Gönderen Konu: JF-17  (Okunma sayısı 104073 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
JF-17...
« Yanıtla #180 : 27 Ocak 2016, 19:21:14 »

JF-17 BLOCK-2 AND BLOCK-3 DETAILS CONFIRMED
AESA Radars, IRST, HMD/S and a new engine are all on the cards

The JF-17 was formally inducted with CCS on 26 January 2015.

The LT-2 LGB. Photo Credit to Air Power Australia and Zhuhai Imagery

The JF-17 production line at Pakistan Aeronautical Complex (PAC), Kamra.

A JF-17 Block-2 unit, fresh off of the production line.
http://quwa.org/2015/10/17/jf-17-block-2-and-block-3-details-confirmed/

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
Ynt: JF-17
« Yanıtla #181 : 28 Ocak 2016, 00:42:07 »
Rakibi olarak gösterilen Tejas'ın iyice önüne geçmiş gibi gözüküyor.

https://www.youtube.com/watch?v=lirpa8kFWDY

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
JF-17B Prototip Üretimine Başlandı
« Yanıtla #182 : 02 Mayıs 2016, 13:06:21 »
JF-17B Prototip Üretimine Başlandı

Çin ve Pakistan'ın birlikte geliştirdikleri JF-17 uçağının iki kişilik modeline ait ilk prototipin üretimine, Chendu Havacılık Şirketi'nin Çin Chendu'daki tesislerinde törenle başlandı. Pakistan Hava Kuvvetleri'nin yaptığı duyuruya göre tören Çarşamba günü gerçekleştirildi. Törene Pakistan Hava Kuvvetleri ve Çinli yetkililer katıldılar. Törende konuşan Pakistan Hava Kuvvetleri Hava Mareşal Muhammed İkbal, uçak sadece eğitim değerinin değil, aynı zamanda operasyonel yeteneğinin artırılmasının, Pakistan Hava Kuvvetleri için büyük bir gelişme olduğunu söyledi.

JF-17B uçağının bu yıl sonuna kadar ilk uçuşunu yapması ve 2017 yılı Nisan ayında Pakistan Hava Kuvvetleri'ne katılması bekleniyor.

Saatte en fazla 1.217 mil hızla uçabilen JF-17B, , 840 mil savaş yarıçapına sahip ve bombalar ve füzeler taşıyabilir. Savaş görevlerine ek olarak uçağın pilot eğitimi için de kullanılabilir.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı ismail120120

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #183 : 02 Mayıs 2016, 19:31:10 »
Bu jf-17 ler f16 lardan iyimi

Çevrimdışı kugos

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #184 : 02 Mayıs 2016, 22:04:47 »
  F-16 sürekli yenilenen ve geliştirilen bir platform. En son F-16 versiyonu ile JF-17 arasındaki fark, teknoloji olarak ABD ile Çin arasındaki fark kadar. En gelişmiş teknolojiler Askeri teknolojiler olup, JF-17 ,  F-16 dan iyiyse, Çin ABD yi teknoloji olarak geçmiş demektir. Bu olmadığına göre. HAYIR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Mynmar Hava Kuvvetleri JF-17 Alımını Doğruladı
« Yanıtla #185 : 11 Kasım 2016, 12:20:41 »
Mynmar Hava Kuvvetleri JF-17 Alımını Doğruladı

Mynmar Hava Kuvvetleri yetkilileri JF-17 Thunder uçaklarının alımını doğruladılar. Yetkililer; Mynmar, Çin ve Pakistan arasında bu konuda bir anlaşma olduğunu belirttiler. Bu anlaşmaya göre Mynmar 16 JF-17 uçağı alacak. Uçakların Mynmar Hava Kuvvetlerinde görev yapan q-5, J-7 veya Mig-29 uçaklarının yerini alabileceği belirtiliyor.

JF-7 (aynı zamanda FC-1 Xiaolong adlandırılır). Çin'in Chengdu Aircraft Corporation tarafından geliştirildi ve Çin ile Pakistan ortak üretiyor. Uçak GSH-23 çift namlulu 23mm top veya GSH-30 çift 30mm top ile silahlandırılabiliyor. Uçağın kanat uçlarında iki, kanatlar ve gövde altında 7 silah bağlantı noktası bulunuyor. 3700 kg'a kadar yük taşıyabiliyor.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Pakistan’dan Nijerya’ya JF-17 satışı
« Yanıtla #186 : 26 Ekim 2018, 16:57:40 »
Pakistan’dan Nijerya’ya JF-17 satışı

Pakistan hükümeti, Nijerya’ya 3 adetlik JF-17 savaş jeti satışı için 183.4 milyon dolarlık devlet garantisi verdi.

The Diplomat’a göre Pakistan hükümetinin Ekonomik Koordinasyon Komitesi (ECC), yakın tarihte imzalanan bir sözleşme kapsamında Nijerya Hava Kuvvetlerine üç adet PAC / CAC JF-17 Thunder savaş uçağının teslimatını kapsayan 184,3 milyon dolarlık bir devlet garantisini onayladı.

Rus tasarımlı ancak Çin lisanslı Klimov RD-93 turbofan motoruyla çalışan tek motorlu, çok amaçlı savaş uçağı JF-17, yakıt ikmali yapmadan 1,200 kilometrelik bir harekat menziline sahiptir. Mach 1.6’ya kadar hıza ulaşabilen uçak, 3,5 tondan fazla bir silah yükü taşıyabiliyor.

https://savunmasanayist.com/2018/10/25/pakistandan-nijeryaya-jf-17-satisi/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #187 : 06 Kasım 2018, 12:28:56 »

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #188 : 06 Kasım 2018, 12:53:43 »
Soğuk savaş motivasyonu diye bir şey var. ABD Sovyetler ile bu soğuk savaşı yaşarken şimdiki Çin gibiydi her iki ülkede. Yaptıkları başardıkları şeylerin büyüklüğü geliştirme hızı üretim rakamları çalışan sayıları ortaya çıkanların şahaneliği şimdi bile yakalanamıyor. Bakın Rusya da ABD de hala soğuk savaşın helikopterleri nakliye uçakları savaş uçakları füzeleri ile yetiniyor soğuk savaş bitti üstüne bir taş koyamadılar. Bir F35 i bitiremedi adamlar onlarca yılda oysa 1970 da olsa iki senede dahada şahanesini yapar bitirir cepheye sürerlerdi. F16 F18 F15 F14 F111 bunlar F35 i o günün şartlarında donunda sallayacak uçaklardı. Uzaya gönderdiğimiz astronotları hala soğuk savaş füzeleri ile yolluyoruz.
Burdan gelmek istediğim nokta şu. ABD Çin in yaşadığı bu aşkları yalamış yutmuş durulmuş bıkmış bir ülke. Çin çimdi deliler gibi her şeye saldırıyor bizde diyoruz adamlar müthiş agrasifler üretme geliştirme konusunda. ABD bunları yarım yüzyıl önce bu heyecanlarla yapıyordu çocukluk mevzuları onun için bu ergen heyecanları. Az tehdit görse Çin i katlar katlarda şaşar kalırız.
« Son Düzenleme: 06 Kasım 2018, 12:54:14 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #189 : 06 Kasım 2018, 13:31:59 »
Katılıyorum Serkan.
Bugün sana ikinci +1

Soğuk savaş bir rekabetti. İnsanoğlu kendine bir rakip bulduğunda, yaradılıştan gelen aç gözlülüğü ile hep o rakibin önüne geçmeye uğraşır. İnsan nefsi doymak bilmez. Soğuk savaş da aynen bu şekilde bir rekabetti. Sovyetler dağılınca, ABD kendini dünyada tek süper güç olarak görmeye başladığı için rehavete girdi. Geçmesi gereken bir rakibi yoktu çünkü! Bu rehavet nedeniyle eskiye oranla güçlenmesi azaldı! Bunu fırsat bilen Çin ve hatta Rusya, bu konuda etkili adımlar attılar...
« Son Düzenleme: 06 Kasım 2018, 13:32:32 Gönderen: SKYWOLF »