Gönderen Konu: C-130 HERCULES  (Okunma sayısı 40728 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: C-130 HERCULES
« Yanıtla #30 : 02 Mayıs 2013, 15:27:37 »
Irak Son Üç C-130J Uçaklarını Teslim Alıyor

Irak Hava Kuvvetleri son üç C-130J Hercules uçağını teslim almaya hazırlanıyor. Bu üç uçağın ilki olan 5721 numaralı uçak Lockheed Martin üretim tesisinden 23 Nisan 2013 tarihinde ayrıldı. Üç uçak, Irak Hava Kuvvetleri'ne teslim edilmek üzere USAF üslerine gönderilecek. Bu teslimat ile Irak Hava Kuvvetleri toplam 6 adet C-130J uçağına sahip olmuş olacak. Irak Hava Kuvvetleri ilk C-130J uçağını Aralık 2012 tarihinde teslim almıştı. Irak Hava Kuvvetleri bu uçakları askeri nakliye görevleri ve insani yardım operasyonlarına destek vermek amacıyla kullanılacak.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
İsrail ilk C-130J Uçağını Teslim Aldı
« Yanıtla #31 : 03 Temmuz 2013, 18:20:17 »
İsrail ilk C-130J Uçağını Teslim Aldı

Lockheed Martin Havacılık Şirketine ait üretim tesisinde 26 Haziranda düzenlenen bir törenle İsrail'in ilk C-130J Super Hercules nakliye uçağı teslim edildi. 1971 yılından bu yana eski C-130 uçaklarının faaliyet gösterdiği İsrail Hava Kuvvetleri (IAF), üç adetC-130J Super Hercules uçağı sipariş etmişti.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #32 : 12 Ağustos 2013, 16:47:24 »
ABD yakında Afganistan'a C-130 uçakları verecekmiş. Sayının 24 adet olduğu söylentiler arasında.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
ABD Hükümeti 200. C-130J Super Hercules Uçağını Teslim Aldı
« Yanıtla #33 : 10 Aralık 2013, 05:12:16 »
ABD Hükümeti 200. C-130J Super Hercules Uçağını Teslim Aldı

Dünyanın en büyük Super Hercules kullanıcısı olan ABD ordusu, 200. uçağını teslim adlı. 5735 seri numaralı uçak, Hava Kuvvetleri Özel Operasyonlar Komutanlığı'nın özel görevlerde kullanacağı bir MC-130J Commando II . Uçak 5 Aralık tarihinde görev yapacağı Kirtland Hava Üssü'ne gönderildi.

Aynı tarihte 5736 seri numaralı 201. C-130J Super Hercules de Arkansas'daki Little Rock Hava Üssü'ne bulunan 61. Hava İndirme Tümeni'ne teslim edildi.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Mısır'da C-130 Düştü
« Yanıtla #34 : 23 Eylül 2014, 16:42:53 »
Mısır'da C-130 Düştü

Mısır Hava Kuvvetleri tarafından kullanılan bir C-130 uçağı 21 Eylül 2014 tarihinde Kawm Awshim yakınlarında eğitim uçuşu sırasında düştü. Uçaktaki yedi kişiden altısı hayatını kaybetti. Uçağın düşüş nedeni henüz bilinmiyor.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
ABD'den Afganistan'a Bir C-130 Daha
« Yanıtla #35 : 25 Eylül 2014, 02:22:45 »
ABD'den Afganistan'a Bir C-130 Daha

ABD Afgan Hava Kuvvetleri rehabilitasyon çabalarının bir parçası olarak, Afganistan'ın Hava Kuvvetleri'ne bir C-130 uçağı daha teslim etti.
Afgan Hava Kuvvetleri tarafından Çarşamba günü yayınlanan bir bildiride Afganistan'ın  bugüne kadar Amerika Birleşik Devletleri'nden üç C-130 kargo uçağı aldığı belirtildi. Geçen yıl iki C-130 uçağı teslim edilmişti. Bildiride; teslim edilen uçağın ABD tarafından verilecek olan 4 uçaktan biri olduğu da belirtildi. Son uçak bu sene sonunda teslim edilecek.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Tunus İkinci C-130J Super Hercules Uçağını Aldı
« Yanıtla #36 : 12 Aralık 2014, 16:19:19 »
Tunus İkinci C-130J Super Hercules Uçağını Aldı

Lockheed Martin 11 Aralık 2014 tarihinde Tunus Cumhuriyeti için ürettiği ikinci C-130J Hercules uçağını törenle teslim etti. 

Tunus, 2010 yılında Lockheed Martin ile 2 C-130J Hercules nakliye uçağı ve 3 yıllık eğitim ve lojistik destek anlaşması imzalanmıştı. Anlaşma kapsamında üretilen ilk uçak Nisan 2013 tarihinde teslim edilmişti.

Uzatılmış gövdeye sahip olan C-130J, Tunus Hava Kuvvetleri tarafından geleneksel tava naklie görevi dışında yangın söndürme ve insani yardım görevlerinde de kullanılabilecek.

Bugün 16  ülke C-130J uçaklarını kullanıyor. 1,2 milyondan fazla uçuş saati bulunan C-130J uçaklarının 9 farklı modeli bulunuyor ve 17 farklı görev tipinde kullanılıyorlar.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Endonezya'da uçak kazası: En az 116 ölü
« Yanıtla #37 : 30 Haziran 2015, 15:34:30 »
Endonezya'da uçak kazası: En az 116 ölü
hurriyet.com.tr 30 Haziran 2015
Evlerin üzerine düştü: Onlarca ölü

Endonezya ordusuna ait bir nakliye uçağı, Sumatra Adası'ndaki otel ve evlerin üzerine düştü. Uçaktaki 113 kişiden kurtulan olmadığı açıklandı.

AFP'nin haberine göre, Endonezya Hava Kuvvetleri, 12 mürettebat ve 101 yolcu taşıyan Hercules C-130 tipi uçaktan kurtulan olmadığını belirtti.

Uçak, Endonezya'nın en büyük üçüncü kenti Medan'daki bir mahalleye düşmüştü. Uçağın düştüğü yerde bulunan üç kişinin de hayatını kaybettiği belirtildi.

Yetkililer, şu ana kadar 49 kişinin cesedine ulaşıldığını açıkladı.

Kazanın ardından olay yerine gelen Endonezyalıların çoğu cep telefonlarının kameralarına sarılırken, bazılarının da güldüğü görüldü.

Askeri üsten kalkan uçağın havalandıktan iki dakika sonra düştüğü belirtildi.
Ordu sözcüsü Fuad Basya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, uçağın düşme nedeninin henüz bilinmediğini, Endonezya Genelkurmay Başkanı Moeldoko'nun kazayla ilgili soruşturma açılmasını istediğini söyledi.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/29417922.asp

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Fransa'ya Dört C-130
« Yanıtla #38 : 11 Kasım 2015, 18:02:31 »
Fransa'ya Dört C-130

ABD Dışişleri Bakanlığı ilgili ekipman, parça ve lojistik destek ile birlikte tahmini 650 milyon USD değerinde olan dört C-130J uçağının Fransa'ya Yabancı Askeri Satışlar (FMS) yoluyla satılmasını onayladı.Savunma Güvenlik İşbirliği Ajansı, bugün bu olası satışı bildiren sertifikayı ABD Kongresi'ne sundu.

Fransa'nın Talebi:

Rolls Royce AE-2100D turboprop motorlarıyla donatılmış İki C-130J uçağı
Rolls Royce AE-2100D turboprop motorlarıyla donatılmış İki KC-130J uçağı
Dört Rolls Royce AE-2100D Turboprop Motorlar (yedek)

Ayrıca :

Altı AN / ALE 47 Elektronik Karşı Tedbir Sistemi (uçak başına 1, 2 yedek)
Altı AN / AAR-47A (V) 2 Füze İkaz Sistemi (uçak başına 1, 2 yedek)
Altı AN / ALR-56m Radar İkaz Alıcıları (uçak başına 1, 2 yedek)
On Gömülü Küresel Konumlandırma / Ataletsel Seyrüsefer Sistemi (uçak başına 2, 2 yedek)
On AN / ARC-210 Radyo (uçak başına 2, 2 yedek)
On AN / ARC-164 UHF / VF Radyo (uçak başına 2, 2 yedek)
İki  HF Ses Radyolar
On KY-100 Güvenli Ses Terminalleri (uçak başına 2, 2 yedek)
On KYV-5 Ses Emniyet Cihazı Üniteleri (uçak başına 2, 2 yedek)

Ayrıca destek ve test ekipmanı; yayınlar ve teknik dokümantasyon; personel eğitimi ve eğitim ekipmanları; ABD Hükümeti ve yüklenici mühendislik, teknik ve lojistik destek hizmetleri; lojistik ve program desteği diğer ilgili unsurlar da talebe dahil.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 11 Kasım 2015, 20:32:37 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #39 : 11 Kasım 2015, 22:13:51 »
Fransa, a400m'leri en erken alan ülke olmasına rağmen, ihtiyacını giderememiş demek ki.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''