Gönderen Konu: İsrail Şam'ı vurdu  (Okunma sayısı 21191 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
İsrail Şam'ı vurdu
« : 19 Mart 2010, 14:14:01 »
İsrail uçakları Türkiye üzerinden operasyon yaptı

İsrail'de yayın yapan haber sitesinden çarpıcı iddia
19 Mart 2010 Cuma, 13:04:57

İsrail’de yayın yapan Yeshiva World News adlı haber sitesi, iki İsrail casus uçağının Çarşamba günü Türkiye üzerinden geçerek Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de bir Suriyeliye karşı düzenlenen operasyona katıldığını öne sürdü.
Haberini Macaristan basınında çıkan iddialara dayandıran siteye göre, görgü tanıkları önceki gün Budapeşte Uluslararası Havaalanı’nda iki İsrail casus uçağı gördü. Gözetleme aletleriyle donatılmış olduğu öne sürülen uçakların, Çarşamba günü bir Suriye vatandaşına düzenlenen suikaste katıldıkları iddia edildi.
Casus uçakların varlığı Macaristan yetkilileri tarafından da kabul edildi. Macaristan Dışişleri Bakanlığı uçakların “diplomatik bir görev” çerçevesinde Budapeşte’de olduğunu iddia etti, ancak başka bir açıklama yapmadı.

Yeshiva World News ise, uçakların Macaristan üzerinde bulunduğu saatlerde Budapeşte’de bir Suriye vatandaşının otomobilin içinde vurularak öldürüldüğünü yazdı. Site, siyah bir bond çanta taşıyan suikastinin olaydan hemen sonra gözden kaybolduğunu bildirdi. Macar medyasının iddiasına göre casus uçaklar İsrail’den kalktıktan sonra Türkiye, Bulgaristan ve Romanya hava sahasından geçerek Macaristan’a ulaştı.

http://www.haberturk.com/dunya/haber/501881-israil-ucaklari-turkiye-uzerinden-operasyon-yapti
« Son Düzenleme: 19 Mart 2010, 14:17:01 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1 : 19 Mart 2010, 14:20:19 »
İsrail'in elinde o kadar uzun mezilli İHA var mı?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #2 : 19 Mart 2010, 18:17:22 »
Macaristanda füzeyle vuramazlar ki?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3 : 19 Mart 2010, 18:25:41 »
Macaristanda füzeyle vuramazlar ki?

Füzeyle vurmamşılar ki.

Çevrimdışı aliarslan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • unutulanlar unatanları,asla unutmaz.
« Yanıtla #4 : 19 Mart 2010, 19:11:47 »
Maksat heronların,hermeslerin reklamı olsun başka bir şey değil.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #5 : 19 Mart 2010, 20:16:42 »
Fukara yunanlılara biraz para vererek üslerini kullanmış olabilirler. Ne de olsa bu aralar İsrail ile Yunanistan'ın arası çok iyi. ;D

Çevrimdışı WOLF

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #6 : 20 Mart 2010, 08:40:33 »
Bence de reklam kokan hareketler bunlar...

Ayrıca bu uçaklar Türkiye üzerinden geçse bizimkilerin haberi olmaz mı?

Ben Orta Asya'dan türeyen Anadolu'da büyüyen Avrupa içlerine yürüyen Türküm...

Çevrimdışı aliarslan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • unutulanlar unatanları,asla unutmaz.
« Yanıtla #7 : 20 Mart 2010, 13:35:43 »
Aslında İHA harekatı doğru olabilir ama bu İHAlar bildiğimiz hermes heron değildir küçük boyutlu ihalardır.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #8 : 20 Mart 2010, 13:56:20 »
Aslında İHA harekatı doğru olabilir ama bu İHAlar bildiğimiz hermes heron değildir küçük boyutlu ihalardır.

İşte sorun da orada zaten. Bu uçaklar ne kadar küçülürse menzilleri de o kadar azalıyor. İsrail'den kalkıp Türkiye'nin üzerinden geçerek Macaristan'a gidildiğini iddia ediyor haber.

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
  • Beyniyle düşünmeyen bizden değildir.
« Yanıtla #9 : 20 Mart 2010, 15:23:56 »

İşte sorun da orada zaten. Bu uçaklar ne kadar küçülürse menzilleri de o kadar azalıyor. İsrail'den kalkıp Türkiye'nin üzerinden geçerek Macaristan'a gidildiğini iddia ediyor haber.
Tabi güneş panelleri felan yoksa, kendilerini şarj etmiyorlarsa =)