Gönderen Konu: Mi-24/35 Hind  (Okunma sayısı 29598 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Azerbaycanın yeni Mİ-35M helikopterleri
« Yanıtla #20 : 04 Şubat 2012, 10:14:31 »
Helikopterin rengi  beyazmı kalacak yoksa  kamuflaj  eklenecekmi?  Beyaz çok yakışmış  hava aracı olduğundan  bulut içerisinde  felan oldukca  güzel saklanır. :)

Çevrimdışı AYDIN

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #21 : 04 Şubat 2012, 11:28:40 »
Şekline bakıldığında aynı zamanda personel indirme ve kurtarma görevinide yapıcak şekilde düşünülmüş olduğunu tahmin ediyorum yani çok maksatlı ayrıca büyük ihtimalle t-129 ların imalatına başladığımızda büyük ihtimalle alıcımız kesinlikle AZERBEYCAN olucağına inancım tam.

Çevrimdışı altay

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #22 : 04 Şubat 2012, 11:36:53 »
arkadaşlar bir soru sorucam ch 47 ler envantere girdimi veya ne zaman girecek ?

Çevrimdışı URUG

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #23 : 04 Şubat 2012, 12:57:44 »
Helikopterin rengi  beyazmı kalacak yoksa  kamuflaj  eklenecekmi?  Beyaz çok yakışmış  hava aracı olduğundan  bulut içerisinde  felan oldukca  güzel saklanır. :)

Sayın enes38,üsteki resimlerden birine dikat ederseniz eyer beyaz kamuflaj eklenmiş,ama sökülmüş kanatcığın yerliyi ile aynı rengtedir.
Yani şu an boyanmamış hali,tabi ki teslimat sırasında ve ya sonra gerek görülen kamuflaj eklenecektir mutlaka.
Beyaz rege gelince tabii dediğiniz gibidir,ama Azerbaycanda hiç kimse hala neden beyaz kamuflaj eklendiğine anlam veremiyor.Sebebi belli diyil.

Şekline bakıldığında aynı zamanda personel indirme ve kurtarma görevinide yapıcak şekilde düşünülmüş olduğunu tahmin ediyorum yani çok maksatlı ayrıca büyük ihtimalle t-129 ların imalatına başladığımızda büyük ihtimalle alıcımız kesinlikle AZERBEYCAN olucağına inancım tam.

Evet 8 özel harekatçı ve ya 3-4 yaralı taşıya bilir.Yapılırken de çok amaçlı olarak düşünülmüş.Sırf saldırı helikopteri olarak kısmen Mİ-28 (ilave 3 personel) ve Ka-50/52 helikopterleri üretilmiş.

Çevrimdışı URUG

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #24 : 02 Mart 2012, 12:02:26 »
Mi-35M (Rusya),bu defa farklı rengte.

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 26
« Yanıtla #25 : 03 Mart 2012, 13:29:43 »
Azerbaycan'a hayırlı olsun.Çirkin ama bir okadar da heybetli ve ürkütücü.Son resimdeki boyalı hali daha iyi.
« Son Düzenleme: 03 Mart 2012, 13:30:52 Gönderen: M.B.T »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Peru Rusya’dan 8 Helikopter Alıyor
« Yanıtla #26 : 26 Şubat 2013, 20:33:21 »

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Peru Rusya’dan 8 Helikopter Alıyor
« Yanıtla #27 : 26 Şubat 2013, 20:34:23 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Mi-24 45 Yaşında
« Yanıtla #28 : 22 Eylül 2014, 18:50:30 »
Mi-24 45 Yaşında

Rus efsanevi helikopteri Mi-24, ilk uçuşunun 45. yıldönümünü kutladı.  Helikopterin prototipi 19 Eylül 1969 tarihinde Test pilotu German Alferov tarafından ilk defa göklerle buluşturuldu. Afganistan işgali sırasında ilk defa kullanılan helikopter, hem saldırı hem de personel taşıma özelliklerini birleştiren devrimci bir tasarım olmuştu.

Üretim çalışmalarına 1968 yılında Mikhail Mil liderliğindeki ekiple başlanılan Mi-24 helikopteri, o dönem seri üretimde olan Mi-8 ve Mi-14 helikopterlerinin pek çok parçasını kullandığı için rekor sürede inşa edildi. Bu başarı nedeniyle Moskova Mil Helikopter Fabrikası'na Lenin ödülü ve Yüksek Devlet Onur Ödülü verildi.

3500'den fazla üretilen ve 40'dan fazla ülkede halen kullanılan Mi-24, dünya çapında en fazla tanınan Rus helikoptlerlerinden biridir. Ayrıca pek çok rekora da imza attı. 1975 yılında test pilotları Galina Rastorgueva ve Lyudmila Polyanskaya, hız ve irtifa konularında  sekiz rekor kırdı. 1978 yılında Mi-24 ile uçan test pilotu Gurgen Karapetyan 368.4 km/s hız ile bir helikopter için en yüksek hız rekoruna sahip.

Mi-24 helikopteri sürekli gelişim gösterek modern çom amaçlı saldırı helikopteri Mi-35 için sağlam bir temel oluşturmuştur. Rostvertol'un 2005 yılında seri üretimine başladığı Mi-35 Rusya ve diğer ülkelerin ordularında yerini almaya başlamıştır. Son yıllarda Güney Amerika ülkelerinde yeni pazarlara açılmıştır.

Mi-24'in 45. yıldönümü münasebetiyle Russian Helicopters, Moskova Mil Helikopter Fabrikası'nda bir konferans düzenledi. Konferansa 1738 Mikhail Mil okulu öğrencileri, Lyubertsy kasabası okulu öğrencileri ile Moskova Havacılık Enstitüsü ve Moskova Devlet Sanayi Üniversitesi öğrencileri katıldı. Konuşmacılar arasında Genel Müdür Yardımcısı Alexander Pushnya, Mikhail Mil'in kızı Nadezhda Mil ve Valery Kalaşnikof da bulunuyordu.

2007 yılında kurulan Russian Helicopters, devlet kurumu olan Rostec'in bir parçasıdır. Rusya'nın helikopter tasarımı ve üretimi alanında küresel liderlerinden biridir. Şu ana kadar 275 helikopter teslim eden Rostec 2013 yılında gelirlerini %10 artırarak  138.3 milyar Rubleye çıkarmıştı.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Mi-35 Pakistan Yolunda
« Yanıtla #29 : 17 Kasım 2014, 22:33:07 »
Mi-35 Pakistan Yolunda

Rusya, Hindistan'ın karşı çıkmasına rağmen Pakistan'a Mi-35 helikopterlerinin satışına karar verdi. 12 Kasım'da Rusya'nın Pakistan büyükelçisi, Pakistan'ın resmi bir radyo kanalında Rusya'nın Pakistan'a M-35E saldırı helikopterlerinin satışı konusunda siyasi onay verdiğini söyledi. Rus yetkililer helikopterlerin sayısı hakkında bir açıklama yapmamış olsa da Pakistanlı üst düzey bir hükümet yetkilisi sayının 20 adet olduğunu söyledi.

Analistler; 1994 yılından bu ana Mi-17 helikopterlerinin kullanan Pakistan'ın bu helikopterlerden memnun olmasının Mi-35 helikopterini tercih etmelerinde önemli bir etken olduğu görüşündeler. Eski bir üst düzey Pakistan Ordu subayı ve aynı zamanda helikopter pilotu olan emekli Tuğgeneral Faruk Hameed Khan; "Bizim helikopter pilotları, Rus helikopterleri ile önceki tecrübelere dayanarak Mi-35 seçmişler. Rus helikopterleri ile çok rahat" dedi.

DefenceTurk.com