Gönderen Konu: JF-17  (Okunma sayısı 104057 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DelKu

• DefenceTurk
  • *
  • 47
Ynt: JF-17
« Yanıtla #190 : 08 Kasım 2018, 13:45:17 »
Paraları bitti ,
Rusya komple ülke olarak battı şimdi suyun üstünde yan yan gidiyor, Amerika da aşırı semirtip başına çıkardığı savaş sanayi lobisinin bitmez tükenmez açlığını doyuracak parayı artık kazanamaz oldu, Çinliler ise neredeyse ABD kadar GSMH ya sahip olmak üzereler, üstelik insanlarını köle olarak kullandıkları için inanılmaz derecede ucuza üretim yapabiliyorlar, düşünün  15-20 liraya aldığımız casio hesap makinasını adam bir dolara postayla sana yollayabilecek düzene sahip, buna artık ne Amerika dayanabilir ne de burnundan kıl aldırmayan Avrupa . Bu sebeple de Amerika kendini tehlikede hissediyor hegemonyasının bittiğinin farkında, tüm gayreti görünen ve görünmeyen yoldan  Çin'i dizginlemek, büyümesini frenlemek. Rusya artık onun için uvertür niteliğinde.

edit : hegomonya diye birşey yok hegemonya olacak
« Son Düzenleme: 08 Kasım 2018, 13:49:45 Gönderen: DelKu »

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #191 : 08 Kasım 2018, 20:28:59 »
İyide Casio japon malı para Japon un kasasına girmiyormu
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #192 : 28 Kasım 2018, 15:47:25 »
Alıntı
@TAHSAVUNMA

İran, hava kuvvetleri envanterindeki eskiyen F-14 ve Mig-29'ların yerine JF-17 almayı planlıyor. İddialara göre IDEAS 2018 savunma seminerinde İran'lı askeri yetkililer gerekli alım anlaşmasını imzaladı.

https://twitter.com/TAHSAVUNMA/status/1067712940193632256

Böyle bir iddia var. İran'a silah satışı konusunda bir engelleme yok mu?
Ayrıca bu Acemler ha bire yeni uçak geliştirdiklerini söyleyerek eski uçaklarını göstermiyorlar mıydı? Yoksa onların hurda olduğunu artık fark edebildiler mi?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #193 : 28 Kasım 2018, 15:57:58 »
Sanmam. Abd bize silah satmadi, acemlere de sattirmaz.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 39
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #194 : 28 Kasım 2018, 16:35:25 »
Alıntı
@TAHSAVUNMA

İran, hava kuvvetleri envanterindeki eskiyen F-14 ve Mig-29'ların yerine JF-17 almayı planlıyor. İddialara göre IDEAS 2018 savunma seminerinde İran'lı askeri yetkililer gerekli alım anlaşmasını imzaladı.

https://twitter.com/TAHSAVUNMA/status/1067712940193632256

Böyle bir iddia var. İran'a silah satışı konusunda bir engelleme yok mu?

Var, saldırı yapabilecek silahları satın almak BM tarafından yasaklanmış 2020`ye kadar. Palavra haber olduğu kesin.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #195 : 28 Kasım 2018, 16:51:59 »
Boşuna dememişler acem palavrası diye.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Pakistan-Çin ortak yapımı JF-17, İran’ın takibinde
« Yanıtla #196 : 30 Kasım 2018, 08:56:18 »
Pakistan-Çin ortak yapımı JF-17, İran’ın takibinde

İran’da 9’uncusu düzenlenen Kish Airshow’da gözler İran Savunma Bakanı’nın yaptığı açıklamaya döndü. Hava Kuvvetleri’nin envanterindeki F-5 E/F ve Su-22M/UM uçaklarının yerine JF-17 ile ilgilendiklerini açıkladı.

Halen Pakistan Hava Kuvvetleri’ne teslimatları süren tek motorlu JF-17, ilk yurtdışı gösterisini 2011’de İzmir Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığı’ndaki Türk Hava Kuvvetleri’nin 100’üncü Yıl Kutlama etkinliklerinde yapmıştı.

Uçak alımı konusunda sıkıntı yaşayan İran, bir dönem Çin ile Chengdu J-10 alımı için görüşse de petrol karşılığında yapılacak anlaşma sonuçlandırılamamıştı.

NİJERYA VE SRİ LANKA’YA SATTI

Pakistan, JF-17 uçaklarını Nijerya ve Sri Lanka’ya da satma başarısı gösterdib. JF-17, Çin’li Chengdu Aircraft Industry firması ile Pakistan Aeronautical Complex firmasının ortak bir projesi. İlk kez 2003’de uçuşunu gerçekleştiren JF-17, Pakistan Hava Kuvvetleri’ne 2007’de dahil olmaya başladı.

http://www.kokpit.aero/iran-jf17-pakistan
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Azerbaycan, Pakistan'dan JF-17 savaş uçağı alıyor
« Yanıtla #197 : 09 Aralık 2018, 17:05:44 »
Azerbaycan, Pakistan'dan JF-17 savaş uçağı alıyor

Azerbaycan’ın Pakistan’dan 24 adet JF-17 block II almak için görüşme yaptığı bildirildi. Pakistan Defence’in haberine göre 500 milyon dolar değerinde olacak  anlaşmada de herhangi kısıtlama olmayacak, Azerbaycan’ın isteklerine göre silah ve sistemler entegre edilicek.

Azerbaycan ve Pakistan, savunma, güvenlik ve ticaretle ilgili birçok farklı alanda geniş çaplı işbirliğine sahip. Pakistan, Bakü yönetimine JF-17’lerin yanısıra askeri eğitim uçağı Mushshak’ı da önermişti.
http://www.kokpit.aero/azerbaycan-pakistan-jf-17-satisi

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #198 : 17 Aralık 2018, 01:34:13 »
Myanmar Hava Kuvvetleri...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #199 : 17 Aralık 2018, 13:06:32 »