Gönderen Konu: SARSILMAZ ST-10  (Okunma sayısı 27756 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
SARSILMAZ ST-10
« : 23 Mart 2010, 16:15:19 »
Sarsılmaz ST-10.Türkiye'de üetilen en iyi tabancalardan biri.Gerçi K2 45'in dizaynını daha çok beğeniyorum ama bu silahta çok güzel.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=aD-XGHadDLk" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=aD-XGHadDLk</a>
« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2010, 23:03:01 Gönderen: AVCI »

Çevrimdışı aliarslan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • unutulanlar unatanları,asla unutmaz.
SARSILMAZ ST-10
« Yanıtla #1 : 25 Mart 2010, 20:07:27 »
Sarsılmaz ST-10.Türkiye'de üetilen en iyi tabancalardan biri.Gerçi K2 45'in dizaynını daha çok beğeniyorum ama bu silahta çok güzel.
Üretilen en iyi tabanca sarsılmaz ise yandıkki ne yandık
Maddi durumunuz oldukça iyiyse ve oldukça kalite yoksunu iseniz sarsılmaz ideal bir silahtır.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
SARSILMAZ ST-10
« Yanıtla #2 : 25 Mart 2010, 20:44:44 »
Şimdilik elimizde olan bu güzel kardeşim siz daha iyisini yapana kadar biz ST-10 a takılmaya devam edeceğiz.Şaka bir yana silah hakikaten iyi.Malzeme ve üretim kalitesi olarak Türkiye şartlarındaki en iyi silahlardan biri bu doğru ama dersen ki dünya çapında ses getirir mi orası meçhul.

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
SARSILMAZ ST-10
« Yanıtla #3 : 25 Mart 2010, 21:22:41 »
H&K P-226 ya benziyor. İnşallah kaliteside öyledir..ama zannedersem iyi bir silah. Sarsılmaz o kadar ucuz mal imal etmez..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
SARSILMAZ ST-10
« Yanıtla #4 : 25 Mart 2010, 23:57:37 »
Uluslararası savunma fuarında incelediğim diğer yerli firmaların ürünleri bana daha iyi gibi göründü. Silah konusunda pek bilgili değilim ama standlardaki yetkilileri ve bu işten gerçekten anladıkları belli olan meraklıları dinleyince aslında ülkemizin tabanca konusunda oldukça iyi bir seviyede olduğunu söyleyebilirim.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı aliarslan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
SARSILMAZ ST-10
« Yanıtla #5 : 27 Mart 2010, 10:00:17 »
Uluslararası savunma fuarında incelediğim diğer yerli firmaların ürünleri bana daha iyi gibi göründü. Silah konusunda pek bilgili değilim ama standlardaki yetkilileri ve bu işten gerçekten anladıkları belli olan meraklıları dinleyince aslında ülkemizin tabanca konusunda oldukça iyi bir seviyede olduğunu söyleyebilirim.
İlerimi? sanırım dalga geçiyorsunuz.Bir silah severe yerli üretim silahların hangi modelleri hatasız derseniz hiçbiri cevabını alırsınız.
Adamlar 1900lerin teknolojisi ile bugün bile raabet görecek silahlar üretiyorlar,bizimkiler ise bugünün teknolojisi ile daha doğru düzgün bir model bile üretemediler.
Hep merak ederim yerli silah firmalarının sahipleri acaba kendilerini savunmak için,kendi ürettikleri silahları kullanıyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
SARSILMAZ ST-10
« Yanıtla #6 : 27 Mart 2010, 12:13:47 »
Dalga geçmiyorum. Fuardaki izlenimlerimi aktarıyorum sadece. Mesela Sarsılmazın silahlarını beğenmedim. Bazı silahları kurabilmek için epey boğuşmanız gerekiyordu. Dediğim gibi silahlar tabancalar konusunda çok bilgili değilim ama bir mühendis gözüyle bakınca bile ciddi hatalar göze çarpıyordu. Zaten Sarsılmaz standında silahlardan çok oradaki bayanlar dikkat çekiyordu. Bizim yaramazları ne zaman kaybetsek o standda buluyorduk.  :D

Ama Girsan ve Tisaş'ın silahları daha iyiydi. Daha hafiftiler, ele rahat oturuyorlardı, neredeyse sert bir şekilde hareket ettirseniz kendileri kurulacaklardı vs vs. Kısacası onları beğendim. Belki de fuar için seçme silahları getirmişlerdi, bilemem...

Yabancı silah firmaları son fuarda yok denecek kadar azdı. Glock bana çok kaba ve ağır geliyor. Beratta fena değil. Tabi fuarda bir poligon yok ki silahları deneyerek karşılaştırabilelim. :D

Yerli firmalarımızı asırlık yabancı firmalarla karşılaştıracak olursak bence oldukça iyi seviyedeler ve hergeçen gün daha  da iyiye gidiyorlar.
« Son Düzenleme: 27 Mart 2010, 12:30:07 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
SARSILMAZ ST-10
« Yanıtla #7 : 27 Mart 2010, 12:23:57 »
Fuarda insan o kadar broşürü taşıdıktan sonra su içecek gücü bulamıyordu zaten :D

Sarsılmazın standında incelediğimiz silahlar bana nedense çok hafif geldiler. zira Tisaş ve girsanın standlarındakiler daha zarif duruyorlardı. Sarsılmazın da silahları daha bi ele oturuyorlardı ama glockla sarsılmazı karşılaştırırsak inanın sarsılmazınkiler bana daha müsait geldiler.  Fuarda bizim standlarda birtek tisaşın silahlar biraz ban akaba geldi ama oda olsun artık. zigana t özellikle çok büyük bir silahtı. Onun dışında Türk firmalarında ben bir kalitesizlik göremedim. Skywolfun dediği gibi silahları test edemedik ama az çok farkları çıkıyordu ortaya.

Türk firmalarıyla yabancı firmalar arasında benim belirlediğim ufak bir fark var o da namluların soğuk dövme ile işlenmesi..
Bu dövme tekniği metalde mikro çatlaklar oluşturur ve atış güvenliğini etkiler. Siz benden daha iyi bilirsiniz ama benim tek eksi notum bunlar idi..

Çevrimdışı aliarslan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
SARSILMAZ ST-10
« Yanıtla #8 : 27 Mart 2010, 15:22:39 »
Alın benden bir iddaa sarsılmaz bugün avrupadaki pek çok firmadan daha eski.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
SARSILMAZ ST-10
« Yanıtla #9 : 27 Mart 2010, 16:05:53 »
Alın benden bir iddaa sarsılmaz bugün avrupadaki pek çok firmadan daha eski.

Evet de, ben de Sarsılmazın ürünlerini beğenmediğimi belirttim ama. :D
Sarsılmaz bu alanda Türkiye'nin en büyük firması. Hatta bir İtalyan firmasını da satın almışlardı yanılmıyorsam.
Ancak daha yeniler, daha güzel şeyler yapmayı başarmışlar sanki. En azından fuarda gördüklerim bu yönde. :D  ::)