bugün Otokar hakediyordu diyenler ne derdi? Bu iş BMC'ye verilmeli mi derdi yoksa geçmiş yaşananları mı dile getirip aksini savunurdu?

Türkiye'de yaşıyoruz baylar! İşlerin nasıl yürüdüğünü bilmiyorsanız bu sizin sorununuz. Otokar'a da bir ihale servis edilir, onunda amiyane tabirle gagası ıslatılır mevzu kapanır gider.

Bu saatten sonra artık bizim görmek istediğimiz isterleri tamamen karşılayacak bir tankın hizmete girmesidir. İhale mevzusu artık geride kaldı.
durumu güzel özetlemişsiniz
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı Admiraldus

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1372 : 29 Nisan 2018, 07:38:12 »
 Ben şahsen BMC'ye ihalenin verilmesini zaten bekliyordum ve şaşırmadım. İşin gerçeğine bakarsak şimdiye kadar hep böyle oldu. Kim yönetime geçerse kendi çevresini zengin etti.
 Ben BMC'ye verilmesine üzüldüm ülkemde hiç bir şeyin değişmediğini bir kez daha görmüş oldum.
 Ama Koç'a verilseydi inanın bunada üzülürdüm. Aşağıda paylaştığım Linkte ki yazıyı okumanızı tavsiye ederim.
 Umarım gelecekte liyakatın ön plana çıktığı ihaleler görürüz.

http://banuavar.com.tr/bilderberg-cemaati-banu-avar/
« Son Düzenleme: 29 Nisan 2018, 07:47:25 Gönderen: Admiraldus »

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #1373 : 29 Nisan 2018, 08:34:47 »
Benim uzuldugum konu ona buna verilmesi degil, ortada hicbir seffafligin kalmamasi.

Simdi gercekten BMC en iyi teklifi verdigini kim teyid edebilir? Gercekten yandaslara yamanmadigini kim nasil ogrenebilir?

Ha BMC en iyi teklifi verdiyse sayet, kimsenin en ufak yok mirildanmasina sebep yok ama oyle mi? Bilmiyoruz sorun burada!

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1374 : 29 Nisan 2018, 12:18:54 »
Önceden de yazdığım gibi, Ssm'nin acilen 3 firmanın verdiği son teklifi kamuoyuna açıklaması gerekiyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1375 : 30 Nisan 2018, 15:25:46 »
http://www.defenceturk.com/index.php?topic=7999.msg80777;topicseen#msg80777

Eğer bu yasa tasarısı kabul edilirse, ALTAY için daha çok yıllar beklememiz gerekebilir.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1376 : 30 Nisan 2018, 15:31:57 »
Haklısın başkan bizim hemen kendi imkanlarımızla ör topla bir motor protatipi  meydana getirmemiz gerek.

Aslında bu konulara seferberlik ilan edilmesi gerek bence. İşlerin olabildiğince hızlı ilerlemesi  için kontrol müfettiş ataması filan yapılıp projlerin  hatalardan dolayı yavaşladığının hissedildiğinde

yükleniciye cezai şartlar uygulanmalı.

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1377 : 08 Mayıs 2018, 22:32:52 »
Altay tankından bir ülkenin 1000 adet sipariş verdiği, şuanlık gizlendiği söyleniyor.

Çevrimdışı Destroyed

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #1378 : 08 Mayıs 2018, 23:42:38 »
Altay tankından bir ülkenin 1000 adet sipariş verdiği, şuanlık gizlendiği söyleniyor.

Siparişi veren havuz medyasıdır o yüzden gizli. Ekonomi battı bir tane kanalda dolardan, ekonomiden düzgün haber veren yok, Mecbur gaz lazım millete.  Seçimden sonra esamesi duyulmaz o haberin.
NOT: Dolar 4:34
« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2018, 23:45:00 Gönderen: Destroyed »

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1379 : 08 Mayıs 2018, 23:44:50 »
böyle bir şey varsa ya azerbaycan yada pakistandır
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR