Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 986708 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı spear

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #1310 : 25 Nisan 2018, 12:12:47 »
Bana göre Koç ailesi , ( Oto kar) gezi olaylarına lojistik destek verdiği iktidar tarafında söylenince Altay ihalesini o zaman kaybetti.

Çevrimdışı GOGURYEO

• DefenceTurk
  • *
  • -1
« Yanıtla #1311 : 25 Nisan 2018, 12:29:43 »
Seçimlerden sonra ihalenin BMCde kalacağı meçhul ,boşununa ne sevinin ne de üzülün

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1312 : 25 Nisan 2018, 12:55:24 »
Bmcnin en düşük fiyatı vermis olabileceğini tahmin etmiyorum.CBnin huyudur kendisinden olmayanlara birşey vermez.bunun onlarca örnekleri var. SSM ve Genel kurmay kukla zaten. Bu iki unsurun isteklerinden ziyade CBnin istekleri önemli. Bu ülke çok parasız zamanlar yaşadı ama genelkurmayin bu kadar kukla hale geldiğini ilk kez görüyor ve duyuyorum. Bu devranin değişmesi lazım. Ülkeyi yönetenler dinden kitaptan bahsettikce yolsuzluk artiyor. Pis pis işler dönüyor. Yemin ederim soğudum altaydan. Pislikleri yüzünden midem bulandı artık.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Ragnar

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1313 : 25 Nisan 2018, 13:19:57 »
Bu konular hep konuşuldu ihalenin BMC'ye verileceğini fabrikasını tamamlamasının beklendiği vs Şimdi anlamadığım forumdaki sıradan bir vatandaş bile iktidarın ihaleyi kime vereceğini biliyor. Bu muhalefet bunları neden hiç dile getirmez? İhaleleri yandaşa veriyorsun diyeceğine çık açıkla. Bu tank mevzusu neden bu kadar uzamış? Hadi yandaş inşaat şirketlerini geçtik artık. Bu iş inşaat değil ki ülkenin en önemli, en çok ihtiyacı olan silah sistemlerinden. Suriye'de 2. dünya savaşından kalma tanklarla savaşıyoruz. Bir sürü şehit verdik. Yazıktır günahtır.

Çevrimdışı yahyaay

• DefenceTurk
  • *
  • 8
« Yanıtla #1314 : 25 Nisan 2018, 13:21:09 »
Valla kusura bakmayın ama ben bıktım artık iktidar muhalefet tartışmalarından..Teknik bilgi v.b. açıklamalar olmadan o buna bu şuna veryansın bu ne yaaa

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • 10
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1315 : 25 Nisan 2018, 14:41:22 »
Bencede yeter artık bu çatışmalar . Ve benim Anlamadığım ne zaman Ordu ihalenin kime verileceğini  karar veriyor . Ve Arkadaş yeter ya ne zaman benim Ordum kukla oldu. İşini yapıyor Vatanımızı koruyor , he Siyasete Hükümete ve Yargıya Karışmıyınca Kuklamı oluyor Ordu. Tamam bu zamana kadar çoğu üretim Mehmetçiği Güçlendirme Vakfı kuruluşlarına Verildi ve iyide oldu. Bende BMCyi Yeterli görmüyorum. Ama umutluyum şu yüzden Rheinmetall bir Savunma devi vede Köklü bir Kuruluş bu yüzden Umutluyum. Otokar olsa benim için daha isabetli olurdu, ve bekleyelim bakalım daha tam imzalanmadı sadece görüşmeye başlandı . Ama bir yönden Arkadaşlar haklı artık CB ile yatıp CB ile kalkıyoruz Buda biraz bunaltıyor.

Çevrimdışı Kamalı Efe

• DefenceTurk
  • *
  • -3
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1316 : 25 Nisan 2018, 14:50:23 »
Ulan tekniği mekniği mi kaldı bu işin. Yandaşa para yedircem diye verdi ihaleyi ona. Tek başına  yapamayacağını biliyor onlarda. O yüzden bu işe hep karışmak isteyen Almanıda ortak etti bu işe, Katarlı Araplarada üs açıyoruz sizi savunuyoruz o kadar, 3-5 bişey ateşle bu işede dedi olan bu işte. Bunun tekniğini konuşsan ne konuşmasan ne. İhaleyi verse hemen üretecek adama değilde kendi yandaşına verdi buna sinir olmada neye ol??. Daha ortada fabrikası yok adamın.
2030 da ömrümüz yeterse belki? görürüz artık tankı envanterde

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1317 : 25 Nisan 2018, 15:04:22 »
Bencede yeter artık bu çatışmalar . Ve benim Anlamadığım ne zaman Ordu ihalenin kime verileceğini  karar veriyor . Ve Arkadaş yeter ya ne zaman benim Ordum kukla oldu. İşini yapıyor Vatanımızı koruyor , he Siyasete Hükümete ve Yargıya Karışmıyınca Kuklamı oluyor Ordu. Tamam bu zamana kadar çoğu üretim Mehmetçiği Güçlendirme Vakfı kuruluşlarına Verildi ve iyide oldu. Bende BMCyi Yeterli görmüyorum. Ama umutluyum şu yüzden Rheinmetall bir Savunma devi vede Köklü bir Kuruluş bu yüzden Umutluyum. Otokar olsa benim için daha isabetli olurdu, ve bekleyelim bakalım daha tam imzalanmadı sadece görüşmeye başlandı . Ama bir yönden Arkadaşlar haklı artık CB ile yatıp CB ile kalkıyoruz Buda biraz bunaltıyor.
ordu ihaleye karismali diyen mi olduda zipladin sen birader ? Ordu mü kaldı ki ihalesi olsun.sanki ordu yargıya ihaleye karissin dedik sacmalamissin. Ordunun neye ihtiyacı olduğuna ordu kendisi karar verir siyasi irade degil bunu anlatmaya çalışıyorum. Sırf yandaşları kazansın diye ordu envanterinin kirpiyle dolmasindan bahsediyorum. Kirpi kötü demiyorum ama farklı işlevler için farklı araçlarda var.neden hep bmc.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1318 : 25 Nisan 2018, 15:48:40 »
ordu ihaleye karismali diyen mi olduda zipladin sen birader ? Ordu mü kaldı ki ihalesi olsun.sanki ordu yargıya ihaleye karissin dedik sacmalamissin. Ordunun neye ihtiyacı olduğuna ordu kendisi karar verir siyasi irade degil bunu anlatmaya çalışıyorum. Sırf yandaşları kazansın diye ordu envanterinin kirpiyle dolmasindan bahsediyorum. Kirpi kötü demiyorum ama farklı işlevler için farklı araçlarda var.neden hep bmc.
Çünkü TSK'nın yapılanması onu gerektiriyor. Muharebe için, paletli araçlar. Personel taşınması için Ttza, Mrap kullanılıyor. Kirpi den başka Mrap olmadığına göre mecburen Mrap siparişlerinin tümü Bmc'ye gidiyor. 6x6 ve 8x8 araçları Tsk neden sıcak bakmıyor orasını anlamış değilim. Eminim bir nedeni vardır.

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1319 : 25 Nisan 2018, 16:14:30 »
Otokarın   protatip üretimi için  kurduğu vede seri üretimde kullanılacak bir fabrikası var mı kurulu arkadaşlar ? Bilmediğim için soruyorum. Bence de otokara verilmeliydi  sonuç da adam yapmış

somut bir deneyime sahip o vidayı o cıvateyı sıkmayan adam kavramsal kavramsal oturur hayalden ileri gidemez, Bmc ve verilen iş yükü vede yetişmiş insan kapasitesinin sınırlılığından dolayı ihaleyi

vermeyeceklerinin düşünüyordum fakat verdiler.  Bilmiyorum belki motor kısıtı vede almanlarla birlikte hareket etme zorunluluğu nedeni ile tercihde edilmiş olabilir. Lütfen yorumlarımız  siyasi

mecraya kaymasın  dayanamıyorum  birkaç arkadaşa cevap vereceğim olay yine karşılıklı atışmaya dönecek onun için boşverin siyaseti  dua edelimde başarı ile ülkeye kazandırılsın altay tankı ilki

pahalı olur sancılı olur lakin deneyimi bize yeter.