Gönderen Konu: T-90  (Okunma sayısı 43476 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
T-90 Peru Ordu Komutanına Şov Yaptı
« Yanıtla #10 : 25 Eylül 2013, 08:15:16 »
T-90 Peru Ordu Komutanına Şov Yaptı

19 Eylül'de Peru Kara Kuvvetleri Komutanı General Ricardo Moncada Novoa ve 300 askeri personel Uralvagonzavod ürünüT-90C tankını gösterisini izledi. Güney Amerika cumhuriyetinin komuta yetkilileri T-90C tankının sınırlı görüşe sahip ve dağlık alanda, farklı menz,llerdeki farklı silah tipleriyle gece/gündüz ateş hassasiyetini izlediler. Ana gösteri sonrasında Peru ordusunun şu an kullanmakta olduğu T-55 tanklarının sürücülerinin kullandığı T-90C tankı hareket performasını sergileyerek Kara Kuvvetleri Komutanının önüne kadar gelerek durdu. Peru ordusunun üst düzey subayları ve tank mürettebatı T-90C tankının yeteneklerini takdir ettiler.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: T-90
« Yanıtla #11 : 16 Ekim 2013, 13:56:12 »
<a href="http://youtu.be/5S0tC8HCUvE" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/5S0tC8HCUvE</a>
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #12 : 18 Ekim 2013, 22:55:06 »

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #13 : 18 Ekim 2013, 23:00:32 »
Üretim Hattı

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Rusya'dan İran'a T-90 Teklifi
« Yanıtla #14 : 05 Şubat 2016, 09:54:59 »
Rusya'dan İran'a T-90 Teklifi

Birleşmiş Milletler 2010 yılından bu yana İran'a silah arzını yasaklayan bir silah ambargosu uyguluyor. Yaptırımlar; İran'ın diğer ülkelere nükleer silah taşıyabilecek kapasitede orta menzilli balistik füze testleri gerçekleştirmesi nedeniyle uygulamaya alındı. Buna bağlı olarak İran ile Rusya arasındaki askeri işbirliği çalışmaları da 9 Haziran 2010 BM Güvenlik Konseyi Kararı uyarınca askıya alındı. Ancak bu yıl Ocak ayında Amerika Birleşik Devletleri, İran'a karşı yürütülen yaptırım politikalarına nokta koydu.

Rusya'nın T serisi tankların üreticisi Uralvagonzavod'un genel müdür yardımcısı Alexey Zürih; İran ile askeri-teknik işbirliği kısıtlamalarının kaldırılmasından sonra T-90S tankının İran'da lisans altında üretiminin mümkün olduğunu söyledi. İran Kara Kuvvetleri Komutanı Ahmad Reza Pourdastan geçenlerde ülkesinin bu tankı satın almak yerine ülkelerinde üretmeyi tercih edeceklerini söylemişti.

T-90S; önceki T serisi tanklara göre daha fazla ateş gücü ve hareketliliğe sahip olmak için tasarlandı. Tank 1992 yılında Rus ordusunda hizmete girdi. Daha sonra 2001 yılında sözleşme altında Hindistan'a da satıldı.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #15 : 05 Şubat 2016, 10:34:14 »
Hani Iranin kendi tanki vardi?

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #16 : 06 Şubat 2016, 12:09:21 »
Sadece Tank mi?

Ya o baska korkunc silahlar?

O füze seklinde üst üste oturtulan variller? Pilotun icine zor sigdi stealth ucaklar?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Rusya'dan Cezayir'e bir Tank Teslimatı Daha
« Yanıtla #17 : 15 Temmuz 2016, 18:00:39 »
Rusya'dan Cezayir'e bir Tank Teslimatı Daha

Cezayir Halk Ulusal Ordusu, yeni T-90 üçüncü nesil muharebe tanklarını teslim aldı.

2014 yılında Rosoboronexport ile 200 T-90SA tankının satışı için bir anlaşma imzalanmıştı. Bu anlaşmanın değerinin 1 milyar dolar civarında olduğu belirtiliyor.

T-90 tankı, T-72 tankının daha geliştirilmiş bir türü. 125 mm 2A46 yivsiz namlu, yeni bir motor ve termal görüntüleyicileri kullanır. Standart koruyucu önlemler; çelik alaşımlı, kompozit zırh ve Kontakt-5 patlayıcı reaktif zırh, lazer uyarı alıcıları, Nakidka kamufle sistem ve Shtora kızılötesi tanksavar güdümlü füzeleri (ATGM) içerir.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Hindistan T-90MS Anlaşmasını Onayladı
« Yanıtla #18 : 11 Kasım 2016, 16:46:39 »
Hindistan T-90MS Anlaşmasını Onayladı

Hindistan Savunma Bakanı Manohar Parrikar, Rusya ile yapılan 464 T0-MS tankının satın alınmasını içeren anlaşmayı onayladı. Yaklaşık 2 milyar dolar değerindeki anlaşmaya  Chennai Avadi Ağır Vasıta Fabrikası'nda Hint yapımı bileşenlerin entegrasyonu da dahil.

T-90MS, Rus T-90 ana muharebe tankı ailesinin son bireyidir. Aynı zamanda Tagil olarak da adlandırılır. 2011 yılında geliştirilmiştir. Önceki modele göre bir dizi yenilik ve geliştirmelere sahiptir.

Hint ordusunda şu anda 850 kadar T-90 tankı bulunmaktadır. Bu sayının 2020 yılına kadar 1657'ye çıkması bekleniyor. Yeni T-90'lar eskimiş olan T-55 ve T-72 tanklarının yerini alacak.

DefenceTurk.com
Bu haber timesofindia.indiatimes.com sitesinden derlenmiştir

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #19 : 12 Kasım 2016, 01:43:21 »
Bu tank 45 ton bizim Altay 60 ton.
Hafif tank gibi aslında T90 batı tankları karşısında. Rus ekolü böyle.
beğen