Gönderen Konu: JF-17  (Okunma sayısı 104867 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rstr617

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Türkye Pakistan'ın JF-17 Uçağıyla İlgileniyor
« Yanıtla #100 : 13 Aralık 2010, 21:57:34 »
Kim sokuyor sizin aklınıza bu saçma sapan düşünceleri?

İnsansız uçaklarda mevcut durum %100 otomatik kontrol değildir, uzaktan kontrollü (RC) insansız uçaklardan bahsediyoruz. Tamamen bağımsız iha'ların görünmesine daha çooook var.

Bakın, geleceğin hava savaş konsepti 1 adet AWACS uçağı ve bu uçaktan kontrol edilen drone (iha) uçaklar şeklinde görev kuvvetleri arasında olacak. (Diye öngörülüyor)

Bu bahsettiğimiz konsept 2040-2050 yıllarının ötesine ait. O zamana kadar insanlı uçakların hakimiyeti devam edecek. Tabi hangi insanlı uçakların? En yüksek teknolojiye sahip, en zor tesbit edilebilen insanlı uçakların. Yakın gelecekte hava-hava savaşları için alçak iftirada tek motorlu, yüksek irtifada çift motorlu stealth uçaklar kullanılacak. Bu yönden bakınca bu jf-17 aletinin ne işe yarayacağı belli olmuyor. Bırakın F-35'i, F-16'ya rakip değil. Böyle bir uçağa yatırım yapmaktansa silahlı iha geliştirmeye kaynak ayırmak ok daha yararlı olacaktır.

Şu Kore'nin uçağı, projenin eşit ortağı olsak çok hoş olabilirdi ancak Koreli dostlarmızın yüze gülüp sonra da neler yaptığını Fırtına obüsünden biliyoruz. Bize istediğimiz şartlarda katılım teklif etseler çok güzel olur, ama hiç sanmıyorum.

ruhumuz var teslim etmeden önce

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #101 : 14 Aralık 2010, 11:06:28 »
Şu Kore'nin uçağı, projenin eşit ortağı olsak çok hoş olabilirdi ancak Koreli dostlarmızın yüze gülüp sonra da neler yaptığını Fırtına obüsünden biliyoruz.

--------------------------------

Lutfen aciklayabilirmisiniz, ne yapmis Koreliler?

Çevrimdışı Loneatilla

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #102 : 14 Aralık 2010, 14:08:09 »
KFX programı gercekleşecekse ..en uygun partnerları singapur,ve avustralya olacaktır...Türkiyeye bu alanda partnerlık teklif edeceklerini zannetmiyorum...

Çevrimdışı gsclup66

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #103 : 14 Aralık 2010, 15:20:14 »
ben kfx projesine katılacağımızı düşünüyorum çünki Koreli bir generalde bunu söylemişti  Koreliler kfx i aviyonik bakımında f16 block 50 den biraz üstün stealth çift motorlu bir uçak yapmayı planlıyolar eğer katılırsak Korelilerle t-129 ile bir takas gibi birşey büyük ihtimalle olacak tabi bu  projenin içindede bir amerika parmağı olacak

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #104 : 14 Aralık 2010, 15:34:11 »
KFX in henuz nasil bir ucak olacagi belli diyil.Bu nerdese Korelilerin ilk savas ucagi.Stealth olduguna aldanipda hemen ortak olmak isteyine dusmek bence yalnis.
Ben eyer avrupalilar EF-in stealth modeli uzerinde calisacaklarsa ona katilmayi daha dogru buluyorum.
Avrupalilar bu konuda cok daha tecrubeliler ve bence daha saglam ucak cikarirlar.
Eyer boyle bir proje baslatirlarsa buyuk ihtimal kendileri bize ortaklik teklif eder.
EF de ve jet ihalarinda(?) bize boyle teklif yaptilar.bence siradaki 5 ci nesil ucak calismalarindada bunu yaparlar.
EFe yeterince pazar bulamamisken bu konudada zora dusmemek icin yaparlar.

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #105 : 14 Aralık 2010, 16:00:53 »
Şunu anlamıyorum nasıl direkt olarak KFX ve EF projesine ortak yapıyorsunuz ? Ne biliyorsunuz bir kriz vb bir olay çıkar hemen kendimizi bir şeye ortak etmeyelim ortalıkta sadece çizimi olan bir uçak için.Gelin bende bir uçak çizim hemen ortak olun çok aceleciyiz çok F-35 gibi ortaya bir prototip çıksın üretim maliyetleri falan ortaya çıksın o zaman karar verilir.

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #106 : 14 Aralık 2010, 16:29:18 »
sayin BLACKHAWK zaten hic kimse ortak olmuyor su anda .bu soylediklerimiz sadece tahmin ve ya seceneklerden bi kaci.
yeni ucaklar her halde 2020 lere dusunulur.o zamanki duruma gore cozum bir yapariz.

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #107 : 14 Aralık 2010, 19:08:25 »
bu arada su r-400(rc-400) radari mirage 2000 de kullanilanla ayniymis ve hedef tespit menzili 160km imis.
Ruslarin pak-fa sinda kullanilacak radarin menzili 500km imis.
maksadim bu ucaklari karsilastirmak diyil.sadece bilgi icin.
« Son Düzenleme: 14 Aralık 2010, 22:14:07 Gönderen: QRI »

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #108 : 14 Aralık 2010, 20:15:25 »
Kim sokuyor sizin aklınıza bu saçma sapan düşünceleri?

İnsansız uçaklarda mevcut durum %100 otomatik kontrol değildir, uzaktan kontrollü (RC) insansız uçaklardan bahsediyoruz. Tamamen bağımsız iha'ların görünmesine daha çooook var.

Bakın, geleceğin hava savaş konsepti 1 adet AWACS uçağı ve bu uçaktan kontrol edilen drone (iha) uçaklar şeklinde görev kuvvetleri arasında olacak. (Diye öngörülüyor)

Bu bahsettiğimiz konsept 2040-2050 yıllarının ötesine ait. O zamana kadar insanlı uçakların hakimiyeti devam edecek. Tabi hangi insanlı uçakların? En yüksek teknolojiye sahip, en zor tesbit edilebilen insanlı uçakların. Yakın gelecekte hava-hava savaşları için alçak iftirada tek motorlu, yüksek irtifada çift motorlu stealth uçaklar kullanılacak. Bu yönden bakınca bu jf-17 aletinin ne işe yarayacağı belli olmuyor. Bırakın F-35'i, F-16'ya rakip değil. Böyle bir uçağa yatırım yapmaktansa silahlı iha geliştirmeye kaynak ayırmak ok daha yararlı olacaktır.

Şu Kore'nin uçağı, projenin eşit ortağı olsak çok hoş olabilirdi ancak Koreli dostlarmızın yüze gülüp sonra da neler yaptığını Fırtına obüsünden biliyoruz. Bize istediğimiz şartlarda katılım teklif etseler çok güzel olur, ama hiç sanmıyorum.

Evet katılıyorum. Hatta ilersi için statatosferde savaşlar öngörülüyor. Ama sadece iha değil jet motorları için de proje yapmamız lazım ve bunun için JF-17'ye ihtiyacımız da yok.

Çevrimdışı Loneatilla

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #109 : 14 Aralık 2010, 22:04:51 »
awacs la kontrollü ihalar ...üstlerinde milyonlarca dolarlık akıllı mühimmatlar....ya elektronik harp yerlerse ?? ya awcs vurulursa ?? ya basit bir bug olup tam catışmanın ortasında this window is now closing tipi bir error verir ise ?? :))

insan faktörü hic bir zaman savaş uçakları pilotlarında bypass edilemeyecektir..