Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 972124 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı The.Turk

• DefenceTurk
  • *
  • 3
  • DefenceTurk.com
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #1280 : 24 Nisan 2018, 17:04:11 »
Yaşam ne kadar güzel olsa da, ''Ölüm'' yaşamdan daha güzeldir; Layıkıyla öldükten sonra...

Çevrimdışı Tepegöz

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1281 : 24 Nisan 2018, 17:18:35 »
Şaşırtmadı bmc nin ihaleyi alması. Artık boşuna ihale yapmasınlar. Projeleri yandaşlara peşkeş çekecekleri belli oldu.

Çevrimdışı The.Turk

• DefenceTurk
  • *
  • 3
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1282 : 24 Nisan 2018, 17:27:59 »
Gonlum FNSS'ten yanaydi ama mantigim 3 firmaya dagilmasi ve hizlica envantere sokmayi daha dogru buluyordu ama olmadi. Sakalli'nin fabrikasi hazir mi acaba yoksa birde onun fabrikayi bitirmesini mi bekleyecegiz varmi bilen?
Yaşam ne kadar güzel olsa da, ''Ölüm'' yaşamdan daha güzeldir; Layıkıyla öldükten sonra...

Çevrimdışı Tepegöz

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1283 : 24 Nisan 2018, 18:06:24 »
Söylenecek çok şey varda. İşte. Durup dururken almanları tankımıza ortak ettik. Şuandan sonra kim çıkıp tankımız yerli derse gözünün üzerine çakarım. Tankı üretecek firma ortaklığının %25i yerli şuan.
Milli tankmış.

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1284 : 24 Nisan 2018, 18:10:09 »
2022 yılında Alman yapımı yerli tankımızı olacak, oleyyy!

Çevrimdışı anka26

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1285 : 24 Nisan 2018, 18:19:22 »
En çok dokunanda Almanlara demediğini bırakmayıp sonra onlarla ortak yerli dediğimiz tankı üretmek olacak.Yazık.
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2018, 18:20:02 Gönderen: anka26 »

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1286 : 24 Nisan 2018, 18:28:33 »
 Göz göre göre ranta kurban ettiler güzelim tankı. Yazik. Devletin kasasından çıkacak paranın kaçta kaçı komisyon olarak birilerine dönecek merak ediyorum.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı fırtına getiren

• DefenceTurk
  • *
  • 13
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1287 : 24 Nisan 2018, 18:30:49 »
Sn. Yabgu Ödenecek paranın Sadece 4/1 i türkiye de kalacak

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1288 : 24 Nisan 2018, 18:42:02 »
Sn. Yabgu Ödenecek paranın Sadece 4/1 i türkiye de kalacak
Sn. fırtına getiren tapelerde çıkmıştı devletin ihalesini verdikleri inşaat şirketlerinden aldıkları para konuşmaları. Devletin bmcye ödeyeceği paranın ne kadarı iktidara geri dönecek ben ondan bahsetmiştim. Bu platformdaki akgezenler görünmüyor ortalıklarda niyetim onlara sormakti.
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2018, 18:42:56 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Admiraldus

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1289 : 24 Nisan 2018, 19:02:29 »
 BMC, Rheinmetall ortaklığı ve MTU motor konusunda ki belirsizlikleri düşününce şu açıklamalar aklıma geldi.

Rheinmetall CEO’su Armin Papperger BMC’nin ihaleyi alması halinde Rheinmetall’in ortak firma RBSS üzerinden konuya dahil olabileceğini kaydetti. Ancak Berlin’den ihracat için onay çıkmaması halinde Almanya’dan yedek parça, üretim planı veya bilgi aktarımı yapılamayacağını, zira üretim konusundaki uzmanlığın da savaş silahlarını kontrol yasası kapsamına girdiğini ve onay gerektirdiğini söyledi. Yeni geliştirilecek teknolojiler ise onay kapsamının dışında bulunuyor. Ancak Papperger bunların en az 5 ila 10 yıl gerektireceği için gerçekçi olmadığını vurguladı ve “Tankları hemen istiyorlarsa bu gerçekçi değil” dedi.

'REHİNECİ, KARŞILIĞINI ALMADAN REHİNESİNİ BIRAKMAZ'

Yücel mülakatında Alman hükümetinin ve Türkiye'deki diplomatların oynadıkları role de değindi. "Alman hükümetinin durumumdan büyük endişe duyduğuna ve serbest bırakılmam için elinden geleni yaptığına inanıyorum" diyen Die Welt gazetesi muhabiri İstanbul Konsolosu Georg Birgelen'in ayda bir kendisini ziyaret ettiğini ve çok emeğinin geçtiğini söyledi. Tahliye edildikten sonra ikili bir anlaşma çerçevesinde serbest bırakıldığına dair ortaya atılan iddialara da değinen Deniz Yücel 'rehinecinin rehinesini karşılığını aldığından emin olduğu zaman serbest bırakacağının bilincinde olduğunu, ancak bizzat Almanya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin konusu olduğu için, Almanya hükümetinin Türkiye politikasını başından geçenlerin ışığında değerlendirmek istemediğini' belirtti.

Ne yazık ki Deniz Yücel o kadar değerli değil. Bu proje karşılığında başka ne tavizler verdik sizce?