ULUSLARARASI SAVUNMA SANAYİ VE STRATEJİK DEĞERLENDİRMELER > Yabancı Hava Sistemleri ile İlgili Haberler

JF-17

(1/55) > >>

AVCI:
JF-17

Mısır Pakistan ile ortak JF-17 üretimini görüştü

Şaibeli Yunan savunma haber sitesi defenceNet'in Jane's e dayanarak verdiği habere göre Mısır 50 adet JF-17 uçağını ortak üretmek için görüşmeler yapmış.Haberin defenceNet'ten google çevirisi şöyle:

--- Alıntı ---H Mısır-JF-17 ortak üretim görüştü         
07-03-2010 11:30:01 
Uluslararası savunma sitesi Jane's, Mısır, son kararı 20 yeni savaş uçağı F-16C / D Blok 52, tedarik rağmen Pakistan ile müzakereleri işbirliği içinde bir makaleye göre avcı JF-17 üretmek.

Her ne kadar Mısır o, yerli üretim için tercih belirsizdir satın almak için sadece en az 50 uçak sayısı anlamına gelebilir istiyorsunuz mücadele sayısı.

Mısır Tuğgeneral Muhammed Abdül Azim, devletin resmi Arap Sanayileşme Teşkilatı (Örgütü Sanayileşme-AOI için) göre, görüşmeler ve nihai sözleşme devam etmektedir yakında açıklanacaktır.

H Mısır eşsiz bir örnektir ve Rus polytypias rütbe-Fighter MiG-21 yaptı (yardım Ukrayna ile) ABD (F-16), Fransızca (Mirage 2000) ve Çin (J-7) modernize!

Mısır bir Hava Kuvvetleri için geçmişte savaş uçakları ve montaj Unutmayın özellikle Fransız Mirage 2000.

Mısır Hava Kuvvetleri hakkında ayrıntılı bir makale KOKPİT sayısına 88 bulunabilir.
--- Alıntı sonu ---

http://www.defencenet.gr/defence/index.php?option=com_content&task=view&id=11117&Itemid=46

SKYWOLF:
Çeviri programlarının komedisine bir örnek. :D :D :D

JF-17 sadece Pakistan'a ait bir uçak mı? Yoksa Çin de ortağı değil miydi? Bu uçağın üçüncü bir ülke ile ortak üretilmesinde Çin'in söz hakkı yok mu? Gerçekten şaibeli bir durum. ;D

QRI:
ben bildiyim kadariyla Azerbaycan Pakistana 30 JF-17 siparisi vermis .ancak henuz Pakistan Eskadrolari icin uretiyor .bitdikten sonra yabanci sifarisleri oder.
cine geldikde ise resmi belge imzalamissa her halde cinninde izni vardir.

EfsaneAsker:
Benim bildiğim bir ara Pakistan'ın gurur kaynağa olarak gördüğü çin ortak üretimi yapılacak uçaktı. Mısır ne zaman girmiş bu işin içine anlamadım. Bizim azeriler de bu uçaktan sipariş etmişlerdir. Wikipediada türkçesi yoktu, işte azericesi:

"Qırıcı 17 İldırım, həmçinin Çinndə 1 Sərt Əjdaha kimi tanınır. Çin və Pakistan  ilə birlikdə istehsal olunan multirole qırıcı təyyarəsidır. Bu hərbi təyyarə ilk dəfə olaraq 2006cı ildə sınaqdan keçirilmşdir. Azərbaycan Silahlı Qüvvələri bu qırıcı təyyarədən artıq sifarış edib."

SKYWOLF:
Wikipediaya güvenilmez.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git