Gönderen Konu: Mi-24/35 Hind  (Okunma sayısı 29593 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sky_warrior

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Peru Rusya’dan 8 Helikopter Alıyor
« Yanıtla #10 : 26 Nisan 2010, 21:15:19 »
bizimkileride alıp götürselerdi bari.bi işe yaramıyo zaten..

Çevrimdışı lleo

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi Olunmaz..
Afganistan’da Mi-24 kazası
« Yanıtla #11 : 28 Ocak 2011, 20:09:24 »
Afganistan’da Mi-24 kazası

27 Oca, 2011 | Kategori: Diğer Savunma Sanayi Haberleri | info@savunmasanayi.net

26 Ocak 2011 tarihi itibariyle dün Afganistan’ın doğusunda görev yapan Polonya ordusuna ait bir Mi-24 (NATO kodu: Hind) düştü ve ardından yanarak tamamen kırıma uğradı.

Polonya kaynaklı açıklamalara göre keşif görevinde bulunan Mi-24’ün dördü Polonyalı ve biri ABD‘li olmak üzere beş personeli kazadan yara almadan kurtuldu. Buna göre helikopterin yerden açılan ateş sonucu düşmüş olabileceği üzerinde durulurken, NATO’nun gün içerisindeki resmi açıklamasında Ghazni bölgesinde ileri hatta görev alan helikopterin kalkış esnasında meydana gelen mekanik bir arıza nedeniyle helikopterin sonradan iniş sırasında yan yatarak düştüğü dile getirildi ve kazanın olduğu bölgede o sırada herhangi bir saldırı olayının rapor edilmediği belirtildi.

Bu kaza ile birlikte Afganistan’da 2007’den bu yana Polonya ordusuna ait üçüncü Mi-24 helikopteri de kırıma uğramış oldu. Yetkililer olayın ardından ayrıntılı bir soruşturmanın gerçekleşeceğini belirtse de 2011’in Afganistan’da koalisyon ülkeleri ve NATO için beklenildiği gibi olumlu başlamadığı da gözlerden kaçmıyor.

Afganistan‘da son dokuz yılda başta ABD olmak üzere müttefik güçler, 15 tanesi UH-60 ve 25′i de CH-47 tipi olmak üzere haberdeki Mi-24 te dahil 81 adet helikopter ve 22 askeri uçağı düşmek ya da düşürülmek kaydiyle kaybetmiş oldu.
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2011, 20:55:11 Gönderen: SKYWOLF »
Özgürlük için Pardus...

Çevrimdışı URUG

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Azerbaycanın yeni Mİ-35M helikopterleri
« Yanıtla #12 : 12 Aralık 2011, 21:57:45 »

Azerbaycanın 2010 yılında Rusyaya sipariş etmiş olduğu Mİ-35M helikopterlerinin ilkin olarak 4-5 tanesi hazır ve yakın zamanlarda teslim edilecek.

« Son Düzenleme: 22 Haziran 2013, 02:28:45 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #13 : 15 Aralık 2011, 15:42:21 »
Alışık olmadığım içinmi bilmiyorum  ama  rus  helikopterleri çok  çirkin  geliyor  bana  ,  5. ana bakım  merkezinin  hemen  önünde  jandarma  komutanlığında  bekletilen  6  adet  mi-17 helikopteri  var  bazen  bu  helikopterlerimizin  yanına  skorsky ler  iniyor  yada  yanlarında  uçuyorlar  , skorskynin yanında  mi-17 ler  çok  çirkin  duruyor  , incecik  taşıyıcılar  üzerinde  devasal tombul  bir  gövde ince  uzun  paller  gerçekten  hiç  cazip  durmuyor  ,  görünüşü  pek  hoş  olmasada  elimizdeki  en  büyük helikopterlerimiz  mi-17 ler  ,  inşallah  uçar  duruma  getirirler.

Çevrimdışı URUG

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #14 : 16 Aralık 2011, 18:31:52 »
Mİ-35M Bakü hava limanı.

Çevrimdışı URUG

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #15 : 16 Aralık 2011, 18:33:59 »
Alışık olmadığım içinmi bilmiyorum  ama  Rus  helikopterleri çok  çirkin  geliyor  bana  ,  5. ana bakım  merkezinin  hemen  önünde  jandarma  komutanlığında  bekletilen  6  adet  mi-17 helikopteri  var  bazen  bu  helikopterlerimizin  yanına  skorsky ler  iniyor  yada  yanlarında  uçuyorlar  , skorskynin yanında  mi-17 ler  çok  çirkin  duruyor  , incecik  taşıyıcılar  üzerinde  devasal tombul  bir  gövde ince  uzun  paller  gerçekten  hiç  cazip  durmuyor  ,  görünüşü  pek  hoş  olmasada  elimizdeki  en  büyük helikopterlerimiz  mi-17 ler  ,  inşallah  uçar  duruma  getirirler.
Sizin Mi-17-lerin resmini görmüşdüm.Bildiğim kadarı ile eski model,sıradan Mİ-17 helikpteridir.Hangi seriden olduğunu söyleye bilirmisiniz?

Çevrimdışı URUG

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #16 : 22 Aralık 2011, 22:04:58 »

« Son Düzenleme: 22 Aralık 2011, 22:08:49 Gönderen: URUG »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #17 : 22 Aralık 2011, 22:08:27 »
Heybetli araçlar. Azeri kardeşlerimiz kazasız belasız kullanırlar inşallah.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı URUG

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #18 : 22 Aralık 2011, 22:12:40 »
Heybetli araçlar. Azeri kardeşlerimiz kazasız belasız kullanırlar inşallah.
Amin. Teşekkürler sayın SKYWOLF.

Çevrimdışı URUG

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #19 : 04 Şubat 2012, 06:12:22 »
Azerbaycanın Rusyadan aldığı Mi-35M helikopterinin daha bir partisi mart ayında teslim edilecekdir.Daha Önce geçen yılın Ocak ayında 4 adet teslim edilmiştir.

Rusya-test uçuşu (Azerbaycana ait Mi-35M)

NOT:Sorunsa eyer Hava araçları bölümüne taşına bilir.