Gönderen Konu: (YTKB) Yeni Tip Karakol Botu Projesi  (Okunma sayısı 76577 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
Ynt: (YTKB) Yeni Tip Karakol Botu Projesi
« Yanıtla #40 : 20 Nisan 2011, 10:32:47 »
Pruvası neta olsun...

Çevrimdışı arnork

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #41 : 20 Nisan 2011, 11:43:08 »
Onlarca haber ajansı, yüzlerce haber sitesi var ama sadece küçücük bir resim var hürriyette. Aradım taradım birtane haber yok sitelerde.
Siteler ali kaptanın yaptığı tecavüzü bu törenden daha habere layık görüyor...

Hürriyetteki yazılan yorumlara bakıyorum ve nedenini anlıyorum az çok. Biri uçak gemisi isteriz demiş diğeri bunu libyaya gönderecek tayyip demiş.
Hani hep derler ya biz daha bir otomobil bile yapamıyoruz... Aslında yapıyoruz ama kimse önemsemediği için göremiyoruz...

Hayırlısı.

Bu arada merhabalar herkese, yeni üye oldum, vakit buldukça bilgi paylaşımında bulunmaya çalışacağım..

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #42 : 20 Nisan 2011, 11:49:25 »
Aşağıdaki linkte savunma sanayii müsteşarlığınım konu ile iligli duyurusu var

http://www.ssm.gov.tr/anasayfa/hizli/duyurular/etkinlikler/torenler/Sayfalar/20110420_TCGKARABURUN.aspx

TCG Karaburun Karakol Botu'nun 19 Nisan 2011 günü DEARSAN’ın Tuzladaki Tersannesinde yapılan Geçici Teslim Törenine, Milli Savunma Bakanı Sn. Vecdi Gönül, Savunma Sanayii Müsteşarı Sn. Murad Bayar, Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanı Koramiral Recep Bülent Bostanoğlu ve DEARSAN Gemi İnşat Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Baki Gökbayrak katılmışlardır.

TGC Karaburun Gemisinin Komutanlık Flandrası ve Gemi Hizmet Giriş Belgesi, Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanı Koramiral Recep Bülent Bostanoğlu tarafından Gemi Komutanı Yüzbaşı Gültekin Selçuk Yıldıran'a verilmiş ve daha sonra, önce gemi personeli, ardından da Milli Savunma Bakanı Sn. Vecdi Gönül, Savunma Sanayii Müsteşarı Sn. Murad Bayar, Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanı Koramiral Recep Bülent Bostanoğlu gemiye çıkarak seyir haline geçen gemide incelemelerde bulunmuşlardır.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #44 : 14 Haziran 2011, 14:26:16 »

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #46 : 17 Ekim 2013, 22:26:23 »
Türkmenistan YTKB botları.

Çevrimdışı erenbayrak52

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #47 : 12 Nisan 2014, 18:43:38 »
çelikten denize programında gösterildi isteyen izleyebilir.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #48 : 01 Temmuz 2014, 20:41:55 »
TCG Karataş dosta güven, düşmana korku salacak
Ana Sayfa» DZKK-SGK01.07.2014 13:15
TCG Karataş dosta güven, düşmana korku salacakKarakol ve Denizaltı Savunma Harbi görevlerini karşılamak üzere, "Yeni Tip Karakol Gemisi" projesi kapsamında inşa edilen TCG Karataş (P-1212), İskenderun Deniz Üs Komutanlığı'na katıldı.
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın sahillere yakın bölgelerdeki Karakol ve Denizaltı Savunma Harbi görevlerini karşılamak üzere, "Yeni Tip Karakol Gemisi" projesi kapsamında inşa edilen TCG Karataş (P-1212), düzenlenen tören ile Hatay'ın İskenderun ilçesindeki Deniz Üs Komutanlığına katıldı.

Törende, TCG Karataş yeni tip karakol gemisi İskenderun Deniz Üs Komutanlığı rıhtımına yanaştı. Mürettebat indikten sonra İstiklal Marşı okunarak geminin tarihçesi okundu.

Gemi Komutanı Deniz Üsteğmen Mustafa Azimli'ye, Hatay Valisi Celalettin Lekesiz tarafından katılış anı objesi takdim edildi.

Yaptığı konuşmasında Türkiye'nin denizlerdeki stratejik önemine dikkat çeken İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla, "Türkiye, Asya ile Avrupa arasında bulunan, Karadeniz, Ege ve Akdeniz gibi, stratejik öneme sahip denizlerle çevrili, bu denizleri birleştiren iki önemli su yoluna ve bir iç denize sahip, jeopolitik ve jeostratejik konumu gereği önemi her gün daha da artan bir ülkedir. TCG Karataş, 1300 deniz mili seyir siası ile her geçen gün önemi artan Akdeniz'de sancak ve varlık gösterecek şanlı Türk bayrağımızı dalgalandıracaktır. Dosta güven düşmana korku verecektir" dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri gemiyi gezdi. Hatay Valisi Celalettin Lekesiz tarafından gemi defteri imzalandı. Geminin etrafında deniz birlikleri tarafından güvenlik önlemleri alındı. İskenderun Yelken Kulübü öğrencileri tarafından yelken gösterisi düzenlendi.

Tören sonunda, törene katılan vatandaşlar da gemiyi gezdirildi. Gemi saat 17.00'ye kadar açıkta bekletilerek tekne seferleri düzenlenecek.

Kaynak: http://www.denizhaber.com.tr/tcg-karatas-dosta-guven-dusmana-korku-salacak-haber-56346.htm

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #49 : 01 Temmuz 2014, 23:50:01 »
13. bot bu değil mi ? Son dört bot kaldı projenin bitimine demek.Dearsan buradan daha epey ekmek yiyebilir,platformu geliştirir ve farklı türevlerini ortaya çıkarırsa epeyde satış yapar,hem Türkiye'de hemde yurtdışında.