Gönderen Konu: Yakında Türkiye’nin de atom silahı olacak  (Okunma sayısı 16381 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Yakında Türkiye’nin de atom silahı olacak
« Yanıtla #10 : 24 Şubat 2010, 01:39:51 »
İncirlikte 90 adet atom bombası olduğu çok 2 ay değil, senlerdir konuşulan bir konu. Ancak bunun yukarıdaki füze resimleriyle alakası yok. Yukarıdaki fotoğrafların da namtıklı bir açıklaması var.  :D Onu da başka bir arkadaşa bırakıyorum.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BarTos

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #11 : 24 Şubat 2010, 12:48:06 »
şakacı bir arkadaş, ama hayal gücü geniş
neye dayanarak bunu söyledin arkadaşım.Sen nerden biliosun atom bombası olmadığını al millet 45  tane var diyo.Sen git annenin kucağına buralarda bi işe yaramazsın hadi canım.
Yukarıdaki resimlere gelince Jupiter nükleer başlıklı füze.
« Son Düzenleme: 24 Şubat 2010, 15:28:58 Gönderen: BarTos »
komtan:g3 piyade tüfeğinin menzili kaçtır?
asker:800 metre komtanım
komtan:etkili menzili kaçtır?
asker:400 metre komutanım
komtan:peki ben buradan 600 metre uzaktaki adama ateş etsem adam vurulsa ölür mü ölmez mi?
asker:valla komtanım adamın eceline bağlıdır!
komtan:alın şu salagı karsımdan

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
  • Beyniyle düşünmeyen bizden değildir.
« Yanıtla #12 : 24 Şubat 2010, 20:04:50 »
İncirlikte 90 adet atom bombası olduğu çok 2 ay değil, senlerdir konuşulan bir konu. Ancak bunun yukarıdaki füze resimleriyle alakası yok. Yukarıdaki fotoğrafların da namtıklı bir açıklaması var.  :D Onu da başka bir arkadaşa bırakıyorum.
Teşekkürler Murat abi =)
Zamanında Che denen abimiz ile Castro Komünist Kübayı kurdular,geliştirdiler falan filan..Sovyetlere güvenirlerdi..Komünist rejime..
Coğrafi bilgimizi kullanarak Küba ABD arası menzili ve dönemde elde olan füze teknelojisini düşünün, Sovyetler kübaya Nükleer füze konuşlandırdı.Bu büyük dostumuz ABD için büyük tehliyeydi, buna karşılık gelişmekte olan dost Türkiye ye yanlış hatırlamıyorsam Erzurum tarafında bir yere Jupiter füzeleri konuşlandırıldı.Yani durumu eşitlemek için =)
Sonunda dönem Sovyet lideri Nikita Krusçev Kübayı pek önemsemeyerek gerginliği füzeleri geri çekerek sonlandırdı.
Onlar ABD füzesidir yani..Dostumuz ABD füzesi...

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #13 : 24 Şubat 2010, 21:18:22 »
Bu konuda avrupa tarafından 3-4 ay önce resmi kanallardan açıklama geldi.Soğuk savaş sırasında abd tarafından incirliğe 90 tane atom bombası yerleştirilmiş.Bunların 45 inin kullanımı abd yetkisinde kalan 45 i tamamen bize ait.Şimdi bu bombaları ne yapıcaklarını düşünüyolarmış.Kesinlikle bu haber doğru emin olabilirsiniz.Türkiyede soğuk savaştan kalma nükleer silah var.Yunanistanda da varmış ama oradakiler 2005 yılında abd tarafından geri çekilmiş.Ben bu anlattıklarımı haberlerde dinledim inanın sallamıyorum.Sizinde duymuş olmanız lazımdı 1 kaç ay önce medyada baya bi geçti bu konu.

Ben o sayının 100 veya 110'na çıkarıldığını sanıyordum. Sanırım İngilteredeki 120 bombanın bir kısmını Türkiye!ye getireceklerdi birara.

Çevrimdışı Phoenix

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #14 : 24 Şubat 2010, 23:50:36 »
şakacı bir arkadaş, ama hayal gücü geniş
neye dayanarak bunu söyledin arkadaşım.Sen nerden biliosun atom bombası olmadığını al millet 45  tane var diyo.Sen git annenin kucağına buralarda bi işe yaramazsın hadi canım.
Yukarıdaki resimlere gelince Jupiter nükleer başlıklı füze.

Ya cevap vermeyim dedim de dayanamadım. Canım arkadaşım koyduğun resimlerin olayla bir alakası yok. Jüpiter füzesi ne zaman gelmiş ne zaman gitmiş bir araştırıver. Sağdan soldan saçma sapan bilgilerle niye kendini tatmin ediyorsun?

Çevrimdışı kosavalı1989

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #15 : 25 Şubat 2010, 21:09:55 »
Teşekkürler Murat abi =)
Zamanında Che denen abimiz ile Castro Komünist Kübayı kurdular,geliştirdiler falan filan..Sovyetlere güvenirlerdi..Komünist rejime..
Coğrafi bilgimizi kullanarak Küba ABD arası menzili ve dönemde elde olan füze teknelojisini düşünün, Sovyetler kübaya Nükleer füze konuşlandırdı.Bu büyük dostumuz ABD için büyük tehliyeydi, buna karşılık gelişmekte olan dost Türkiye ye yanlış hatırlamıyorsam Erzurum tarafında bir yere Jupiter füzeleri konuşlandırıldı.Yani durumu eşitlemek için =)
Sonunda dönem Sovyet lideri Nikita Krusçev Kübayı pek önemsemeyerek gerginliği füzeleri geri çekerek sonlandırdı.
Onlar ABD füzesidir yani..Dostumuz ABD füzesi...

sayın felix bir noktada hatanız var yada ben yanlış biliyorum ama ilk olarak bizim ülkemize jüpiter füzelerinin yerleştirildiğini hatırlıyorum sonra sovyetler kübaya koymaya çalışmış ama amerika kübayı ablukaya almış falan.diğer arkadaşa gelince jüpiter füzeleri füze krizinden sonra geri çekildi diye biliyorum ayrıca bildiğim kadarıyla incirliktekileri herhangi bir şekilde bizim kullanma hakkımız yok.

Çevrimdışı Stryker

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #16 : 26 Şubat 2010, 19:28:26 »
Yanlış biliyorsunuz sayın kosovalı incirlikdeki nükleer silahların 45 adedinin kullanım hakkı tamamen bize ait.Bu konu yıllardır biliniyor.Sayın site yetkilileri bende biliyorum incirlikdeki nükleer silahların yeni bir konu olmadığını.senelerdir biliniyor evet haklısınız.Benim mesajımda demek istediğim bu konunun tekrar bir kaç ay önce yeniden hortlamış olmasıydı.Medya bu konuyu tekrar bir kaç ay önce baya bi haber yapmıştı.
Kuvvete dayanamayan adalet aciz;Adalete dayanamayan kuvvet zalimdir.

Çevrimdışı kosavalı1989

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #17 : 26 Şubat 2010, 19:56:08 »
e iyide incirliğin yönetilmesi şuan nato için abd tarafından yapılıyor.bizim yönetim alanımızda olmayan nükleer füzeler nasıl bizim olabilir.:-D

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
  • Beyniyle düşünmeyen bizden değildir.
« Yanıtla #18 : 27 Şubat 2010, 14:39:31 »
KOSAVALI1989
Ben öyle hatırlıyorum ya, araştırmak gerek.Daha sonra bakıp bi cevap yazarım.

Çevrimdışı kosavalı1989

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #19 : 27 Şubat 2010, 22:22:29 »
KOSAVALI1989
Ben öyle hatırlıyorum ya, araştırmak gerek.Daha sonra bakıp bi cevap yazarım.

abi ben baktım birazda wikipedia'da çelişkili anlatım var.:D hangisi önce koymuş belli olmuyor.
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2010, 22:26:10 Gönderen: kosavalı1989 »