Gönderen Konu: JF-17  (Okunma sayısı 104022 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Türkye Pakistan'ın JF-17 Uçağıyla İlgileniyor
« Yanıtla #120 : 18 Aralık 2010, 14:41:20 »
Bizim awacsların resmi menzili 360 km de bir de gayrı resmi tarafı var...

-----

400 km den yapılan atışlarda vuruş oranı düşüktür Rusların elindeki füzeler belli...

Belli derken ne demek istiyorsunuz?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #121 : 18 Aralık 2010, 15:17:34 »
Her halde bu sorunu(menzil) elektronik harp teknolojisinden daha iyi yararlanarak hall etmek mumkun olur.
ama ne kadar etkili olur? her halde bunu dusunmuslerdir.

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #122 : 18 Aralık 2010, 16:58:47 »
Şuan üretimde olan aa füzelerini söylüyorum vuruş yüzdeleri düşük ehye karşı korumasızlar.

Pakfayla beraber yeni nesil füze geliştiriliyorsa konuşmak için henüz erken...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #123 : 18 Aralık 2010, 17:00:59 »
Bir KS-172 füzesinin vuruş yüzdesinin düşük olduğunu nereden öğrendiğinizi merak ettim.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #124 : 18 Aralık 2010, 17:03:26 »
Janes defence makaleleri...Füze eski üretim son sistem eh cihazlarını yabana atmayın derim...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #125 : 18 Aralık 2010, 17:19:19 »
İyi de KS-172 füzesi eski değil ki!

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #126 : 18 Aralık 2010, 17:26:38 »
Bu füzeden bahsetmiyorum bir önceki versiyon 80lerin teknolojisiyle yapılmış.

---

Bvr füzelerin ehye karşı duyarlılığı hala soru işareti.(füze yeni dahi olsa)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #127 : 18 Aralık 2010, 17:34:38 »
Bu füzeler görüş ötesi menzilden uçan dev radarları vurmak için geliştirilmişler. O uçan radarları nasıl bir elektronik harp sistemiyle koruyabilecekler şüpheli. AESA radar, bildiğim kadarıyla frekansındaki farklılık nedeniyle düşmana farkedilmeden yaklaşmayı başarıyor. F-22'nın görünmezliğindeki önemli etkenlerden biri bu.
Yine yanılmıyorsam, ilgili konuda bir resim vardı, orada PAKFA için AESA radarı kullanan uzun menzilli füzeler vardı. Bu da bu uçağı çok olduğundan çok daha tehlikeli hale getiriyor diye düşünüyorum.

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #128 : 18 Aralık 2010, 17:38:12 »
Senin bahsettiğin füze awacs killer diye geçiyor ben normal uçaklara karşı kullanılan daha küçük boyutta ama 300+ km menzile sahip füzeden bahsediyorum.

Dediğim gibi pakfa için yeni geliştirilen füzeyle ilgili bilgim yok.(böyle bir füze olduğunuda bilmiyorum ama muhtemelen varolmalı yeni uçak yeni füze...)

Bizim awacsta eh kabiliyetide vardı bunuda unutmayalım.Silah varsa silahı etkisiz kılacak antisilahta var.(zehir panzehir olayı)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #129 : 18 Aralık 2010, 17:55:08 »
Senin bahsettiğin füze awacs killer diye geçiyor ben normal uçaklara karşı kullanılan daha küçük boyutta ama 300+ km menzile sahip füzeden bahsediyorum.

Ama konu zaten AWACS'lara karşı kullanılan görüş ötesi menzilden atılan füzelerdi.