Gönderen Konu: C-130 HERCULES  (Okunma sayısı 40400 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
C-130 HERCULES
« : 07 Nisan 2010, 17:27:49 »
C-130 HERCULES

İlk HC-130J  Tankeri Üretim Hattından Çıktı

Amerikan Hava Kuvvetleri Hava Muharebe Komutanlığı için üretilen ilk HC-130J tanker uçağı üretim hattından çıkmış.Uçak şu an tesiste boyanıyor,yakında uçuş testlerine başlanacak.Bu uçak dünyanın en gelişmiş  hava kargo konfigürasyonunu temsil ediyormuş.Uçak 19 Nisan da resmen tanıtılacak ve bu yıl sonunda kullanıcıya teslim edilecek.

http://www.defpro.com/news/details/14344/
« Son Düzenleme: 24 Şubat 2013, 11:16:55 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
İsrail Üç C-130J Askeri Nakliye Uçağı Alıyor
« Yanıtla #1 : 08 Nisan 2010, 04:14:33 »
İsrail Üç C-130J Askeri Nakliye Uçağı Alıyor

Pentagon İsrail'e üç adet Lockheed Martin C-130J Hercules askeri nakliye uçağının satışını onayladı. Yürürlülükteki bu onay 115 milyon dolar bedel ile ilk uçağı, altyapı destekiğini ve ek olarak iki uçak opsiyonunu kapsıyor. Bu fiyat standart olarak üretilen C-130J uçakların fiyatlarının oldukça üzerinde. Bunun nedeni İsrail'in tüm uçaklarında olduğu gibi bu uçakların da yerel olarak geliştirilen iletişim ve özsavunma sistemleriyle donatılması isteğinden kaynaklanıyor. İlk C-130J uçağının teslimatının 2013'de gerçekleştirilmesi planlandı.

İsrail C-130 uçaklarını modernize etmekle ilgileniyor. Yaklaşık 1,9 milyar dolar tutarında 9 uçak almayı planlıyor. Avustralya, Kanada, Danimarka, Hindistan, Irak; İtalya, Norveç, Umman, Katar, İngiltere, Tunus ve ABD C-130J uçaklarını aktif olarak kullanıyorlar.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı sungur38

• DefenceTurk
  • *
  • 0
İlk HC-130J Tankeri Üretim Hattından Çıktı.
« Yanıtla #2 : 15 Nisan 2010, 23:20:53 »
bizdeki KC tanker uçaklarının yerini tutabilir mi acaba?c-130 larımızla uyumlu bir sistem. kuvvet böyle bir çözüm düşünür mü?

Çevrimdışı sky_warrior

• DefenceTurk
  • *
  • 0
İlk HC-130J Tankeri Üretim Hattından Çıktı.
« Yanıtla #3 : 17 Nisan 2010, 19:27:56 »
bizdeki KC tanker uçaklarının yerini tutabilir mi acaba?c-130 larımızla uyumlu bir sistem. kuvvet böyle bir çözüm düşünür mü?

KC-135 kadar yakıt taşıyabileceğini sanmıyorum.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Japonya’nın İlk C-130H Tanker Uçağı Teslim Edildi
« Yanıtla #4 : 21 Nisan 2010, 21:08:47 »
Japonya’nın İlk C-130H Tanker Uçağı Teslim Edildi

Havada yakıt ikmali yapan bir C-130

Boeing Şirketi ve ortakları Kawasaki Heavy Industries (KHI) ve Cobham Mission Systems, bir C-130H tanker uçağını Japon Hava Kuvvetlerine (JASDF) teslim ettiklerini duyurdular. Japon Hava Kuvvetleri, şubat ayı sonunda Gifu’daki KHI tesislerinde modifikasyon ve kabul testleri tamamlandıktan sonra uçağı teslim aldı.

KHI, orijinali nakliye uçağı olarak tasarlanmış C-130 uçağını Cobham havadan havaya yakıt ikmal podları ve Boeing tasarımı kablolama ve yakıt sistemi ile değiştirdi. Tanker artık,  UH-60J arama-kurtarma helikopterine yakıt sağlayabilir. Uçak  JASDF ile operasyonel testlere başlayacak.

DEFENCETURK.COM
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Norveç son C-130J Uçağını Teslim Aldı
« Yanıtla #5 : 16 Mayıs 2010, 14:40:03 »

ABD’li uçak üreticisi Lockheed Martin, Norveç’in istediği C130J Super Hercules nakliye uçaklarının teslimatını tamamladı. Norveç Yabancı Askeri Satışlar Programı [Foering Military Sales – FMS] ile C-130J uçağı alan ilk ülke. Norveç bu konudaki ihtiyacını dört yıl önce sipariş ettiği 4 adet C-130J-30 uçağı ile gidermeye karar vermiş ve ilk uçak 25 Kasım 2008’de teslim edilmişti. Bu uçaklar 1968 kışından beri görevde olan Norveç Kraliyet hava Kuvvetleri’nin elindeki eski C-130H uçaklarının yerine alındılar.

ABD’li ve Norveçli yetkililerin katıldığı Lockheed Martin’in Marietta tesislerinde gerçekleştirilen teslim töreninde konuşan Lockheed martin’in Norveç C-130J programı müdürü Julie Whitehead “FMS kanalıyla ilk C-130J  siparişi olarak Norveç’in imzaladığı anlaşma, dünyadaki C-130J satışları için önemli bir kilometre taşıdır.” dedi.

Norveç’in bu konudaki ihtiyacı için ABD Hava Kuvvetleri Güvenlik Yardım Merkezi, rekor bir sürede dört uçak için yedek parça, teknik destek ve eğitim konuları da dahil olmak üzere 516 milyon dolarlık resmi teklifte bulundu. Kasım 2007’de Lockheed Martin ile 4 uçağın üretimi için 304 milyon dolarlık bir anlaşma imzalandı. Daha sonra şirket, Ağustos ayında Norveç ile C-130J uçağının desteği için endüstriyel işbirliği konusunda ayrı bir anlaşma daha imzaladı.

C-130J Super Hercules, C-130 turboprop askeri nakliye uçağı ailesinin uluslararası başarıya sahip yükseltilmiş bir modelidir. Gövde biraz daha uzatılarak kargo bölümü hacmi artırılmıştır. Her biri 4637shp güç üreten dört adet Rolls-Royce AE 2100D3 turboprop motora sahip olan C-130J Super Hercules 362 Knot hıza ulaşabilir. Önceki modellerden daha hızlı yükselebilir ve iniş-kalkış için daha kısa pistlere gereksinim duyar.

DEFENCETURK.COM

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #6 : 16 Mayıs 2010, 19:51:52 »
Ne uçaklarmış şu C-130'lar yıllardır kullanılıyorlar ve hala da kullanıma devam ediliyor.

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #7 : 16 Mayıs 2010, 19:54:29 »
B-52 gibi baya bi kullanılacak gibi gözüküyor.Aslında iyi uçaklar 2-3 eklenti ile'de kan kusan silahlara dönüşüyorlar.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Kuveyt KC-130J Tanker Uçağı Alıyor
« Yanıtla #8 : 28 Mayıs 2010, 18:02:20 »
Kuveyt KC-130J Tanker Uçağı Alıyor

Lockheed Martin, 124 milyon dolarlık bir sözleşme ile üç adet KC-130J tanker uçağını Kuveyt’e satıyor. ABD hükümetinin FMS [Foreign Military Sale -  Yabancı ülkelere askeri satış] kanalıyla gerçekleştirilecek olan bu satış Birleşik Devletler Donanması tarafından idare edilecek.

Kuveyt Hava Kuvvetlerinin yeni KC-130J uçakları F/A-18 uçaklarına yakıt ikmali sağlayacaklar ve şu anki 3 adet L-100 uçağından oluşan hava taşıma filosunu büyütecekler. KC-130J uçakları ayrıca afet yardımı ve insani yardım görevlerinde de kullanılacaklar. İlk uçağın en geç 2013’de teslim edilmesi ve teslimatların 2014’de tamamlanması düşünülüyor. KC-130J sadece kanatlarındaki yakıt depoları ve harici yakıt tanklarında 57.500 pound yakıt taşıyabilmektedir. Gövde içerisine eklenen diğer bir yakıt deposunda da 24.392 pound yakıt taşıyabilme yeteneği sağlanmıştır. Standart yakıt probları hem sabit hem de döner kanatlı hava araçlarına yakıt ikmali sağlamaya uygundur. Ayrıca yakıt ikmali dışında tanker türevinde olmayan modellerdeki gibi havadan yardım ve paraşütle atlamak gibi hava taşıma görevlerini de yerine getirebilir.

DEFENCETURK.COM

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Kanada İlk C-130J Uçağını Teslim Aldı
« Yanıtla #9 : 07 Haziran 2010, 19:28:15 »
Kanada İlk C-130J Uçağını Teslim Aldı

Kanada, 17 adet sipariş ettiği Lockheed martin C-130J Süper Hercules uçaklarından ilkini Kanada Hava Kuvvetlerinin Trenton’daki üssünde düzenlenen törenle kabul etti.

Kanada Aralık 2007’de Lockheed Martin ile CC-130J uçakları için bir anlaşma imzaladı. Daha sonra ABD Hava Kuvvetleriyle, ilk iki uçağın FMS kanalıyla daha erken teslim edilmesi konusunda bir anlaşmaya varıldı. Geri kalan uçaklar 2012 yılının sonuna kadar teslim edilecekler. Kanada tarafından CC-130J olarak adlandırılan bu uçaklar, ABD Hava Kuvvetleri ve dünyadaki diğer orduların kullandıkları benzerleriyle aynı özelliklere sahiptirler.

C-130J, Kanada’nın elinde bulunan E ve H modellerinden daha uzun mesafelere uçabilir, daha hızlıdır, yük taşıma kapasitesi ve güvenirliği daha yüksektir. Uçak tam yüklü olarak 4000 deniz milinden daha fazla bir menzile ulaşabilir. Kısa pistleri kullanabilir.

DEFENCETURK.COM