Gönderen Konu: JF-17  (Okunma sayısı 104574 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Türkye Pakistan'ın JF-17 Uçağıyla İlgileniyor
« Yanıtla #80 : 12 Aralık 2010, 16:24:21 »
Pakistan JF-17 lerle elindeki eski mirage||| leri filan deyistirecek.
Envanterindeki esas guc Cinden alacagi J-10 lar ve F-16 block 52+ lar olacakdir.
Ikinci etapta uretmek istedikleri Block|| versiyonun ise 4 cu nesil olacagini okumusdum.
Mesela mig-29 konusunda ise Azerbaycan 2-5 yil once Uraynadan 50 adet mig-29 aldi.Hemde modernize edilmis.
Ancak buna bakmayarak daha sonra 26 adet jf-17 siparis verdi ve bildiyim kadariyla 2011 den itibaren teslimatlar baslanacak.
mig-29 dan daha pahaliya hemde.Yani Ukraynanin envanterinden daha fazla mig-29(daha yeni) ala bilirdi.

o kadarda kotu diyil.
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2010, 16:54:15 Gönderen: QRI »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #81 : 12 Aralık 2010, 16:37:30 »
jf 17 i şu anki hali ile sadece kağıt üstünde yok motor gucu ,irtifası menzili vs gibi parametrelere bakarak F 35 ile karşılaştırmak gereksiz...

Üretilecek ve uzun zaman son sonra gelicek F 35 i ...max yerli katkı ile gorev bilgisayarından tutunda üstündeki cephaneye kadar milli olanaklar ile gövdesi taide yapılmış,kanopisi yerli yapılmış..bir jf 17 i F 35 ile karşılaştırmakta yarar var...

O ucağı kullanan ülke ..her an hava çatışması bekleyen pakistan..pakistan F 35 almayı bilmiyormu ??rafel ?? grippen ??mirage ??

F 16 tıdan kazanılan üretim tecrübesini ..döner kanatlı platformlara kaydırmak ile birlikte ...ABD den ucak üretimi için onay beklemek yerine...yok block 40 izin varmı ? 50 yapabilirmiyiz sam amca ??hikayesine devam etmek yerine olabilir ise max türk yapımı jf 17 her bakımdan F 35 ten daha üstündür..

saygılar

Eşşeğe altın semer de vursan, eşşek yine eşşektir.
Kısacası JF-17'ye istediğiniz kadar değişiklik yapın, F-35'ten daha iyi bir uçak olamaz. İmkansız.

Ayrıca araştırın demiştim. Yoksa böyle gerçekten çok komik oluyor.
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2010, 16:41:33 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Loneatilla

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #82 : 12 Aralık 2010, 21:05:18 »
JF nin f 35 ten tabiki daha iyi olmadığını bir cok mesajımda belirttim..ama milli bir jf 17 klonunu f 35 e defalarca tercih edeceğimi tekrardan vurguluyorum....

öbür türlü gelecek 50 senemiz savaş ucağında ABD urunu tekkellerin elinde kalacak..10 sene eşşeğe binerim icecek ayranım olmadan eşşek ile ceşmeye gitmektense...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #83 : 12 Aralık 2010, 22:51:27 »
İyi de savaş uçağından bahsediyoruz. Bir ülkenin güvenliği söz konusu. Eşşekle savaşa gidersek görürüz günümüzü. Çocuk oyunu değil bir ülkenin savunması. Çok ciddi bir konu.
JF-17'yi ne kadar değiştirirseniz değiştirin, bırakın stealth son nesil F-35'i bir F-16'dan bile üstün olamaz. Bir 40 yıl önce ortaya çıkmış olsaydı o zaman istediğiniz kadar övebilirdiniz.
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2010, 10:10:58 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #84 : 13 Aralık 2010, 08:44:22 »
bence şu zamanda jf-17 ye yatırım yapmak paranızı çöpe atmaktan farksız olur 
yeni nesil uçaklardan sonra  f-16 lar bile 2. planda kalırken  jf-17 ler için çaba harcamak  çok gereksiz!!! ne kadar milli olursa olsun!!! 

Çevrimdışı Loneatilla

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #85 : 13 Aralık 2010, 11:21:52 »
Şimdi ben kağıt üstü parametreler ile J 17 i su anki hali ile F 35 ile karşılaştıramam karşılaştırmam abes olur.....
Ama hayal kurabilirim...

Resimde görünen ucağın üstünde eminimki oynama yapılabilecek,cift motorlu yapabilecek..önüne ufak kanat ,aselsan avyonikleri ,milli mühimmatlar takabilecek olanaklar ,fırsatlar ...kısa vadede elimize gecebilir...zaman bizim ...

Bu ucağın en önemli eksik tarafı görünmez olmaması ...E kazanımımız ne F 35 ten?? görünmez gövde parcaları üretmek mi ??Tusaş sizce hur kuş icinmi motor üretmeli ??yoksa resimde görünen ucağı test bed olarak alıp onun üstünde kendimize özgün motor üretmeyemi calışmalı...

filo filo alınmasına gerek yok..neticede bir upgrade olayı olarak değerlendirilebilir ..Pakistan 3 yada 4 adet kiralayabilir türkiyeye..sonra aselsan avyonikleri ,calışır ..milli mühimmatlar entegre edilir..bakarsınız TUsaş daha iyi motor yapar yada yapmaya çalışır..kafa yorar TAİ bunun block 2 si nasıl olur ..neler gerekir..kanat üstlerine yakıt hücresi takılırmı..vs vs ..tüm bunları denemenin maliyeti ..eminimki o kadar atla deve r..olmadı kobilere bu uçak için parca üretme kabiliyeti kazandırılır..

olanaklar cok ..

Çevrimdışı lleo

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi Olunmaz..
« Yanıtla #86 : 13 Aralık 2010, 11:37:24 »
Şimdi ben kağıt üstü parametreler ile J 17 i su anki hali ile F 35 ile karşılaştıramam karşılaştırmam abes olur.....
Ama hayal kurabilirim...

Resimde görünen ucağın üstünde eminimki oynama yapılabilecek,cift motorlu yapabilecek..önüne ufak kanat ,aselsan avyonikleri ,milli mühimmatlar takabilecek olanaklar ,fırsatlar ...kısa vadede elimize gecebilir...zaman bizim ...

Bu ucağın en önemli eksik tarafı görünmez olmaması ...E kazanımımız ne F 35 ten?? görünmez gövde parcaları üretmek değilmi ??Tusaş sizce hur kuş icinmi motor üretmeli ??yoksa resimde görünen ucağı test bed olarak alıp onun üstünde kendimize özgün motor üretmeyemi calışmalı...

filo filo alınmasına gerek yok..neticede bir upgrade olayı olarak değerlendirilebilir ..Pakistan 3 yada 4 adet kiralayabilir türkiyeye..sonra aselsan avyonikleri ,calışır ..milli mühimmatlar entegre edilir..bakarsınız TUsaş daha iyi motor yapar yada yapmaya çalışır..kafa yorar TAİ bunun block 2 si nasıl olur ..neler gerekir..kanat üstlerine yakıt hücresi takılırmı..vs vs ..tüm bunları denemenin maliyeti ..eminimki o kadar atla deve değildir..olmadı kobilere bu uçak için parca üretme kabiliyeti kazandırılır..

olanaklar cok ..
+1  10/15 adetlik sayi alinsa kazancimiz cok olur butun sistemler kendi sistemimiz olur izin pesinde kosmayiz en azindan ...saygilarr
Özgürlük için Pardus...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #87 : 13 Aralık 2010, 11:44:06 »
Anlamakta zorlanan arkadaşlar için tekrar söyleyeyim o zaman.
Madem bu uçak üzerinde o kadaar değişiklik yapabileceğiz, neden kendimiz yeni bir uçak yapmıyoruz.
Atla deve değil evet, milyar dolarlar gerekiyor bir savaş uçağı geliştirmek için.
Araştırmadan devam edin, oldukça eğlenceli oluyor.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #88 : 13 Aralık 2010, 12:05:35 »
Anlamakta zorlanan arkadaşlar için tekrar söyleyeyim o zaman.
Madem bu uçak üzerinde o kadaar değişiklik yapabileceğiz, neden kendimiz yeni bir uçak yapmıyoruz.
Atla deve değil evet, milyar dolarlar gerekiyor bir savaş uçağı geliştirmek için.
Araştırmadan devam edin, oldukça eğlenceli oluyor.
katılıyorum

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #89 : 13 Aralık 2010, 12:13:25 »
Bir IHA-nin kullanacagi jet motoru ile bu ucagin kullanacagi jet motoru tasarim bakimindan ne kadar farkli olur?