Gönderen Konu: C-130 HERCULES  (Okunma sayısı 40399 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
Ynt: C-130 HERCULES
« Yanıtla #60 : 02 Ekim 2018, 15:00:19 »
 Benim anlayamadığım konu Hannover yakınlarında Wunstorf  lojistik nakliye hava üsleri var. İşim gereği oradan geçiyorum ve her gördüğümde. A400 ler orada düzinelerce duruyor. En son oradan geçtiğimde tam 11 nakliye uçağı saydım.
 Diyelim ki teknik sorun nedeniyle servis dışı kaldılar ( Ne hikmetse bunların teknik sorunları bitmek bilmiyor) Bizimkiler niye beş vakit kuş gibi uçuyorlar o halde? Pilotların canı patlıcan da değil tehlikeli ve sorunlu uçuşlara görevlendirilsinler.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #61 : 02 Ekim 2018, 15:18:20 »
Benim anlayamadığım konu Hannover yakınlarında Wunstorf  lojistik nakliye hava üsleri var. İşim gereği oradan geçiyorum ve her gördüğümde. A400 ler orada düzinelerce duruyor. En son oradan geçtiğimde tam 11 nakliye uçağı saydım.
 Diyelim ki teknik sorun nedeniyle servis dışı kaldılar ( Ne hikmetse bunların teknik sorunları bitmek bilmiyor) Bizimkiler niye beş vakit kuş gibi uçuyorlar o halde? Pilotların canı patlıcan da değil tehlikeli ve sorunlu uçuşlara görevlendirilsinler.

Bizimkiler iman gücüyle uçuyorlar da ondan.  ;D ;D

Şaka bir yana, Alman A400M uçaklarının üçte ikisinde pervane şanzımanında çatlak tespit edilmişti. Bu durum nedeniyle her 20 uçuş saatinden sonra uçaklar kontrol ediliyordu. Eski haberler böyle. Bu durum halen devam ediyor mu bilemiyorum.

Diğer bir etken de Almanya'nın savunma harcamalarının durumu!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #62 : 02 Ekim 2018, 15:24:17 »
Yinede C130 J alma lüksünden geri durmuyorlar.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #63 : 02 Ekim 2018, 15:42:39 »
Evet. Ama iki uçağın kapasiteleri farklı! C-130 yerine C-17 alıyor olsalardı o zaman kafalar karışırdı.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Pakistan Hava Kuvvetleri'ne ait C-130 kaza yaptı
« Yanıtla #64 : 09 Kasım 2018, 16:31:34 »
Pakistan Hava Kuvvetleri'ne ait C-130 kaza yaptı

Pakistan Hava Kuvvetleri’ne ait C-130 Hercules tipi askeri uçak kalkış esnasında kaza geçirdi.

Pakistan Hava Kuvvetleri’nin Nur Khan Hava Üssü’nde bugün yaşanan olayda, C-130’un kalkış sırasında lastiğinin patladığı ve bu nedenle pistten çıktığı belirtildi.

Scramble Magazine’de yer alan bilgilere göre, uçağın pistten çıktıktan sonra duvara çarptığı ve alev almaya başladığı belirtildi.

Uçak bulunan 8 personelin kazayı yara almadan atlattığı belirtildi.

http://www.kokpit.aero/pakistan-c130-kaza-yangin

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Bahreyn Kraliyet Hava Kuvvetleri İlk C-130J Uçağına Kavuştu
« Yanıtla #65 : 16 Kasım 2018, 15:24:05 »
Bahreyn Kraliyet Hava Kuvvetleri İlk C-130J Uçağına Kavuştu

Marshall Havacılık ve Savunma Grubu, 13 Kasım 2018'de ilk Bahreyn Kraliyet Hava Kuvvetleri C-130J uçağını teslim etti.

Bahreyn Savunma Kuvveti geçtiğimiz günlerde Birleşik Krallık Savunma Bakanlığından iki Kraliyet Hava Kuvvetleri C-130J uçağı satın aldı ve derinlikli bakım yapmak, hizmete girişini sağlamak ve ilk operasyonel kabiliyet unsurlarını sağlamak için Marshall Havacılık ve Savunma Grubu ile sözleşme imzaladı.

Bazı küçük modifikasyonlar ve tam bir uçak boyama işlemini içeren bir derinlik bakım incelemesi tamamlandıktan sonra, Cambridge, Birleşik Krallık'ta müşteriye # 702 kuyruk numaralı uçağı teslim edildi.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
122 kişinin içinde olduğu C-130H Hercules'te yangın
« Yanıtla #66 : 27 Mart 2019, 20:25:58 »
İçinde 122 kişinin bulunduğu Filipinler Hava Kuvvetleri'ne ait C-130H Hercules tipi askeri kargo uçağı, piste doğru ilerlerken bilinmeyen nedenle alev aldı.

Ekiplerin müdahale ettiği yangın, kısa sürede kontrol altına alınarak söndürüldü.

Ölen ya da yaralananın olmadığı yangın sonrası uçakta büyük hasar meydana geldi.

Yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için soruşturma başlatıldı.

http://www.kokpit.aero/piste-ilerlerken-yangin-cikti

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Belçika ‘Herkül’lerini satıyor
« Yanıtla #67 : 10 Haziran 2019, 21:29:30 »
Belçika Hava Kuvvetleri C-130 Hercules nakliye uçaklarını satışa sundu.

Belçika hizmete girecek A400M uçakları nedeniyle C-130’ları satışa çıkardı. Belçika, ilk C-130’unu 1972’de hizmete alırken filosunda 9 adet bulunuyor. Airbus’a 7 adet A400M sipariş eden Belçika uçakları 2020-2022 yılları arasında teslim alması planlanıyor.

Toprak pistlere inebiliyor

A400M, kargo bölümünde bir seferde 116 asker/paraşütçü komando veya 66 sedye ve 25 sıhhi personel ile bir NH-90, bir CH-47 Chinook helikopteri, iki AH-62 Apache veya iki Tiger taaruz helikopteri ya da bir AS-532 Cougar genel maksat helikopteri yada bir M270 MLRS lançeri ile afet amaçlı bir kurtarma botu, 6 metre boyunda konteynırlı yarı-mafsallı kamyon, mobil vinç gibi büyük kaldırma araçları taşıyabiliyor.

Kısa ve yumuşak arazi performansı sayesinde asfalt pistlere bağımlılığı azalan A400M, 24 faydalı yük ve 1.600km uçuş için yeterli dahili yakıt ile 650m uzunluğundaki hazırlanmamış bir piste inebiliyor ve yine aynı ağırlık ile 1.200m pistten kalkabiliyor.

http://m.defenceandtechnology.com/2019/06/10/belcika-herkullerini-satiyor/

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
ABD’de 123 C-130 yere indi
« Yanıtla #68 : 11 Ağustos 2019, 12:50:11 »
Amerikan Hava Kuvvetleri’nin C-130 filosunun dörtte biri kanat ve gövde birleşiminde tespit edilen çatlaklar nedeniyle yere indi. Yapılan açıklamada 123 C-130H ve J tipi uçağın kontrol edileceği bildirildi.

Çatlaklara, bir uçağın depo seviyesi bakımı sırasında yapılan kontroller sırasında rastlandı. Birden çok uçakta bu hasar bulununca tüm filo yere indi. Amerikan Hava Kuvvetleri envanterindeki 450 adet C-130H ve J uçağından 123’ündü bu durum tespit edildi.

İlk etapta 15 bin saatten çok uçmuş C-130H ve J’lerin kanat ve gövde bağlantı yerlerinin kontrol edilmesi hedefleniyor. Her kontrol yaklaşık 8 saatlik bakım işlemi ile tamamlanacak. Bu konuda Amerikan Hava Kuvvetleri imalatçı Lockheed Martin ile birlikte çalışırken 123 uçağın kontrolünün ne zaman tamamlanacağı konusunda ise henüz bir açıklama yapılmadı.

http://www.kokpit.aero/123-c130-yere-indi

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #69 : 11 Ağustos 2019, 22:05:46 »
Uçaklar sanki 7/24 uçuyorlar da kanatlarında çatlak görüp yere indirdiler.
Kokpitaero bile böyle yaparsa cemaat ne yapsın!