Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 982953 defa)

mehmet05 (+ 1 Gizli) ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #1340 : 26 Nisan 2018, 14:30:29 »
Arkadaşlar  boşuna tartışıyoruz. İhale BMC ye verildi. İnşallah üretimi düşündüğümüzden hızlı yaparlar da sıkıntılı görülen peşkeş çekme pozisyonu kafalardan silinir.

Abi hala siyasi damardan gidiyorsunuz yaaa. Gerçekten  yazık... Bu kafada giderseniz daha çok rahatsız olursunuz çokkkkk  daha bu başlanğıç...
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2018, 14:33:21 Gönderen: Wolfman87 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1341 : 26 Nisan 2018, 14:52:09 »
Bu kafada giderseniz daha çok rahatsız olursunuz çokkkkk  daha bu başlanğıç...

Bu ne demek?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1342 : 26 Nisan 2018, 15:06:43 »
Arkadaşlar  boşuna tartışıyoruz. İhale BMC ye verildi. İnşallah üretimi düşündüğümüzden hızlı yaparlar da sıkıntılı görülen peşkeş çekme pozisyonu kafalardan silinir.

Abi hala siyasi damardan gidiyorsunuz yaaa. Gerçekten  yazık... Bu kafada giderseniz daha çok rahatsız olursunuz çokkkkk  daha bu başlanğıç...
"eyyyy defensturk , bu ülkenin ekmeğini yiyorsan melemeninide yiyeceksin. , Ayraninida iceceksin" ...bunların zihniyet hep aynı...
Bu baslangicmis. Uclememi cekiyonuz yoksa sezonluk dizi mi wolfman87. ? Sakin ol ve ellerini klavyeden yavaşca çek.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1343 : 26 Nisan 2018, 15:10:33 »
internette dolaşan bir kaç resim

Serkan, ben burda BMC'yi savunacak değilim. Lâkin iyi araştırırsan o 3 farklı araç yeni tasarıma gidildi hiç biri senin attığın resimlerle alâkası yok. Kirpi 2, BMC Amazon vs hepsini iyi araştır. Otokar'dan bir tane yetkili; Biz elimizi taşın altına koyup motor üreticez. Kritik teknolojileri ülkemize kazandırıcaz. Demedikçe kimse kusura bakmasın, her ihalede Bmc ön planda olacak. Zaten göreceksiniz yakında açıklanır. Ihalede tankın birim maliyeti olarak Otokar ile Bmc'nin arasında ki uçurumu herkez çok net görecektir.

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1344 : 26 Nisan 2018, 15:10:51 »
Yani daha çok ihalelerin yandaşlara gittiğine şahit olacaksız diyorum. Sistemin bu şekilde işlediğinin öğrenene kadar, eskiden de aynıydı  fakat  kendi düşünce yapısındaki insanlara  kıyak geçildiği için

pek rahatsızlık  yaratmıyordu şu anda bizim rahatsız olmadığımız gibi  biz alıştık  sizde alışırsınız.  Başkanlık sistemi gelince  çok daha rahatsızlık yaratan ihaleler olabilir demek.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1345 : 26 Nisan 2018, 16:29:16 »
Yani daha çok ihalelerin yandaşlara gittiğine şahit olacaksız diyorum. Sistemin bu şekilde işlediğinin öğrenene kadar, eskiden de aynıydı  fakat  kendi düşünce yapısındaki insanlara  kıyak geçildiği için

pek rahatsızlık  yaratmıyordu şu anda bizim rahatsız olmadığımız gibi  biz alıştık  sizde alışırsınız.  Başkanlık sistemi gelince  çok daha rahatsızlık yaratan ihaleler olabilir demek.

« Son Düzenleme: 26 Nisan 2018, 16:37:21 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Kamalı Efe

• DefenceTurk
  • *
  • -3
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1346 : 26 Nisan 2018, 16:57:05 »
O tüm yandaş ve yalakaların tümünü M48 M60 ve Leo1 lere bindirip Suriye’ye yollamak lazım.

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #1347 : 26 Nisan 2018, 17:10:29 »
Her iki tarafa da sesleniyorum... 2 tarafta yandaşlığı bıraksın. Birini savunacağım derken öbürüne göz yumuyor tarafsız olaylara bakmıyor. Savunma sanayimizde üretilen kara araçlarının hemen hemen tamamı montajdır.

BMC ihaleyi alması ülkemiz için dez avantaj oluşturuyor. yabancı ortaklı bir şirket ihaleyi alması milliyetci insanlar için olumsuz bir karardır. BMC kazandığı paranın bir kısmı yurt dışına gidecek buda ekonomik olumsuzluk demek. BMC nin paletli araç deneyimi yok buda olumsuzluk.

Otokar danda Bmc dende zerre kadar hoşlanmam. savunma sanayimize montaj sanayiyi getiren otokar dır. Binlerce land roveri - cobrayı vs otokar montajlamıştır. zamanında otokar çok büyük paralar kazanmıştır.

millilik temelini bakarsak otokar bmcden daha milli bir şirket en azından kağıt üstünde. Otokar ihaleyi alsa idi para muhtemelen yurt içinde kalacaktı. ihaleyi otokar bmcden daha çok hak ediyor. daha öncede bu düşüncemi yazmıştım.

koçun en büyük dez avantajı fetö ile yaşanan ananas (rafineri) olayıydı, gezi olayını da üst üste koysak. koça bir olumsuz bakış olduğunu düşünmek zor değil.   milgem ihalesini ve altay ihalesini kaybettiler. Koçun aldığı  milgem ihalesi iptal edilince ülkece bizde kaybettik. oda ayrı mesele.

Bence otokara yakın bir zamanda bir ihale verilir, ayakta kalması sağlanır, savunma sanayine  küsmesi önlenir.

Ayrıca Altay ihalesinin seçimden önce sonuçlanmasını da hiç de etik bulmuyorum.

« Son Düzenleme: 26 Nisan 2018, 17:30:02 Gönderen: TR(B) »

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1348 : 26 Nisan 2018, 17:12:40 »
Millet gece gündüz çalışsın, vergisini ödesin; diğeleri de toplanan vergileri cukkala; dünürüne, kaynatasına, amca oğluna peşkeş çeksin! Ohhhhhh...ne güzel dünya be...  Ne de olsa din-iman edebiyatı yapmayı iyi biliyorlar. Paparraziler eşliğinden yalandan iki rekat namaz kıl, üstüne hacı sakalı bırak; şu memlekette senden iyisi yok! Avantasını vermek kaydıyla ihaleyi anında götürürsün.

Elbette bunlar mide bulandıran şeyler, onlar ayrı dava da; asıl kerpiç evlerde yaşayan gariban Anadolu insanına üzülüyorum. Fukaralıktan oğlunu askere göndermiş, uzman çavuş yapmış; günün birinde evine şehit haberi geliyor. Ona  rağmen şanlı Türk bayrağını kerpiç evinin duvarına asarak; VATAN SAĞ OLSUN diyebiliyor. Diğer KANSIZLAR da,  milletin malını hortumlamak için bin türlü dalavere çevirebiliyorlar. Kim bilir, zamanında teslim edilemeyen ALTAY Tankları yüzünden kaç gariban çocuğu şehit düşecek! Türkiye' ye zaman kaybettirdikleri yetmezmiş gibi milletin parasını da çarçur ediyorlar. Üstüne garibanın çocuğu da şehit düşüyor. Etme bulma dünyası demişler... geciken her ALTAY Tankı yüzünden şehit olan askerlerin vebali boyunlarınadır. Adamların daha fabrikası dahi yok yahu...! Kim bilir kaç sene sonra ilk tank TSK' ya teslim edilebilecek? OTOKAR bile ''şu an seri anlaşması imzalasak, en erken iki sene sonra ürün verebiliriz'' -diyordu.   

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1349 : 26 Nisan 2018, 17:28:37 »
Arkadaşlar ülkede hakim olan sistemi sizinle paylaşıyorum ben o bu değil mevzu  yahu bırakın türkiyeyi ABD ye bakın adam başkan oluyor sistem bir tek farklı adım atmasına izin vermiyor. İlk göreve

gelen ekiple şimdiki ekibi arasında dağlar kadar fark var. Belli bir lobinin olduğu vede işin hiçde secimlen başa gecen başkan edebiyatında oldugu gibi yürümediğini anlı şanlı ABD den öğrendik.

Kurdukları sistemden başkan çıkarsa ne hoş çıkmazsada kendi hizelarına getiriyorlar. Sadeve şimdi değil bu durum abd nin kurulduğundan beri böle laf hak hukuk adalet, zengin her yerde haklı vede

bizim ülkemizde eskiden sizin gibi düşünen  muhalefet brokrasisine çalışırken şimdi değirmenin suyu ters döndü olay bundan ibaret. Neden sanki bu zamana kadar  adaletin 4 4 lük yaşandığı bir

ülkeden gelmiş de şimdi  boğazınıza kadar batmış gibi konuşuyorsunuz. Siz gerçekden günümz büyük firmalarının hiç kayrılmadan  hak yemeden işi ile hakkıyla mı  bu büyüklüğe geldiğini

düşünüyorsunuz ?  Çok komiksiniz beyler çok  iki hırsız bir ihaleye çıkıyor biri kazanıyor biri kaybediyor.  Gelip bende diğerinin hakkını savunuyorsunuz. O överek bahsettiğiniz Baykarda dahil olmak

üzere  türkiye de  belli bir yapının içinde olmayan  bir şirketin şahsın silah pazarına girebileceğinimi düşünüyorsunuz siz. Maddi durumunuz varsa alın bir CNC  ben av tüfeği üreteceğim deyin girin

bakalım piyesaya nelerle karşılaşacaksınız.  Arkadaş bu formda özel sektörde çalışıp işleyişin nasıl yürüdüğünü gören yaşayan bir tek ben mi varım ?  Siz nerde yaşıyorsunuz. Son söz olarak şunu

bilin   hiç biri  ama hiç biri  masum değil !!!