Gönderen Konu: Balistik füzeyi düşürmek  (Okunma sayısı 10491 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Balistik füzeyi düşürmek
« : 04 Mart 2010, 12:13:30 »
Merak ediyorumda oyunlarda filmlerde gördüm bu balistik füzeleri ateşliyorlar sonra kontrol edildiği yerde şifre falan filan girip düşürüyorlar buna nasıl oluyor ? Bu balistik füzelerini düşürebilecek füzeler varmı biliyorum Patriot falan filan dersinizde ATLAS füzeleri ses hızını aştı  :( Konu açmışken Birde şu S-300 400 ve Patriotlar uçaklara karşıda kullanılıyor galiba ama adamın 1000ne yakın F-16sı var ve Gördüğüm kadarıyla hava savunma sistemleri 3-4 füze alıyor bunlar toplu saldırı yapsalar nasıl düşürülecek ?? tek bir uçağa bir füzeyle düşmeyeceğine göre ?

Çevrimdışı sky_warrior

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Balistik füzeyi düşürmek
« Yanıtla #1 : 04 Mart 2010, 13:18:11 »
s-300 s-400 patriot vs gibi yerden havaya füzeler önleyebilir balistikleri.

amerikanın yeni çalışmaları var balistik füzeleri düşürmek için

toplu hava saldırısını durdurmak için hiç bi hava savunma füzesi, bataryası yetmez zaten.toplu saldırana sende toplu yanıt verecen uçaklarını kaldıracan...

daha bilgili olan arkadaşlar yardımcı olur sana merak ettiğin konular için..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Balistik füzeyi düşürmek
« Yanıtla #2 : 04 Mart 2010, 13:20:22 »
Merak ediyorumda oyunlarda filmlerde gördüm bu balistik füzeleri ateşliyorlar sonra kontrol edildiği yerde şifre falan filan girip düşürüyorlar buna nasıl oluyor ? Bu balistik füzelerini düşürebilecek füzeler varmı biliyorum Patriot falan filan dersinizde ATLAS füzeleri ses hızını aştı  :( Konu açmışken Birde şu S-300 400 ve Patriotlar uçaklara karşıda kullanılıyor galiba ama adamın 1000ne yakın F-16sı var ve Gördüğüm kadarıyla hava savunma sistemleri 3-4 füze alıyor bunlar toplu saldırı yapsalar nasıl düşürülecek ?? tek bir uçağa bir füzeyle düşmeyeceğine göre ?

Patriot, S-300, Arrow vs füzeleri de ses hızını kt kat aşıyor zaten. Ses hızını aşmayan füze mi kaldı?
Doğrudur; hava savunma füzeleri tüm düşman uçaklarının saldırısını engelleyemez. Ben hatta Yunan hava sistemleri için elimizdeki kullanım dışı eski uçakları uzaktan kumanda cihazı ile donatarak yem olarak kullanmayı bile düşündüm. Yunan füzeleri o işe yaramaz külüstürleri vurarak boşa harcandıktan sonra o tehdit de ortadan kalkmış oluyor. Ancak hava savunması sadece füzelerle olmuyor. Mesela elinizdeki önleme görevli uçaklar ne işe yarıyor?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Balistik füzeyi düşürmek
« Yanıtla #3 : 04 Mart 2010, 13:26:41 »
s-300 s-400 patriot vs gibi yerden havaya füzeler önleyebilir balistikleri.

amerikanın yeni çalışmaları var balistik füzeleri düşürmek için

toplu hava saldırısını durdurmak için hiç bi hava savunma füzesi, bataryası yetmez zaten.toplu saldırana sende toplu yanıt verecen uçaklarını kaldıracan...

daha bilgili olan arkadaşlar yardımcı olur sana merak ettiğin konular için..

Bu sistemi bende biliyom hatta bunun kara versiyonuda vardı galiba ve pahalı bir sistem.
Eski uçaklara uzaktan kumanda takma taktiği çok güzel olmuş KURTLAR VADİSİNdede arabaya uzaktan kumanda takıp yem etmişlerdi ama bu ucakların uçacak kadar sağlam bir motorlarının olduğunu sanmıyorum.Önleyici uçaklarda belirli bir mühimmatı var o bitince ne olacak valla fazla yazdım ama merak.Yani şunu söyleyebilir galiba tüm uçaklara karşı tamamen bir savunma sistemi yok galiba.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Balistik füzeyi düşürmek
« Yanıtla #4 : 04 Mart 2010, 13:28:29 »
Yok.  :)
Düşmanın gücüne bağlı.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı sky_warrior

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Balistik füzeyi düşürmek
« Yanıtla #5 : 04 Mart 2010, 17:41:19 »
zaten düşman bir seferde bütün uçaklarımı kaldırayım, bütün mühimmatımı kullanayım ne var ne yok vurup geleyim gibisinden delice birşey düşünmez...C&C Generals değilki bu  ;D

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Balistik füzeyi düşürmek
« Yanıtla #6 : 10 Mart 2010, 21:41:18 »
zaten düşman bir seferde bütün uçaklarımı kaldırayım, bütün mühimmatımı kullanayım ne var ne yok vurup geleyim gibisinden delice birşey düşünmez...C&C Generals değilki bu  ;D
Ben öyle yapıyordum :D 5 tane havalimanı 50 heli uçak yetiyor zati :)Tüm özellikleri kullan tamamdır EMPden tut herşeye kadar yani :=)
ABD bu biliyorsunuz gerekirse herşeyi yollar :D Hava olsun....

Çevrimdışı aliarslan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • unutulanlar unatanları,asla unutmaz.
Balistik füzeyi düşürmek
« Yanıtla #7 : 10 Mart 2010, 23:04:03 »

Patriot, S-300, Arrow vs füzeleri de ses hızını kt kat aşıyor zaten. Ses hızını aşmayan füze mi kaldı?
Doğrudur; hava savunma füzeleri tüm düşman uçaklarının saldırısını engelleyemez. Ben hatta Yunan hava sistemleri için elimizdeki kullanım dışı eski uçakları uzaktan kumanda cihazı ile donatarak yem olarak kullanmayı bile düşündüm. Yunan füzeleri o işe yaramaz külüstürleri vurarak boşa harcandıktan sonra o tehdit de ortadan kalkmış oluyor. Ancak hava savunması sadece füzelerle olmuyor. Mesela elinizdeki önleme görevli uçaklar ne işe yarıyor?
eskide olsalar  gerekli elektronik sistemleri entegre etmek ve tekrar uçması için bakım yapmak bayağı maliyetli olur,bunun yerine İHAları kullanmak daha mantıklı olmazmı?

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Balistik füzeyi düşürmek
« Yanıtla #8 : 11 Mart 2010, 18:39:46 »

eskide olsalar  gerekli elektronik sistemleri entegre etmek ve tekrar uçması için bakım yapmak bayağı maliyetli olur,bunun yerine İHAları kullanmak daha mantıklı olmazmı?
Öyle diyorsunuz o kadar uzun menzilli İHAmız varmıdır ??Yuniler için demiyorum herkes için.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Balistik füzeyi düşürmek
« Yanıtla #9 : 11 Mart 2010, 18:52:40 »

O da farklı bir yöntem tabi. Ama günümüzde en çok tercih edileni stand-off füzeleriyle yapılan saldırı.