Gönderen Konu: Mi-24/35 Hind  (Okunma sayısı 29592 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Brezilya Son Üç Mi-35 Helikopterini Teslim Aldı
« Yanıtla #30 : 06 Aralık 2014, 08:05:02 »
Brezilya Son Üç Mi-35 Helikopterini Teslim Aldı

<a href="http://youtu.be/SrVaC7gsV24" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/SrVaC7gsV24</a>

Brezilya Hava Kuvvetleri 2009 yılı sınında imzaladığı anlaşma kapsamındaki 12 AH-2 Sabre saldırı helikopterinin kalan son üçünü de teslim adlı. Helikopterler 26 Kasım 2014 tarihinde bir AN-124 nakliye uçağı ile Porto Velho'ya getirildiler.

İlk teslimatı Nisan 2010'da gerçekleşen helikopterler; hava savunma, saldırı, eskort, düşman hava savunmasını bastırma, keşif ve yakın hava desteği görevleri için kullanılıyor.

Defenceturk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Rusya ve Pakistan Mi-35 sözleşmesi İmzaladı
« Yanıtla #31 : 23 Ağustos 2015, 18:08:39 »
Rusya ve Pakistan Mi-35 sözleşmesi  İmzaladı

Rusya ve Pakistan, Geçen yılın Kasım atında terör ve uyuşturucuyla müdacelede techizat sağlanması amaçlı bir işbirliği anlaşması imzalamışlardı. Bu işbirliğinin bir adımı olarak her iki ülke 19 Ağustos Çarşamba günü Pakistan Ordusuna 4 Mi-35M Hind-E saldırı helikopteri satışı için sözleşme imzaladılar.

Rusya'nın TASS ajansının haberine göre sözleşmenin taslağı Haziran ayında Rusya'ya ziyaret gerçekleştiren Pakistan'ın Ordu komutanı General Raheel Şerif'e verildi.

Pakistan Askeri Konsorsiyumu analisti Haris Khan'a göre Hind, Pakistan ordusunun gereksinimlerini karşılayabilir. Ona göre Pakistan 1990'lardan beri bu helikopterle ilgileniyor ve Mi-35 ülkenin Kuzeybatısındaki terörle mücadele amaçlı gerçekleştirilen operasyonlar kullanılabilecek birkaç zırhlı helikopterden biri. Helikopter yerdeki düşman hedeflerini vurmak ve kendini korumakla silahlandırılma yanında 8 tam techizatlı askeri operasyon bölgesine taşıyabilir. Pakistan ordusunun bu tip helikopterler edinme çabaları 2001 sonrası daha da arttı. Mi-35'in tercih edilmesinde etken olan diğer bir faktör de Pakistan ordusunun şu an kullanmakta olduğu ve mühendislik açısından Mi-35 ile pek çok otak noktası bulunan 60 dan fazla Mi-17 helikopterleri.

Khan'ın açıklamalrına göre Pakistan'ın ihtiyacı aslında 20 saldırı helikopteri. Başlangıçta 20 Mi-35 alımı görüşülüyordu ve iki ülke arasında askeri techizat anlaşmasıya Rusya tarafından sağlanacak olan 20 milyar ABD doları değerindeki kredi ile bu satış gerçekleştirilecekti. Ancak son dönemde ABD ve AB'nin Rusya'ya yaptırımları nedeniyle bu mümkün olmadı. 4 yada 5 helikopterin alımına kadar düşen görüşmeler sonrasında 4 helikopter alımı konusunda anlaşıldı.

Bu anlaşma dışında Pakistan, geçtiğimiz aylarda ABD'den 1000 AGM-144 Hellfire II füzesi ile birlikte 15 AH-1Z King Cobra saldırı helikopteri alımı için başvurmuştu. 952 milyon ABD doları değerindeki bu anlaşma için ABD kongresine öneri sunuldu.  Pakistan ayrıca saldırı helikopteri edinimi çalışmaları kapsamında Çin'in üç WZ-10 helikopterini kullanarak değerlendiriyordu. Diğer bir aday da Türkiye'nin T-129 ATAK helikopteri. Ancak analistlere göre Pakistan'ın Mi-35 sözleşmesi imzalamasıyla birlikte WZ-10 ve T-129'a kapılar kapandı!

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Irak Ordusuna Ait Bir Mi-35 Daha Düştü
« Yanıtla #32 : 06 Nisan 2016, 13:38:58 »
Irak Ordusuna Ait Bir Mi-35 Daha Düştü

Irak Ordusunun Müşterek Operasyonlar Komutanlığında görevli bir albayın açıklamasına göre bir Mi-35 saldırı helikopteri Pazartesi günü Bağdat'ın güneyinde düştür. Eğitim uçuşu sırasında düşen helikopterin teknik bir sorun nedeniyle düştüğü belirtildi. Kut kendi yakınlarında düşen helikopterin mürettebatın hayata olduğu söyleniyor.

Irak son yıllarda teknik sorunlar ve yerden açılan ateş sonucu pek çok helikopterini kaybetti. Temmuz 2010 tarihinde bir Mi-17 kum fırtınası nedeniyle düştü ve 5 personel hayatını kaybetti. Haziran 2014 tarihinde Bağdat'ın kuzeyinde Işid tarafından düşürülen helikopterde Korgeneral Hasan Karim Khudayr hayatını kaybetmişti. Ağustos 2014 tarihinde; Işid tarafından kuşatılan insanlara yardım götüren başka bir helikopter, Sincar dağı üzerinde düşmüştü. Bu kazada pilot hayatını kaybetmiş, aralarında milletvekillerinin de olduğu yolcular yaralanmıştı.

Ekim 2014 tarihinde Işid militanları bir Bell 407 helikopterini düşürmüş ve bu olayda iki personel hayatını kaybetmişti. Bu olaydan beş gün sonra Işid militanları aynı bölgede bir Mi-35 helikopterini düşürmüşlerdi. Ayrıca aynı yılın sonunda aynı bölgede Işid militanları yerdeki bir helikopteri de imha etmişlerdi.

Geçtiğimiz Şubat ayında Işid militanları Bağdat'ın batısında bir Bell 407 helikopterinin daha düşürdüler. Bu olayda da bir personel ölmüştü. Buna ek olarak bir Mi-17 helikopteri de Kut yakınlarında teknik bir arıza nedeniyle düşmüş ve 9 personel hayatını kaybetmişti.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Kazakistan Mi-35M Alıyor
« Yanıtla #33 : 15 Haziran 2016, 16:33:28 »
Kazakistan Mi-35M Alıyor

Russian Helicopters, Kazakistan  ile Mi-35M satışı konusunda bir anlaşma imzaladıklarını duyurdu. Russian Helicopters Genel Müdür Yardımcısı Alexander Shcherbinin , geçtiğimiz günlerde düzenlenen KADEX-2106 fuarı sırasında Mi-35M helikopterlerinin Rosoboronexport aracılığıyla bu yıl sonuna kadar Kazakistan'a transferlerinin gerçekleştirileceğini söyledi.

Çok rollü Mi-35M saldırı helikopteri, Mi-24V helikıpterinin kapsamlı modernizasyonu sonucu ortaya çıkmıştır. Mil Moskova Helikopter Fabrikası tarafından geliştirilen Mi35M, 2005 yılından bu yana Rostvertol tarafından seri olarak üretilmektedir. Zorlu ilklim koşullarına güdümlü ve güdümsüz silahlar kullanabilir. Kara veya su üserinde gündüz 10-25 metre, gece ise 50 metre saldırı uçuş yüksekliğinde seyreder.

Gündüz gece operasyonlarını kolaylıkla yerine getirebilmesi için termal kamerelar, küresel yer belirleme sistemleri, çok fonksiyonlu renkli ekranlar, lazer mesafe bulucu gibi gelişmiş donanımlara sahiptir.

Mi-35 Rusya, Venezüella, Brezilya ve Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri tarafından kullanılmaktadır.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
IŞİD helikopter düşürdü, 2 Rus pilot öldü
« Yanıtla #34 : 09 Temmuz 2016, 22:47:57 »
DIŞ HABERLER SERVİSİ
09 Temmuz 2016 - 21:23Son Güncelleme : 09 Temmuz 2016 - 21:59

Terör örgütü IŞİD, Suriye’nin Palmira kenti yakınlarında dün Suriye ordusuna ait bir helikopteri düşürdü, iki Rus pilot hayatını kaybetti.

Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Suriye ordusuna ait bir Mi-25 helikopterinin test uçuşunu gerçekleştiren Rus pilotların, IŞİD militanlarına hava saldırısı düzenledikleri sırada saldırıya hedef oldukları belirtildi. Yerden açılan ateş sonucu vurulan helikopter Suriye ordusunun kontrolündeki bölgeye düştü. Hayatını kaybeden Rus pilotların isimleri Riyafagat Kabibulin and Yevgeniy Dolgin olarak açıklandı. IŞİD de saldırıyı üstlendi. Son olayla 30 Eylül’den beri Suriye’de hava saldırıları düzenleyen Rus ordusunun can kaybı 12’ye yükseldi.

http://www.hurriyet.com.tr/isid-ucak-dusurdu-2-rus-pilot-oldu-40138902

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Mi-24/35 Hind
« Yanıtla #35 : 10 Temmuz 2016, 12:42:11 »
Olayın görüntüsü...
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=pxNOBhGp2WI" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=pxNOBhGp2WI</a>

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Sudan Helikopterleri Rusya'da Onarımda
« Yanıtla #36 : 15 Temmuz 2016, 16:04:53 »
Sudan Helikopterleri Rusya'da Onarımda

Russian Helicopters, Sudan Hava Kuvvetlerinin açıklanmayan sayıdaki saldırı helikopterlerinin onarımı için bir sözleşme imzaladı. İlk helikopterleri üzerindeki çalışmalar St. Petersburg'daki 419. Uçak Tamir Fabrikası tarafından gerçekleştiriliyor.

419. Uçak Tamir Fabrikası, tüm Mi-8/17 serisi askeri nakliye helikopteri, Mi-24 savaş helikopterleri, yanı sıra Ka-27, Ka-28 ve Ka-29 deniz helikopterleri onarımında uzmanlaşmıştır. Aynı zamanda Ka-32 ticari helikopter onarımı da burada gerçekleştirilir..

Mi-24P (Hind-F) 12.7mm makineli silah yerine yana monte sabit 30mm GSH-30K çift namlulu topu ile Mi-24 saldırı helikopterinin bir savaş helikopteri sürümüdür. Mi-24P ihracat versiyonu Mi-35P adını alır.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Nijerya Mi-35 Alıyor
« Yanıtla #37 : 22 Ağustos 2016, 17:34:19 »
Nijerya Mi-35 Alıyor

Nijerya Hava Kuvvetleri Rusya'dan Mil Mi-35 saldırı helikopteri satın alıyor.

Hava Kurmay Başkanı, Hava Mareşal Saddique Abubakar, Nijerya Hava Kuvvetlerinin yakında düşman hedeflerine güdümlü füzeler ateş edebilmek için  modern olanaklarla donatılmış 12 yeni Mi-35 saldırı savaş helikopterlerini teslim alacağını söyledi.

Mi-35M; Russin Helicopters'in iştiraki Rostvertol tarafından üretilen çok fonksiyonlu bir savaş helikopteri. Mi-24 Hind saldırı helikopterinin bir ihracat çeşididir. Öncelikle saldırı ve askeri nakliye görevleri için tasarlanmış olan helikopter selefinden daha üstün uçuş performansını ve manevra kabiliyeti sunuyor.

Mi-35M helikopterine yer tabanlı zırhlı hedefleri yok etmek ve kara operasyonlarına hava desteği sağlamak için, modern, yüksek hassasiyetli silahlar entegre çalışmalarına 2005 yılında başlamıştır. Helikopter ana görevi olan saldırı görevi dışında, tıbbi tahliye (MEDEVAC) veya taşıma platformu olarak da kullanılabilir.

Mi-35M Rus Hava Kuvvetleri envanterindeki modern savaş helikopterlerinden biri. Ayrıca Venezuela, Brezilya ve Azerbaycan silahlı kuvvetleri tarafından işletilmektedir.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Mi-24PU1
« Yanıtla #38 : 13 Eylül 2016, 10:55:45 »
Mi-24PU1

UkrOboronProm Mi-24PU1 saldırı helikopterleri geliştirilmiş varyantını tanıttı.

Ukrayna Devlet kurumu UkrOboronProm'un bir parçası olan SE "Konotop Uçak Onarım Fabrikası Aviakon Mi-24PU1 saldırı helikopterlerini tanıttı.

Helikopter ultramodern Adros koruma sistemi ile donatılmış. Sistem omuzdan atılan Igla ve Stinger, havadan havaya R-60 ve R-73 gibi kızıl ötesi güdümlü füzeleri saptırır. Helikopter ayrıca düşman hedeflerini yok etmek için süper 30 mm otomatik top ve aralarında BAR'ER-V tanksavar güdümlü füzesinin de bulunduğu çeşitli füzeler ile donatılabiliyor. BAR'ER-V" helikopter tanksavar füze sistemi Mi-24 helikopterin modernizasyonu için tasarlanmıştır. Sistem; taksavar füzeleri, taşımave  fırlatma lançerleri, optik lazer işaretleme ne nişan alma istasyonundan oluşur. Monolitik veya resktif zırhlı sabit veya hareketli modern tanklara,  siperdeki tanklara, hafif zırhlı araçlara ve helikopterlere karşı geliştirimiştir. Modern nişan ve navigasyon sistemleri, etkin bir şekilde tam karanlıkta bile görevleri gerçekleştirir.

Mi-24PU-1 saldırı helikopterinin hızı ve manevra kabiliyeti artışına yeni yerli motor katkıda bulunuyor.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Nijerya Hava Kuvvetleri İki Mi-35M Savaş Helikopterleri Daha Aldı
« Yanıtla #39 : 09 Mayıs 2018, 15:14:53 »
Nijerya Hava Kuvvetleri İki Mi-35M Savaş Helikopterleri Daha Aldı

Nijerya Hava Kuvvetleri (NAF) basın dairesine göre, Nisan ayı sonlarında iki Mil Mi-35M (NATO raporlama adı: Hind-E) silahı aldı. Resimler NAF resmi Facebook sayfasında yayınlandı.

"30 Nisan 2018'de NAF, Federal Hükümetin Rusya'dan sipariş ettiği iki Mi-35M helikopterinin teslimatını gerçekleştirdi. [Servis] Uçak Mühendisliği Şefi, Hava Müfettişi Abdülkadiyu Olabisi yeni helikopterleri teslim aldı. Hava Kuvvetleri Komutanı Hava Kuvvetleri Komutanı Abubakar, "NAF basın bülteninde bir açıklamada bulundu.

Hizmetin sözcüleri, "Yeni teslim edilen helikopterler yepyeni, gece uçuşları yapabiliyor."

Nijerya hükümeti, 2015 yılında Mi-35M'lerin satın alımını başlattı ve toplam 12 helikopter sipariş etti. İlk iki döner platform, Aralık 2016'da ülkeye teslim edildi. Sözleşme, 2018 yılı sonuna kadar uygulanacak.

Mi-35M, Mi-24V'nin kapsamlı bir modernizasyonudur. En son Klimov tarafından üretilen güçlü VK-2500 turboshaft motorları, fiberglas ana rotor bıçakları, elastomerik bağlantılar içeren ana rotor kafası, yeni bir swashplate ve X tipi kuyruk rotoru ile donatılmıştır. Mi-35M’nin gövdesi kısaltılmış saplama kanatlarına ve sabit iniş takımlarına sahiptir.

DefenceTurk.com