Gönderen Konu: Mi-24/35 Hind  (Okunma sayısı 29594 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Nijerya‘da Mi-35 düştü: 5 ölü
« Yanıtla #40 : 03 Ocak 2019, 22:35:22 »
Nijerya‘da Mi-35 düştü: 5 ölü

Nijerya’da Boko Haram terör örgütüne karşın mücadele veren kara unsurlarına hava desteği sağlayan Mil Mi-35 tipi helikopter düştü.

Ülkenin kuzeyindeki Borno eyaletinde yaşanan kazada 2 pilot ve 3 asker hayatını kaybetti.

http://www.kokpit.aero/nijerya-da-helikopter-dustu-5-olu
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Mi-24/35 Hind
« Yanıtla #41 : 03 Ocak 2019, 22:36:43 »
1 Nisan falan da değil ama Kokpitaero Mi-35 ile ilgili haberde CH-53 resmi kullanmış!  ::) ::)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #42 : 04 Ocak 2019, 00:04:23 »
1 Nisan falan da değil ama Kokpitaero Mi-35 ile ilgili haberde CH-53 resmi kullanmış!  ::) ::)
:D :D kokpit aero da bunu yapıyorsa
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #43 : 04 Ocak 2019, 00:25:57 »
Resim değişmiş :) :)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Aselsan Azerbaycan hava gücünü yeniliyor
« Yanıtla #44 : 05 Şubat 2019, 08:51:45 »
Aselsan Azerbaycan hava gücünü yeniliyor

Aselsan sahip olduğu teknolojiyi Azerbaycan Ordusu ile paylaşıyor.

Azerbaycan Hava Platformları ve Kule Haberleşme Sistemi Modernizasyonu Projesi (AZİM) kapsamında, Azerbaycan Hava Kuvvetlerine ait sabit ve mobil hava haberleşme kulelerinin, SU-25 ve MİG-29 uçaklarının, Mİ-8, Mİ-17, Mİ-24 ve Mİ-35 helikopterlerinin modernizasyonu gerçekleştiriliyor. Bu modernizasyon dahilinde kule ve hava platformlarına ASELSAN’ın özgün tasarımı olan yazılım tabanlı telsizlerin entegrasyonu yapılıyor.

Bu kapsamda Ocak 2019’da Azerbaycan Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait iki adet Mİ-24 helikopterinin daha modernizasyon faaliyeti tamamlanarak yer ve uçuş testleri başarı ile gerçekleştirildi.

http://defenceandtechnology.com/2019/02/04/aselsan-azerbaycan-hava-gucunu-yeniliyor/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Venezuella'da Mi-35 Helikopteri Düştü
« Yanıtla #45 : 07 Şubat 2019, 00:06:57 »
Venezuella'da Mi-35 Helikopteri Düştü

Venezuella medyası, Venezuella Cumhuriyeti Ulusal Ordusuna ait bir Mi-35 savaş helikopterinin El Pao nyakınlarında düştüğünü iddia etti.

Yerel basında 6 Şubat'ta çıkan haberlerde, olayın iki gün önce gerçekleştiği bildirildi, ancak resmen açıklama dün yapıldı.

Cojedes Eyaleti, El Pao yakınlarında gerçekleşen “askeri helikopter” kazasında  beş kişi yaralandı. El Pao, Valensiya'nın yaklaşık 35 mil güneyindedir.

Medya Mi-35 kazasında yaralananların kimlik bilgileri şöyle:

Reynaldo Niño Lozano, 35 yaşında (pilot)
    Javier Enrique Ocanto Chinchilla, 37 yaşında
    Juan Carlos Bohórquez Pérez, 32 yaşında
    Yondry José Romero, 38 yaşında
    Michael Ibrahim, 53 yaşında

Kaza nedeni bu noktada bilinmemektedir. Venezuela Ordusu'ndaki kaynağa göre, kaza sonucu Mi-35 teknik sorunlar yaşadı, ancak sosyal medyada sabotaj olduğu iddia edildi.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Hindistan Mi-35 filosu için ATAKA ATGM alıyor
« Yanıtla #46 : 02 Temmuz 2019, 19:18:10 »
Hindistan, Pakistan’ı caydırmaya yönelik başlatmış olduğu büyük çaplı silah alımlarına devam ediyor. Bu kapsamda Yeni Delhi yönetimi son olarak, Mi-35 Taarruz Helikopter filosu için Rusya Federasyonu’ndan 9M120 ATAKA Anti-Tank Güdümlü Füze (ATGM) almaya karar verdi.

Rusya Federasyonu, Hindistan ile imzalamış olduğu 29 milyon dolarlık anlaşma kapsamında yıl sonuna kadar belirsiz miktarda 9M120 ATAK ATGM’yi, ülkeye teslim edecek.

Rusya Federasyonu tarafından öncelikli olarak Taarruz Helikopterlerinin kullanımı için geliştirilen ATAKA Tanksavar Füzesi; 1.83 metre uzunluğa, 42.5 kilogram toplam ağırlığa, 7.4 kilogram harp başlığı ağırlığına, radyo güdüm sistemine ve 6 kilometre menzile sahiptir. Yüksek Patlayıcılı Tandem Harp Başlığına sahip olan ATAKA’nın, tanklara karşı ERA+800mm etkili olduğu iddia edilmektedir.

https://savunmasanayist.com/2019/07/01/hindistan-mi-35-filosu-icin-ataka-atgm-aliyor/

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Hindistan, Afganistan’a Mi-35 Gunship hediye etti
« Yanıtla #47 : 16 Ekim 2019, 22:03:45 »
Hindistan yönetimi, Afganistan Hava Kuvvetleri’ne 2 adet Mi-35 Gunship Taarruz Helikopteri hediye etti.

Afganistan Savunma Bakanlığı Sözcüsü tarafından yapılan açıklamaya göre Hindistan, Afganistan Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na 2 adet Mi-35 Gunship Taarruz Helikopteri hediye etti. Hindistan tarafından hediye edilen helikopterler, Hint ve Afgan makamlarınca Kabil Havaalanında düzenlenen törenin ardından Afganistan Hava Kuvvetlerine teslim edildi.

Mil Moskova Helikopter Fabrikası tarafından geliştirilen Mi-35M Taarruz Helikopteri, Mi-24V’nin kapsamlı bir modernizasyonudur. Güdümlü ve güdümsüz mühimmatlar ile donatılabilen Mi-35M, aynı zamanda 8 tam teçhizatlı paraşütçü de taşıyabilmektedir. Azami 2.4 ton kargo taşıma kapasitesi bulunan helikopter, taarruz görevlerinin yanı sıra personel taşıma ve ambulans helikopter görevleri için de kullanılabilmektedir.

https://savunmasanayist.com/haberler/hindistan-afganistana-mi-35-gunship-hediye-etti/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #48 : 29 Kasım 2019, 01:11:25 »

Fildişi'nde bir Mi-24 düşmüş. Pilotların durumu iyiymiş.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Mi-35'ler Özbekistan'da
« Yanıtla #49 : 18 Ocak 2020, 19:00:13 »
Rusya, silah satışlarına paralel olarak teslimatları da sürdürüyor. Bu kapsamda iki adet Mi-35 helikopteri, son kullanıcıya teslim edildi.

Mi-35M (NATO Kodu: Hind-E) helikopterleri, yeni kullanıcılarına ulaşmaya devam ediyor. Bu kapsamda Özbekistan Silahlı Kuvvetleri, Rusya'dan sipariş ettiği dört adet platformu teslim aldı. Teslimat haberi, geçtiğimiz günlerde yerel bir televizyon kanalında yayımlandı.

Mart 2018'de duyrulan satış haberine göre Özbekistan, toplamda 12 adet Mi-35M teslim alacak.

https://www.c4defence.com/Gundem/mi35-ler-ozbekistan-da/9202/1