Gönderen Konu: JF-17  (Okunma sayısı 104621 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Türkye Pakistan'ın JF-17 Uçağıyla İlgileniyor
« Yanıtla #40 : 04 Aralık 2010, 22:28:45 »
F-22 isterük.

İsteyenin bir yüzü kara, vermeyenin...

Adamlarin kalbini kirdik.Ucak isine ortak edib gonullerini alalim.Yazik. Kendilerini yalniz hiss etmesinler. :P
Saka bir yana Italyanlar EF 2020 den filan bahs ediyorlardi.Bu ucagin ozelliklerinin nasil olacagi hakkinda bir bilgisi olan varmi?
Bence  stealth olur.Ve KFX ile Pak-Fa dan geri kalmaz.Hatta ustun yanlarida ola bilir.Cunku baska cur olmasi anlamsiz.
Evet karayım.:D
2 kanat 2 kuyruk 2 motor 1 kokpit 1 gövde ortasında 3-4 tane delik füze çıkıyor böyle öyle bir şey olur ya.:D

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #41 : 04 Aralık 2010, 22:45:16 »
Ha simdi anladim. ;)

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #42 : 11 Aralık 2010, 11:01:23 »

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
« Yanıtla #43 : 11 Aralık 2010, 12:10:52 »
ef-2000 trenini kaçırdık vari ef-2020 treninin kaçırmayalım taide ortak üretim ve konsursiyuma davet + dış devletlere satıştan pay verirlerse tamamdır.

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #44 : 11 Aralık 2010, 15:05:36 »
F35 lerin üretiminde kazandığımız bilgiyi Güney Kore'nin geliştirmeyi düşündüğü uçakla birleştirmek daha mantıklı olabilir. Pakistanın JF-17leri uzun dönemde ihtiyaçlarımızı karşılıyamaz bu yüzden JF-17 lerin ülkemiz tarafından kullanılmasını imkansız olarak görüyorum.

Yapacağımız uçağın yada ortaklığın en kötü ihtimalle F35 ayarında bir uçak üretmesi gerekiyor.

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #45 : 11 Aralık 2010, 16:19:11 »
F35 lerin üretiminde kazandığımız bilgiyi Güney Kore'nin geliştirmeyi düşündüğü uçakla birleştirmek daha mantıklı olabilir. Pakistanın JF-17leri uzun dönemde ihtiyaçlarımızı karşılıyamaz bu yüzden JF-17 lerin ülkemiz tarafından kullanılmasını imkansız olarak görüyorum.

Yapacağımız uçağın yada ortaklığın en kötü ihtimalle F35 ayarında bir uçak üretmesi gerekiyor.
F-35 üretiminden ne kazandık ? Gövde ve 2-3 parça üretimimi ? KFX bir ortaya çıksın onada bakarız.Daha tasarımda kalmış bir uçakla hemen ortak oluyoruz.

Gene devam F-22 isterük.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #46 : 11 Aralık 2010, 17:40:31 »
F-35 ten hiçbir şey kazanmıyoruz tek yaptığımız F-16 da olduğu gibi montaj o kadar.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #47 : 11 Aralık 2010, 17:45:57 »
F-35 ten hiçbir şey kazanmıyoruz tek yaptığımız F-16 da olduğu gibi montaj o kadar.

Artık şu montaj muhabbetinin aslını kabul edin. F-16 gövdesinin çok büyük oranını ürettik. Üretimle montaj aynı şey değildir.
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı HDS

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #48 : 11 Aralık 2010, 18:20:23 »
Alıntı yapılan: BLACKHAWK
F-35 üretiminden ne kazandık ? Gövde ve 2-3 parça üretimimi ?

F-35 ile dunyayi kazandik gibi olmayacak bir savi savunmak icin soylemiyorum...

..ama, bana soyleyebilir misiniz, ne yapiyoruz biz F-35 uretiminde.. TAI neler yapiyor?.. Nedir F-35 uretiminin onemi?.. F-16 uretiminden farki nedir?... Bunlar ne ise yarar?.. Ya da siz gencler, F-35 ogrendiklerimizle mi yeni ucak gelistirecegimizi, ayni tezgaha baska bir teknik resim koyunca yeni bir yerli tayyare cikacagini mi saniyorsunuz?..

Anlatin hele.. Aydinlatin su cahili..

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #49 : 11 Aralık 2010, 18:38:05 »
F-35 uretiminde bize dusen pay sadece mali bakimdan uzerimize dusecek agirligi biraz hafiflestirmek.ar-ge bakimindan ise   fazla ise yarar yani yok.