Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 985296 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #1320 : 25 Nisan 2018, 17:18:49 »
Benim gönlümden geçen sıralama
1 ordu donatım 
2 fnss
3 otokar
4 bmc

ara ara burada fikirlerimi yazmıştım. özel şirketlerin para odaklı olduğunu için üretim işleri bitince üretim hattının kapatacağını bilgi birikiminin boşa gideceğini savunmuştum.

Ordu donatımın ihaleye girip kazanmasını arzu ederdim. Fırtınayı üreten hayli hayli tankı üretir düşüncesini paylaştım. Ben  yandaşlık olarak ne Bmc ye yakınım nede Otokara, ben devletciyim.

Gelelim bmc bu işin içinden çıkabilir mi sorusuna. Otokar altay takının montaj işlerini teknik resimler ile ayrıntılı şekilde kılavuzlara dökmüştür. Kılavuzlar da  hangi civatanın hangi tork sıkılacağına kadar detaylı bilgiler bulunur. Üretim ve montaj kılavuzlarına sahip olan üretici kılavuzlara göre tankın montajını yapabilir kanısındayım.

Çevrimdışı göktürk77

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1321 : 25 Nisan 2018, 19:20:12 »
Valla kusura bakmayın ama ben bıktım artık iktidar muhalefet tartışmalarından..Teknik bilgi v.b. açıklamalar olmadan o buna bu şuna veryansın bu ne yaaa
Arkadaşım  teknik bilği derken neyi kastediyorsun bilmiyorum ama şunu çok iyi biliyorum bu lanet tanka çok ama çok acil ihtiyacımız oldugunu . İkdidar gider ayak kendi yandaş ve candaşlarına arpalık  dagıtıyor. Sakkalının bmc sinde kirpiden başka aktif üretip kulanılan hangi malı var varsa kaçta kaçı sakallının .Bütün süreçlerde cefasını Otokar çeksin ama kaymagını sakallı (Lütfen Hakaret içeren kelimeler kullanmayınız!) yesin ne güzel dünya be. İnsanda biraz utanma ve vicdan olur o kadar insanın emegini piç etmek degilde nedir ?

Ve bu sözüm ona yerli ve milli tankıda almanlara yaptırarak kullancagız alamanlara kritik parçalarda gebe kalacagız.siz bunu hiç görmeyin teknik bilgi istiyorsun öylemi madem bu kadar merakın var leopard tanklarını üreten firmanın internet adresine bi bakıverin belki bulursunuz altayın teknik bilğilerini!!! yeminle şaka gibisiniz
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2018, 00:22:53 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1322 : 25 Nisan 2018, 20:00:09 »
Pek cefa çekmediler, emeklerinin ederi ödendi. Ha karar siyasi mi? Evet, dibine kadar siyasi.

(Benim bildiğim kadarıyla, bu sektörde iktidara çok yakın olan ama siyasi nedenlerle iş almayan tek şirket Baykar Makina. Çok muhtemelen eksik biliyorumdur, listeye eklemek isteyen ekleyebilir.)

Bu arada; "lanet tanka" değil ama "lanet koruma/modernizasyon sistemlerine" acil ihtiyacımız var.
« Son Düzenleme: 25 Nisan 2018, 20:01:40 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1323 : 25 Nisan 2018, 21:07:18 »
Valla kusura bakmayın ama ben bıktım artık iktidar muhalefet tartışmalarından..Teknik bilgi v.b. açıklamalar olmadan o buna bu şuna veryansın bu ne yaaa

Teknik bilgiyle alakası olmayan bir konuyu tartışıyoruz. Dini-imanı para olan insansılar tarafından yönetildiğimizden dolayı, konu illaki siyasete bulaşacaktır. Öyle anlaşılıyor ki, en sonunda Türkiye' nin tapusunu Cengiz, Limak, Kolin İnşaat, Sakallı BMC, Demirören gibi yandaş şirketlere peşkeş çekecekler ve Cengiz İnşaatın sahibi çok hücreli canlının dediği gibi; Milletinin A' sına koyacaklar. 

Allah, cukkaladıklarını yemeyi nasip etmesin. Adamı ekmek çarpar yav! Bakalım çarpacak mı? 

Çevrimdışı Ragnar

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1324 : 25 Nisan 2018, 21:40:58 »

Zaten sorun orada. Ortada daha hiçbir teknik bilgi olmadan herkes ihalenin BMC'ye verileceğini tahmin ediyordu. Müneccim miydi bu insanlar?

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1325 : 25 Nisan 2018, 21:54:16 »
Bencede yeter artık bu çatışmalar . Ve benim Anlamadığım ne zaman Ordu ihalenin kime verileceğini  karar veriyor . Ve Arkadaş yeter ya ne zaman benim Ordum kukla oldu. İşini yapıyor Vatanımızı koruyor , he Siyasete Hükümete ve Yargıya Karışmıyınca Kuklamı oluyor Ordu. Tamam bu zamana kadar çoğu üretim Mehmetçiği Güçlendirme Vakfı kuruluşlarına Verildi ve iyide oldu. Bende BMCyi Yeterli görmüyorum. Ama umutluyum şu yüzden Rheinmetall bir Savunma devi vede Köklü bir Kuruluş bu yüzden Umutluyum. Otokar olsa benim için daha isabetli olurdu, ve bekleyelim bakalım daha tam imzalanmadı sadece görüşmeye başlandı . Ama bir yönden Arkadaşlar haklı artık CB ile yatıp CB ile kalkıyoruz Buda biraz bunaltıyor.
ordu ihaleye karismali diyen mi olduda zipladin sen birader ? Ordu mü kaldı ki ihalesi olsun.sanki ordu yargıya ihaleye karissin dedik sacmalamissin. Ordunun neye ihtiyacı olduğuna ordu kendisi karar verir siyasi irade degil bunu anlatmaya çalışıyorum. Sırf yandaşları kazansın diye ordu envanterinin kirpiyle dolmasindan bahsediyorum. Kirpi kötü demiyorum ama farklı işlevler için farklı araçlarda var.neden hep bmc.
Çünkü TSK'nın yapılanması onu gerektiriyor. Muharebe için, paletli araçlar. Personel taşınması için Ttza, Mrap kullanılıyor. Kirpi den başka Mrap olmadığına göre mecburen Mrap siparişlerinin tümü Bmc'ye gidiyor. 6x6 ve 8x8 araçları Tsk neden sıcak bakmıyor orasını anlamış değilim. Eminim bir nedeni vardır.
bmcnin 6x6 ve 8x8 aracı yoktu ondan alınmamıştır TSKya o tür araçlar
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1326 : 25 Nisan 2018, 23:34:01 »

Teknik bilgiyle alakası olmayan bir konuyu tartışıyoruz. Dini-imanı para olan insansılar tarafından yönetildiğimizden dolayı, konu illaki siyasete bulaşacaktır. Öyle anlaşılıyor ki, en sonunda Türkiye' nin tapusunu Cengiz, Limak, Kolin İnşaat, Sakallı BMC, Demirören gibi yandaş şirketlere peşkeş çekecekler ve Cengiz İnşaatın sahibi çok hücreli canlının dediği gibi; Milletinin A' sına koyacaklar. 

Allah, cukkaladıklarını yemeyi nasip etmesin. Adamı ekmek çarpar yav! Bakalım çarpacak mı?
Allah rizasi icin bu nasil yazi boyle yaaa size hic yakistiramadim. Burda elestiriden ziyade rezmen bir nefret var. Malesef bu sekilde gidilirse daha cok caniniz sıkılır, siz bu kadar keskin olursaniz karsinizda size karsi ayni tutuma girer. Icinde bulundugumuz surec bir  turkiye sureci hangi  iktidar veya yonetim gurubu kendi yandaslariyla degilde muhalifleri ile is yapmisdir  bir tane bile ornegi yok bu devran bole gelmis bole gider  yonetimi alan kendi zenginini olusturur. Bu iktidar doneminde hayal bile edemiyecegimiz projeleri tartisir olduk vede cb  ne kadar bu konularda hassas ve takipci oldugu ortada daha hala camur atma derdindeyiz yazik tutmusunuz yandas yandas  baykara ses eden yok neden basarili degilmi.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1327 : 26 Nisan 2018, 00:40:53 »
Allah rizasi icin bu nasil yazi boyle yaaa size hic yakistiramadim. Burda elestiriden ziyade rezmen bir nefret var.

Dediğiniz gibi, artık resmen nefret geldi. Siz de örnek vermişsiniz; Baykar Makine için hiç böyle şeyler yazdık mı? Hatta helali hoş olsun bile dedik. Çünkü en kritik zamanda çok güzel iş çıkarttılar. Neticede bu adamlar RTE' nin damatlarıdır. Ona rağem sesimizi çıkartmadık, çünkü işi layıkıyla yapanlara saygımız var. FAKAT ONLARIN YOK! Damatlarına iş yaptırdıkları halde, örneğin KARAYEL projesine destek olmadılar. İşte insanı zıvanadan çıkartan şey bu tür yaklaşımlar oluyor.

Bizler meseleleri hakkaniyet ölçülerine göre değerlendirirken, diğerleri meseleyi eş, dost, akraba, kaynata, kayın baba, elti, görümce, damat, amcaoğlu, teyze kızı... şeklinde yorumluyorsa; buna itiraz etmeyeceğiz de ne yapacağız? Taş olsa çatlar yav!

Bir gün AKP milletvekillerinden Mehmet Metiner' e sordular; dayınızın oğlunu falanca kurumda işe aldırmış sınız? Akrabaları kollamak doğru mu -diye sordular. El cevap: AKP akraba koruma partisi değildir. fakat şunu da söyleyeyim; Cuma namazına gittiğimizde ''akrabalarınızı koruyun kollayın'' demiyor mu? Biz inançlı insanlarız! '' -diyordu.

Bu ne biçim inançsa artık (!)

Allah kelamına inanıyorlarsa; NİSA 58. ayet-i kelimeyi açıp okusunlar;

''Allah size emanetleri, onlara ehil olanlara vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğinizde adaletle hükmetmenizi emrediyor. Allah size bu şekilde ne güzel öğüt veriyor. Allah Semî'dir, çok iyi duyar; Basîr'dir, çok iyi görür.''

-demektedir. Yahu arkadaş, bunlar nasıl Müslüman! Müslümanlığı da geçtim, bunlar nasıl insan ya! Göz göre göre Allah' ın emrine karşı geliyorlar. İşbu nedenle EKMEK ÇARPAR diyoruz.

Ve ayrıca, Allah korkusu olmadan kul hakkı yiyenlere İNSAN DEĞİL de İNSANSI VARLIK denilmektedir. 

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1328 : 26 Nisan 2018, 00:43:46 »
Bu iktidar doneminde hayal bile edemiyecegimiz projeleri tartisir olduk

@Wolfman87, Allah şahittir, keza yazılarım da duruyor forumda. Önyargıyla yapılan eleştiriden pek hazzetmem, bildiğim doğruyu yazarım. Bu konu başlığındaki siyasal iktidara yönelik eleştirilerin bazıları ideolojik ve mesnetsizdir.

Ancak; iktidarın ekonomi yönetiminde başarılı olduğuna zerrece inanmıyorum. İşin aslı bence müflis devlet olma yolunda tam gaz gidiyoruz. Borçlu olduğumuzdan falan değil, iş yapma ortamının süratle zehirlenmesi nedeniyle böyle.

İktidarın, ülkenin kambiyo rejimini değiştirmeyi, devlet eliyle dövizi sabitlemeyi planladığını düşünüyorum. "Yerli ve milli para" lafının ardında bu var. TL sanki başka bir ülkenin parasıymış gibi konuşuyorlar.
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2018, 02:43:18 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1329 : 26 Nisan 2018, 01:28:29 »

Allah rizasi icin bu nasil yazi boyle yaaa size hic yakistiramadim. Burda elestiriden ziyade rezmen bir nefret var. Malesef bu sekilde gidilirse daha cok caniniz sıkılır, siz bu kadar keskin olursaniz karsinizda size karsi ayni tutuma girer. Icinde bulundugumuz surec bir  turkiye sureci hangi  iktidar veya yonetim gurubu kendi yandaslariyla degilde muhalifleri ile is yapmisdir  bir tane bile ornegi yok bu devran bole gelmis bole gider  yonetimi alan kendi zenginini olusturur. Bu iktidar doneminde hayal bile edemiyecegimiz projeleri tartisir olduk vede cb  ne kadar bu konularda hassas ve takipci oldugu ortada daha hala camur atma derdindeyiz yazik tutmusunuz yandas yandas  baykara ses eden yok neden basarili degilmi.
Ne zaman millet burda iki laf etse parasız avukat gibi zıplıyorsun. Sabahtan akşama kadar almanlara laf atıp işi almana verecekler susacaz. Yine sabahtan akşama kadar din kitap diyecekler ama dinle alakası olmayan dine sığmayan şeyleri tek tek yapacaklar yine suscaz sonra çıkıp burda yapılan yanlışları savunacaksın.. Bundan önceki hükümetler kendi zenginini  oluşturdu diye mevcut hükümetin devletin parasıyla birilerini zengin etmesi hiç mi zoruna gitmiyor. Biz böyle olursak karşımızdaki daha beter olurmuş. Karşımızdaki zaten hergün "sizler" diye hitap ediyor kendisi ayrıştırıyor. neden ? snein gibileri ucuz sözleriyle kandırmak için ve cokta güzel başarıyor. Ben burda bizzat yazdım. hangi hükümet gelirse gelsin Selçuk Bayraktara yani Baykara sahip çıkılmalı bir nevi milli hazinedir o insan dedim. Çünki o adam haketti ve karşılığınıda aldı. Umarım daha güzel yerlere gelir. Bizim tepkimiz işi tek özelliği yandaş olan birine verilmesi. Fnssnin bir ortagıda Nurol makinadır. Belki nurolun sahibi akpli bilmiyorum ilgilenmiyorumda ben tankı hakedenin alması taraftarıyım. Bir tarafta bir ülkeye sıfırdan orta sınıf tank yapan bir şirket var. Diğer tarafta daha dogru düzgün uzmanı oldugu kamyonu yapamayan bir şirket var ve sen bu şirkete tank veriyorsun. Aklın alıyor mu ? Bizim almıyor. Sende gelmiş birilerine lkaf söyleniyor diye zoruna gitmiş burda Allah rızası diye cümleye başlıyorsun. Bir sor bakalım ihaleyi verenler "Allah rızası" için adil davranmışlar mı ? Sen ortadaki adaletsizliği görmeyip tamamen ideolojik yaklaşıyorsun sonra öfkeli nefret edne biz oluyoruz. Oldu. Alın koskoca arsa gibi ülke at koşturun.
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2018, 01:40:39 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?