Gönderen Konu: JF-17  (Okunma sayısı 104066 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı paukaf

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Türkye Pakistan'ın JF-17 Uçağıyla İlgileniyor
« Yanıtla #10 : 19 Temmuz 2010, 22:30:25 »
Kaynak

http://ftp.app.com.pk/en_/index.php?option=com_content&task=view&id=109242&Itemid=1

Haber pakistan savunma forumunda da epey heyecan uyandırmış ve türkiye dostluğu adına birçok kişiyi mutlu etmiş ama gerçekleşirmi merak konusu.5 bine yakın kişi konuyu takip etmiş bu forumda.Bakalım zaman neler gösterir

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #11 : 19 Temmuz 2010, 23:53:56 »
Her ne kadar bazı teknik özellikleri benziyor olsa da JF-17 uçağını Gripen ayarında saymak biraz iyimser bir yaklaşım sayılır. Özellikle Gripen'in NG modeli AESA radar gibi üstün teknolojik özelliklerle donatılmış olacak. Bence JF-17 gelecek için iyi bir yatırım değil.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı skywalker

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #12 : 22 Temmuz 2010, 14:15:29 »
j-17 ile uğraşılacağı kadar Rusyadan pakfa almaya çalışsak daha iyi olmaz mı.

Çevrimdışı darkranger

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #13 : 22 Temmuz 2010, 19:08:56 »
zaten alınması küçük bir ihtimal sadece Pakistanlıların kendini sevindirdiği bir haber paylaştım öylesine :D Pakistan forumundaki yazılarıda okudum Pakistanlılar bile ihtimal vermiyor Eurofighter'a yönelir Türkiye diyorlar :D

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
« Yanıtla #14 : 23 Temmuz 2010, 00:12:05 »
Belki türkiye için olmasada kıbrıs için olabilir.

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı darkranger

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #15 : 23 Temmuz 2010, 11:54:05 »
O zamanda Rumlar uçak almaya çalışıp problem çıkarabilir geçmişte S-300'leri kovmuştuk adadan bu sefer S-300 getirmek için haklı sebepleride olur. Bu Uçaktan almadan programa katılabiliriz. Böylece Türkiye'nin sahip olduğu geniş pazara satabiliriz bu uçakları Hava Kuvveti olmatan ülkeler (Gürcistan,Arnavutluk,Makedonya) savaş uçağı istiyorlar. Türkistan Ülkeleri eski hurdalar yerine alabilir, Azerbaycan zaten istiyor. Afrika ve Latin Amerika'daki diğer ülkelerde bu uçağa talip olabilir Çünkü bu uçak çok ucuz ve çok satılıcağa benziyor

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #16 : 23 Temmuz 2010, 12:26:46 »
KKTC'nin kendisine ait bir ordusu mu var ki bu uçaklardan alsınlar!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı orko_8

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 3
« Yanıtla #17 : 23 Temmuz 2010, 12:33:50 »
Var, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı. Ancak Kıbrıs'ta savaş uçağı bulundurmak anlamsız, adanın herhangi bir yeri topçu menzilinde zaten.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #18 : 23 Temmuz 2010, 14:27:43 »
Anladığım kadarıyla Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığında Tank, top, uçak, helikopter vs gibi ağır askeri techizat yok. Bu tip silahlarla korumayı TSK'nin oradaki birlikleri yapıyor sanırsam.

Çevrimdışı darkranger

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #19 : 24 Temmuz 2010, 14:17:50 »
G.K.K'te Engerek ve Akrep gibi araçlar var sanırım birde Havanları olması lazım