Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 983624 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı göktürk77

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #1360 : 26 Nisan 2018, 23:12:42 »
Boş yere kafa yoruyoruz bize ne alan razı satan razı almanlara ederini vererek yerli ve milli tank !!! yaptıracagız arada ortamlarda biz yaptık dersin bilmeyen garibanlarda yerli ve milli sansın ben ne otokarın maaşlı elemanıyım nede sakallıyı tanırım .

İşin garibi kim yazdı şu an hatırlamıyorum tümosan Altayın motorunu yapsın dedi yazan arkadaş belliki geçmişde yaşanaılan olaydan bihaber olabilir yada bilmiyordur tümosanın bu motor işini beceremedik dik geldi yan girdi bizden alın yapana verin dediğini bilmiyor olabilir tümosan yapacagı çakkalıgı geçmişte yaşanılan mehmetçik 1 piyade tüfeğindeki rezalet gibi alman motorunu yapmak istemelerini alman yedi mi tabiki yemedi tümosan yediremeyince kucaklarında patladı ondan sonra gittiler ukrayna macerasına ordakilerde begenilmeyince tee japonlara gittiler japonlar ki zaten bu piyasanın kurtu biz sizi kuzu yapacagız razı olurmusun dediler saf saf  bir iki sake içirip gerisin geri postalıdalar bizimkiler geldi kös kös Korelilere giti yaptınız bi hayır bari tam yapın diye çıkştılar Korelilerde yapalımda tankın motoru alman adamlardan motor alacagız diye kendi  füzelerimiz olmasına ragmen taurus füzesi alıyoruz kıllık yapmasınlar diye siz ne diyorsunuz kabilinden laf işitip kös kös geldiler .şimdi bunlar motor klonlamak için kapı kapı gezen adamlardan isteseler cok güzel motor yapar bunlar demek inanın bilmiyorum hep böyle bir kafa yaşamak  için bende böyle pırıl pırıl bir kafa istiyorum kuşlar ne güzel ucuyor lay lay lom !!!

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1361 : 26 Nisan 2018, 23:44:37 »
O değil de tümosan boyundan büyük işe kalkişip motor yapmayi beceremedi ya. O verilen avanslar kuruşu kuruşuna geri alindi mi?
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1363 : 27 Nisan 2018, 16:50:21 »
https://m.dunya.com/sirketler/bmc-savunma-sanayiinde-dunyada-ilk-3e-talip-haberi-413322

Bide İsviçrede üretilirse şahane olur, yerli ve milli alman-isveç tankımız.

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1364 : 27 Nisan 2018, 17:47:30 »
Ben neden böle bir şey yazdığınızı anlamadım. ????

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1365 : 28 Nisan 2018, 00:04:54 »
O değil de tümosan boyundan büyük işe kalkişip motor yapmayi beceremedi ya. O verilen avanslar kuruşu kuruşuna geri alindi mi?
yanlız şurda bir hatırlatma yapayım ıdef 2017 de Tümosan mühendisleriyle baya konuşma fırsatım olmuştu ve her birinin dediği şuydu ssm ihalede şu şartı koymuş yabancı bir ortaktan destek alınarak yapılıcak tümosan da sürekl ortakları ile sorun olunca ssm ye kendi başlarına yapabileceklerini iletmişler bunun kabul edilmediğine dair bir şey demişlerdi yanlış hatırlamıyorsam doğrumudur bilmem
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1366 : 28 Nisan 2018, 00:12:07 »
Ssm, o şarti koyarken bu ülkede daha önce hiçkimsenin birak  1500 bg'yi 500 bg'lik bile motor yapmadigini bildiği için koydu. Neye güvenerek "ben tek başima yaparim" diyorsun?!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1367 : 28 Nisan 2018, 09:35:37 »
Tümosan da diğer damadın değil mi albayrakların ?

Çevrimdışı EfsaneANKA

• DefenceTurk
  • *
  • 2
ALTAY tankı yerli sanayinin vitrini olacak
« Yanıtla #1368 : 28 Nisan 2018, 21:01:40 »
ALTAY tankı yerli sanayinin vitrini olacak
Savunma ve havacılık kümelenmesi OSSA, çeşitli teknolojilere sahip 191 üyesiyle tankın seri üretim aşamasında görev bekliyor.

Savunma sanayisine yönelik faaliyet gösteren KOBİ'ler, ALTAY tankının seri üretim sürecinde göreve hazır.

OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mithat Ertuğ, Cumhurbaşkanlığı himayesindeki, Anadolu Ajansı'nın "Global İletişim Ortağı" olduğu Türkiye'nin şova dayalı ilk havacılık fuarı Eurasia Airshow'da, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Ertuğ, ALTAY tankının, yerli savunma sanayisi ve bu alanda faaliyet gösteren KOBİ'lerin kabiliyetlerini göstermesi açısından bir vitrin olacağını söyledi.

OSSA bünyesinde savunma ve havacılık projelerinde görev alan 191 KOBİ bulunduğunu belirten Ertuğ, "Bizim yapamayacağımız hiçbir şey yok. OSTİM olarak güç grubu dahil projeye de talip olduk. Zaten projeye talip olarak oradaki herşeyi yapabileceğimiz iddiasını da ortaya koymuştuk. Üyelerimizin, KOBİ'lerimizin buradaki ihtiyaçları karşılayabilecek nitelikte olduğunu herkese anlattık. Şu anda tankın üstündekilerin bir kısmı da KOBİ'lerimizin ürünleri." diye konuştu.

Ertuğ, seri üretim için sözleşme görüşmelerine başlanan BMC'yle geçmişte zaman zaman temaslarının olduğuna değinerek, "İhtiyaçlarını bizlere ilettiklerinde firmalarımızla bunları karşıladık. ALTAY tankı sözleşmesinden sonra talep olması durumunda her zaman göreve hazırız, her türlü desteği sağlayabiliriz." değerlendirmesinde bulundu.

Ertuğ, üyelerinin savunma sanayisindeki kara araçlarında atış kontrol sistemlerinden yangın sündürme ve infilak bastırma sistemlerine, araç koltuğuna kadar uzanan çeşitlilikte üretim yaptığını, pek çok alt sistemin üretimini gerçekleştirdiğini ifade etti.

"Ambargoda ihtiyaçları KOBİ'ler karşıladı"
Savunma alanındaki yerli sanayinin payının yüzde 65'e geldiğine dikkati çeken Ertuğ, bu oranda en büyük payın da alt yüklenicilere ait olduğunu söyledi.

Ertuğ, alt yükleniciler olmadan yerlileştirmede başarılı olmanın mümkün olmadığını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kabiliyetli alt yüklenicilerle sektör daha ileriye taşınabilir. Bu konuda bizim de üyelerimizin de çalışmaları devam ediyor. Talep ve finansman desteğiyle yapılamayacak bir şey olmadığını hep söylüyoruz. Talep oldukça yerlileştirme fazlalaşıyor. Teminde güçlük çıkarıldığında bizden talepler oldu ve bunların hepsi karşılandı. KOBİ'ler alt sistemlere girmeye başladı. Savunma sanayisinde tepesinde ana yüklenicilerin, altta KOBİ'lerin yer aldığı piramidin orta basamakları da yavaş yavaş doluyor. Ambargoları fırsata dönüştürmeyi, elimizde olmayan ürünleri yerlileştirmeyi, üretmeyi başardık. Önemli olan bu sürecin devam etmesi. Yeniden yurt dışına dönülecekse bunun hiçbir anlamı olmayacak. Talep oldukça önce kendi savunma sanayimize sonra da yurt dışına üretim yapacağız ve sektörde sürdürülebilirlik sağlanacak."

Büyümek, yeni sorumluluklar alma isteyen KOBİ'lerin desteklenmesinin önemini vurgulayan Ahmet Mithat Ertuğ, "Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi gibi KOBİ'leri büyütecek projelerde bu işletmelerin parasını toprağa bağlatmamamız lazım. Bağlatırsak yüksek teknolojiye, makina ekipmana bağlayacak paraları kalmıyor." dedi.
https://www.aksam.com.tr/teknoloji/altay-tanki-yerli-sanayinin-vitrini-olacak/haber-730409
--------------------------------------------------------------

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1369 : 29 Nisan 2018, 03:04:43 »
Tümosan da diğer damadın değil mi albayrakların ?

O Albayraklar farklı. Karadeniz'de Albayrak soyadlı çok aile var. Tümosan'ın sahibi Trabzonspor'un eski başkanı Nuri Albayrak'tır. Berat Albayrak ile bir akrabalıkları yok.