Gönderen Konu: T-90  (Okunma sayısı 12571 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +317/-45
Hindistan Yüzlerce T-90MS Tankı Alıyor
« Yanıtla #30 : 20 Nisan 2019, 09:10:34 »
Hindistan Yüzlerce T-90MS Tankı Alıyor

Yeni Delhi Times’a göre, Hindistan’ın Güvenlik Kabine Komitesi (CCS), Hindistan Ordusu için değeri INR134.48 milyar (1.93 milyar ABD doları) olan 464 Rus yapımı T-90MS ana savaş tankının satın alınmasını onayladı. New Delhi Times’a göre, Nisan’ın başlarında toplanan ve Başbakan Narendra Modi’nin başkanlık ettiği CCS’in hamlesinin, bu MBT’lerin edinilmesi sürecinde son derece önemli bir adım olduğu söyleniyor. Önümüzdeki birkaç ay boyunca Hindistan Savunma Bakanlığı (MoD) ile Rusya'nın silah ihracat ajansı Rosoboronexport arasında sözleşme imzalanması bekleniyor.

Hint askeri ytkilileri, T-90MS tanklarının Rus üreticisi Uralvagonzavod'dan (UVZ) kit şeklinde ithal edileceğini ve Hindistan'ın Avadi'deki devlete ait Ağır Araçlar Fabrikası (HVF) tarafından montajlarının yapılacağını söyledi. Güneydoğu Hindistan'da 10 zırhlı alayın bu tanklarla donatılması bekleniyor.

T-90 tankının geliştirilmiş bir modeli olan T-90MS, modern tehditlere karşı önlemlerle donatılmış 48 ton ağırlığında bir tank.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com