Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 971832 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #1290 : 24 Nisan 2018, 19:18:27 »
Altay tankı üretimi kime verilmeli sorusuna BMC tercihi koyan ikinci arkadaşımı merak ediyorum , ses ver kardeş

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1291 : 24 Nisan 2018, 19:27:15 »
Bu olmadı işte
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1292 : 24 Nisan 2018, 19:51:33 »
Altay tankı üretimi kime verilmeli sorusuna BMC tercihi koyan ikinci arkadaşımı merak ediyorum , ses ver kardeş
ufakken arkadaşlarla gezmeye gidecektik. annemde kimseye bisikletini verme , isterlerse bisiklet yoruluyor dersin dedi. Bende okeyledim arkadaşlarla gezmeye gittik. Derken arkadaşın biri bisikleti istedi bende bisiklet yorgun dedim. Cocuk bana bisiklet yorulur mu salak dedi. Bende biliyordum yorulmayacagını ama sırf annemi yalancı cıkarmamak için yorulmasında ısrar ettim. akp sempatizanlarının kafasıda bu işte. akpnin pisliklerini kabul ettiklerinde hayallerinde kurdukları o devasa kule çökecek gibi hissediyolar. İçten içe biliyolar ama kendilerine kabul ettiremiyolar.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1293 : 24 Nisan 2018, 20:28:20 »
Almanların tankı şekillendirmek istedikleri iddiasıda var. Ooo ne güzel ucubeye benzer yaparlar bize özel olarak. Nazi değillermiydi bunlar ya.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1294 : 24 Nisan 2018, 20:33:16 »
Göz göre göre ranta kurban ettiler güzelim tankı. Yazik. Devletin kasasından çıkacak paranın kaçta kaçı komisyon olarak birilerine dönecek merak ediyorum.

Eski insaatci hamsiler kekolar bir bir savunma sanayine dönüyorlar. Yabanci ortaksiz da birsey yapamayacaklarinin da farkindalar. Baskanlik rejiminde yetkiler tek elde toplansin. Msb nin gkb nin bir önemi kalmayacak zaten.

Benim tahminim nato veya pentagon cevrelerinden örtülü ambargo yiyeceğimiz.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1295 : 24 Nisan 2018, 20:35:27 »
Almanların tankı şekillendirmek istedikleri iddiasıda var. Ooo ne güzel ucubeye benzer yaparlar bize özel olarak. Nazi değillermiydi bunlar ya.
Yav inşaatlarda kullanilan kaç kalem malzeme alman menşeili senin haberin var mi? Hiç uzun süre nazi kalabilirler mi?
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1296 : 24 Nisan 2018, 21:47:22 »
Öncelikle ihale neticesinde BMC nin niye tercih edilmiş olduğunu görmek lazım diyorum . Elbette  ihalenin tercih  açıklaması olacağı kanısındayım aksi taktirde benim ve sitemizde bulunan çoğu arkadaşımızın aklından geçirmekte olduğu düşünceler ağırlık basar. Yine de İhalenin bu kadar uzatmadan sonra en nihayet sonlanması sanırım tek güzel diyebileceğim şey ! (hayırlısı olsun) 
Kanım  bu sonuçtan sonra Koç gurubu TSK savunma ihalerinden  bir miktar daha soğumuştur.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1297 : 24 Nisan 2018, 22:06:11 »
Öncelikle ihale neticesinde BMC nin niye tercih edilmiş olduğunu görmek lazım diyorum . Elbette  ihalenin tercih  açıklaması olacağı kanısındayım aksi taktirde benim ve sitemizde bulunan çoğu arkadaşımızın aklından geçirmekte olduğu düşünceler ağırlık basar. Yine de İhalenin bu kadar uzatmadan sonra en nihayet sonlanması sanırım tek güzel diyebileceğim şey ! (hayırlısı olsun) 
Kanım  bu sonuçtan sonra Koç gurubu TSK savunma ihalerinden  bir miktar daha soğumuştur.
otokarda sogur , fnssde sogur. Fnssnin süper taktik tekerlikli araçları var sen tenezzül edip bir tane bile almamışsın.Elin amerikalısının özel kuvvetleri stryker ile geziyor bizimkiler kirpiyle. Tamam çok sağlam dayanıklı araç ama her işede kirpi olmazki. Bmcye para kazandırcam diye kirpiye bir taret takmadıkları kaldı.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 177
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1298 : 24 Nisan 2018, 22:07:28 »
Birim başına maliyet için en uygun rakamı veren BMC ise o zaman kimsenin bir şey demeye hakkı olmaz. Lakin verilen teklifler içinde en uygunu BMC değilse ve BMC'ye verildiyse o zaman üzücü bir durum. Ne olursa olsun ben en uygun teklifi verdiklerini düşünüyorum. SSM her koşulda yerli firmaları destekleyen ciddi bir kurum. Bu anlayış ortadayken BMC'yi kayırdıklarını düşünmüyorum.

Motor ihalesini de aldıklarını düşünürsek paket haline ihalenin BMC'ye verildiği ortada. Muhtemelen ikisi için en uygun teklifi verdiklerini düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2018, 22:08:52 Gönderen: Archangel99 »

Çevrimdışı fırtına getiren

• DefenceTurk
  • *
  • 13
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1299 : 24 Nisan 2018, 22:31:03 »
Sn. Yabgu Ödenecek paranın Sadece 4/1 i türkiye de kalacak
Sn. fırtına getiren tapelerde çıkmıştı devletin ihalesini verdikleri inşaat şirketlerinden aldıkları para konuşmaları. Devletin bmcye ödeyeceği paranın ne kadarı iktidara geri dönecek ben ondan bahsetmiştim. Bu platformdaki akgezenler görünmüyor ortalıklarda niyetim onlara sormakti.
Çaktım köfteyi