Gönderen Konu: JF-17  (Okunma sayısı 104015 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Mısır Pakistan ile ortak JF-17 üretimini görüştü
« Yanıtla #160 : 25 Nisan 2011, 10:27:28 »

jf-17 ye ait guzel photoshop calismalari.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #161 : 25 Nisan 2011, 17:39:50 »
Bu vakitten sonra 5. nesil projeler başlamışken sadece ihraç etmek için mi bu projeye gireceğiz?

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #162 : 26 Nisan 2011, 03:02:06 »
yok be biz zaten girmicezde o çok büyükya videoya bakmıştım .Bana mı öyle geldi acaba .

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
JF-17 nin izmir sovu
« Yanıtla #163 : 11 Haziran 2011, 14:44:02 »
Çin Chengdu ve Pakistan (PAC) ortak yapımı .

2003'te ilk uçuşunu yaptı.

2010'da operasyonel hale geldi.

Şu ana kadar 30 adet üretildi.

Pakistan hava Kuvvetleri 150 adet daha sipariş verdi, toplam 250 adet yapılması düşünüyor. Bazı müslüman asya ve Afrika ülkelerinden talep aldı.

Tek pilotlu, tek motorlu çok rollü bir savaş uçağı.

Hızı saatte 1.8 mach yani 2205 km.

Savaş yarı çapı 1350 km.

Maksimum menzil 3500 km. 16 bin metreye çıkabiliyor.

Silahları bir adet 23 mm makineli topu var. Bu 30mm ile değişecek.

Çoğu Batı ve Pakistan-Çin  yapımı havadan havaya füze ve havadan yere bombaları kullanabiliyor.

En önemli özelliklerinden biri de deniz hedefelerine C-802 Silkworm füzesi, kara hedeflerine cruise füzeleri kullanabiliyor.

Oldukça modern navigasyon donanımı var.

Gece-gündüz her hava koşulunda savaşabiliyor.

www.gazeteci.tv
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
JF-17
« Yanıtla #164 : 08 Şubat 2013, 13:38:08 »

JF-17'ye Nükleer Görev

Pakistan JF-17 Thunder Uçağına nükleer yetenekli Hatf VII / Vengeance VII Ra'ad havadan atılan seyir füzesini entegre ediyor.

Hava Tümgeneral Khalid Mahmood JF-17 Proje Yönetim Ofisinde "Çin ve Pakistan yapımı silahların uçağa uyum sağlama çalışmaları devam ediyor ve pek çok silahın entegrasyonu tamamlandı. Ra'ad ve H-4 bombası şu an kullanımda olan Block I ve Block II tipindeki uçaklarıda kullanılabilir" dedi."

Pakistan şu an nükleer caydırıcık görevinde Ra'ad ile donatılan Mirage III uçaklarını kullanıyor. Bu uçaklara 1990'larda ROSE programı ile aviyonik modernizasyonu gerçekleştirilmişti. Ancak bu uçaklar artık faydalı ömürlerini doldurmak üzereler. JF-17 uçaklarının Ra'ad entegrasyonu tamamlandığında bu uçakların Mirage III uçaklarının yerini alması düşünüyor.

Karadan fırlatılan Hatf IX / Nasr savaş balistik füze ve denizaltından fırlatılan Babür seyir füzesine ek olarak, yeni bir uçak olan JF-17'lerin Ra'ad entegrasyonu ile havadan yapılabilecek nükleer saldırı özelliği ile nükleer caydırıcılığın artırılması hedefleniyor.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 24 Şubat 2013, 04:09:04 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
PAF 50. JF-17'yi Kabul Etti
« Yanıtla #165 : 20 Aralık 2013, 15:48:25 »
PAF 50. JF-17'yi Kabul Etti

Pakistan, Çin'in yardımıyla ürettiği 50. JF-17 uçağını Çarşamba günü Pakistan Başbakanı Navaz Şerif'in de kaltıldığı törenle Pakistan Hava Kuvvetleri'ne kabul edildi. JF - 17; Pakistan Hava Kuvvetleri (PAF), Pakistan Havacılık Kompleksi (PAC) ve Çin'in Chengdu Aircraft Industries Corporation (CAC) tarafından geliştirilen hafif, tek motorlu ve çok görevli savaş uçağıdır.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Block 2 JF-17'ler Yolda
« Yanıtla #166 : 02 Aralık 2014, 22:25:14 »
Block 2 JF-17'ler Yolda

Pakistan Havacılık Kompleksi (PAC) Başkanı Hava Mareşal Javed Ahmed, 29 Kasım 2014 tarihinde Karaçi'de Uluslararası Savunma Fuar ve Semineri'nde (IDEAS) JF-17 üretimi hattında açıklamalarda bulundu. Çin'in Chengdu Uçak Endüstrisi Kurumu (CACC) yardımı ile 2009 yılından bu yana Pakistan'ın JF-17 uçağı imalatını sürdürdüğünü belirten Ahmed, şu an Pakistan Hava Kuvvetleri'nde yerli üretim 50 JF-17 savaş uçağının görev yaptığını söyledi. Block 1 Standartında olan bu uçaklara bu yıl Block 2 standartındaki uçakların da katılmaya başlayacağını sözlerine ekledi.

Block 2 JF-17 çok rollü savaş uçakları daha gelişmiş aviyoniklere ve orta yakıt ikmal sistemine sahipler. Bu ay Block 2 standartındaki 5 JF-17 göreve başlayacak.

Pakistan toplamda 200 JF-17 uçağına sahip olmak istiyor. Hava kuvvetlerindeki eski F-7 ve Mirage III uçaklarını JF-17'lerle değiştirmeyi planlıyor. Ayrıca J-10 ve J-31 uçaklarıyla da ilgileniyor.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: JF-17
« Yanıtla #167 : 03 Aralık 2014, 06:00:19 »
Pakistan'daki fuardan JF-17 ile ilgili bir haber daha var. Nijerya bu uçaklardan 25-40 arası almayı düşünüyormuş. Bakalım ilerleyen günlerde böyle bir alım gerçekleşecek mi?

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: JF-17
« Yanıtla #168 : 12 Ocak 2015, 21:08:28 »
Bu ucak bu bütceye cok iyi. Ayrica F35 kadar savas yaricapina sahip.J17 2 versiyonu yapilacakmi yoksa sadece Fotoshoplami kalacak. Arabistanin bile ilgilenmesi Abd nin sattigi ucaklara sinirlama koymasindandir. bu yüzdendir ki biz Anka,Atak,Altay,FTx bunlari hicbir problemle karsilasmadan satacak halde ürettigimiz zaman sinirlama koymadan ve sartsiz verecegimiz icin satis sansimiz cok yuksek...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Pakistan'a 40 JF-17 Daha
« Yanıtla #169 : 14 Kasım 2015, 15:17:45 »
Pakistan'a 40 JF-17 Daha

Çin ve Pakistan, Dubai Air Show'da JF-17 Thunder savaş uçağı için ortak basın konferansı düzenlendi. Dubai Airshow sırasında, Çin'in AVIC CATIC ve Pakistan Havacılık Kompleksi (PAC) resmen ortak oldukları JF-17 avcı uçağının ihracatı için ilk sözleşmeyi imzaladı. Pakistan, kendi ihtiyaçları için 40 uçak daha sipariş edeceğini açıkladı.

Basın toplantısında AVIC ve PAC; yerli ve yabancı medyaya Çin ve Pakistan tarafından ortaklaşa geliştirilen savaş uçağındaki son gelişmeleri tanıttı. Uçağın uluslararası pazar gelişimi için planını yayınladılar. AVIC CATIC Genel Müdür Yardımcısı Liu Yu ve PAC Başkan Yardımcısı ve aynı zamnda Pakistan Hava Kuvvetleri Komutanı Yardımcısı Mareşal Arshad Malik basın toplantısına katıldılar ve medyanın sorularını yanıtladılar.

Uçak özellikle hava-hava muharebe için tasarlanmış, aynı zamanda güçlü havadan yere mücadele yeteneği ile donatılmıştır. Her hava koşulunda görev yapabilen, tek motorlu, tek kişilik, hafif, çok amaçlı üçüncü nesil savaş uçağıdır.

Pakistan Hava Kuvvetleri şu an 60 JF-17 Thunder kullanıyor. Bu uçaklar geliştiriliyor ve güncelleniyorlar. Bundan sonra üretilecek olan 40 JF-17, havada yakıt ikmali yapabilme yeteneğine sahip olacaklar. Aynı zamanda gelişmiş veri bağlantısını, elektronik muharebe yeteneği ve yeni güdümlü silahlar ile donatılmış olacaklar.

DefenceTurk.com