Gönderen Konu: İran lideri Ahmedinejad'dan ABD yönetimine uyarı  (Okunma sayısı 7356 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı WOLF

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
İran lideri Ahmedinejad'dan ABD yönetimine uyarı
« Yanıtla #10 : 20 Nisan 2010, 06:16:53 »
benim dediyim zaten Turkiyeyle savasmak filan diyil.o kadarda aptal diyiliz.korkdugumuzdan diyil dusmanlarimiza karsi zayif duruma dusmememiz icin.
benim dediyim politik catisma ve farkli planlar.
ve henuz Guney Azerbaycani geri alacak gucumuz yok ve buyuk ihtimalle hele uzun sure bu guce ulasmamiz imkansiz.
onu zamani geldiyinde usulunca yapariz.onu bilinki Guney Azerbaycan bi turk topragi .bi farsin kontrolunda olmakdansa kendi kontrolumuzde olmasi bizdende ote size fayda verir.her sey politika diyildir.hemde kurtler Guney Azerbaycaninda bi bolumunu kendi topraklarina katmak istiyorlar.bu o demekki kurtler yalmiz sizin icin diyil artik bizim icinde olagin ustu bi sorun olmaya basladi.ikinci ermeni gibi.
gidip kuzey irakda kendi devletlerini kuyrsunlar.tabii eyer batililarak kopeklik yapmayacaklasa.
beni yalnis anlamayin ancak ben asla bi kurdu kendime dost ve kardes bilmem.
bi kes ihanet eden hep ihanet eder.biz farkli kan farkli irklariz.asla bir olamayiz.

Lütfen iletinizi Türkçe kurallarına göre düzeltiniz...

Ben Orta Asya'dan türeyen Anadolu'da büyüyen Avrupa içlerine yürüyen Türküm...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #11 : 20 Nisan 2010, 10:45:22 »
Arkadaşımız Azeri olduğu için Azeri şivesiyle yazmaktadır Sevgili WOLF. Gayet normal bir durum.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı YC272

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #12 : 20 Nisan 2010, 11:27:56 »
Bence olaya biraz farkı boyutlardan bakalım, mesela Azeri halkı İran'da cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday çıkarbiliyor ve bu aday da ahmedinejat gibi birine karşı kafa kafaya gidebiliyor.Hal böyle iken şu anda bile abd ile ilişki kurarak İran'a  karşı cephe almak hiçbir Azeri kardeşimizin yapmayacağı bir davranış olsa gerek

Çevrimdışı WOLF

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #13 : 20 Nisan 2010, 15:10:22 »
Arkadaşımız Azeri olduğu için Azeri şivesiyle yazmaktadır Sevgili WOLF. Gayet normal bir durum.

Pardon...Şimdi farkettim... :)

Ben Orta Asya'dan türeyen Anadolu'da büyüyen Avrupa içlerine yürüyen Türküm...

Çevrimdışı aliarslan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • unutulanlar unatanları,asla unutmaz.
« Yanıtla #14 : 20 Nisan 2010, 19:35:22 »
Türklerle Kürtler kardeş olamaz çünkü Türkler binlerce yıllık bir millet kürtler ise Doğu ve güney doğu anadoluda türk-arap etkileşmesinden doğan bir etnik kökendir.Kürtler Türklerin çocuğudur.

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
  • Beyniyle düşünmeyen bizden değildir.
« Yanıtla #15 : 20 Nisan 2010, 20:59:37 »
Türklerle Kürtler kardeş olamaz çünkü Türkler binlerce yıllık bir millet kürtler ise Doğu ve güney doğu anadoluda türk-arap etkileşmesinden doğan bir etnik kökendir.Kürtler Türklerin çocuğudur.
Kürtler normandiya kökenli aslen mavi göz sarışın ırktır, tarihte çok isim değiştirmişlerdir.Ben bunu Üniversitede 3 profesörden duydum , üçünede sordum.Kürtler ve Türkler kardeş değilsede olmak zorunda.
Ülen elin avrupası 20 parça 20 si birleşmiş, bizde birbirimizi yiyoruz.İlk ermeniyi dövdürmeyeydik böyle olmazdı.(Sağol Murat abi.)
Her halk,ırk eşittir.Üstün ırk yoktur.Kürt , Türk , Laz , Çerkez... farketmez önemli olan insan olmak..
Bana göre sokakta Türküm diye gezip Türklüğü anlamayan benimsemeyen insanlar dağdakilerden daha tehlikelidir.Bilinçli olup Türkiye nin sağlığı açısından milli bütünlüğü sağlanmış, açığı olmayan ve birbirine çelik kelepçelerle bağlanmış bir millet gerekir bize, Atatürk ü okumayalım, anlayalım.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #16 : 20 Nisan 2010, 21:57:33 »
Kürtler bizim kardeşimizdir. Bunca senedir birlikte yaşamaktayız. Yukarıda güzel bir fıkra var. Çok güzel bir mesaj veriyor. Ancak anlayabilen de çok az. Artık etnik kökene dayalı milliyetçilikle yola çıkanlar gelişemiyorlar. Bu zaten emperyalizmin büyük devletleri parçalamak için kullandığı bir yol olarak kaldı. Osmanlı İmparatorluğu'nu bu şekilde parçaladılar.

Güçlü olmak için birlik olmak gerek. Birlikten kuvvet doğar sözü boşuna söylenmemiş. Atatürk de bunu güzel belirtmiş, Türkiye Cumhuriyetini kuran halka Türk Milleti denir demiş. Ne mutlu Türküm  diyene demiş. Türk olana dememiş.

Dünyayı sömüren büyük devletler, insan kitlelerini bir şekilde ayrıştırarak daha küçük ve daha kolay yönetilebilir gruplara bölüyorlar asırlardır. Böylelikle istedikleri enerji kaynaklarına vs kolaylıkla sahip olabildiklei gibi, bu gelişmeye kapalı gruplara da istediklerini satarak büyük bir pazar yaratıyorlar. Zaten ayrışma safhasında birbirlerine düşman hale gelmiş bu gruplara özellikle silah satmak da bu büyük devletler için önemli bir gelir kaynağı oluyor.

Bakınız bölgemizde Irak şu an resmi olarak görünmese de fiili olarak 3 kısıma ayrılmış durumda. Türkmen kardeşlerimizi de buna eklersek 4 kısım da diyebiliriz. Bu gruplar arasında hergeçen gün artan bir gerilim var. Saddam zamanında olmadı söylenen adalet ve huzur şimdi oraa mumla aranır oldu. Hemen hergün patlayan bombalar, işlenenen cinayetler vs ile yüzlerce masum insan hayatını kaybediyor.

Bu aşamadan sonra büyük devletler İran üzerine odaklandılar. İran ise durumun farkında ve hem iç kamuoyuna güçlü görünmek için hergün eski silahlarını kendi çabalarıyla bir şekilde değiştirerek moral vermeye çalışıyor hem de Çin, Kuzey Kore, Rusya gibi devletlerden aldığı silahlar veya teknoloji ile daha da gelişmiş görünmeye gayret ediyor.

İran'da oldukça fazla Azeri kardeşimiz var. Oradaki Azeri kardeşlerimiz diğer İran vatandaşlarıyla eşit haklara sahip diye biliyorum ben. Onlar açısında bir şikayetleri yomuş gibi görünüyor. Kısacası İran da etnik milliyetçilik üzerine kurulu bir devlet değil. Daha çok adından da anlaşılacağı üzere dini temel üzere kurulu bir devlet. Milli birlikleri dini temellere dayalı. Bu nokta da emperyalistlerin işlerini Irak'daki duruma göre zorlaştırıyor.

Varsayalım ki İran parçalandı. Irak resmi olarak üçe ayrıldı. İran da öyle oldu. sonra sıra kime gelecek? Bütün bu devletler, birbirlerine kanlı bıçaklı küçük devletçiklere ayrıldığında bundan kazançlı çıkan kim olacak? Yoksa o zaman hepimiz Irak'ı dövdürtmeyecektik mi diyeceğiz?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
  • Beyniyle düşünmeyen bizden değildir.
« Yanıtla #17 : 21 Nisan 2010, 00:21:35 »
Ben bu yazının altına imzamı atarım..

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #18 : 25 Nisan 2010, 12:37:26 »
SAYIN SKYWOLF kardes bence siz iran konusunda yaniliyorsunuz.orada 30 mln dan fazla Turk yasiyor ve onlara kendi dillerinde eyitim gormek kendi kulturlerinin gerekdirdiyi gibi davranmak yasak.
iranda 1 mln in altinda ermeni yasiyor ancak orada ermeni okullari var.
hatda iranda kuzey Azerbaycan tv kanallarini izlemek bile tehlikeli onlar icin.iran tam bir fars sovinist ulkesi. amma bi sey dogruki dini temelin buyuk etkisi var.
ve kurtlere geldikde ise biz onlarla catismaya ve onlari hor gormeye baslamadik ilk once onlar batililara uyarak bize ihanet etmislerdir.turkler bir devlet kurarken bu devlette irk ayrimina yol vermemislerdir. fakat farsler bunu yapmisdir ve yapmayada devam ediyorlar.dini ise bi politik etgi gibi kullaniyorlar.dindasligimiz yeter kendi milli deyerlerinizi unutsanizda olur gibisinden.biz kurtlerin farslerin,araplarin boyle ihanetlerinin uzerinde hic vbi sey olm,amis gibi gecersek bu gelecek nesillerimiz icin buyuk sorunlar yartatir. bize ihanet eden cocuklerimizada ihanet eder.
birlikde ayni hasklara sahip olarak yasayalim ancak her zaman ihanet ede bileceklerinide unutmayalim ve tetikde olalim.
turkler hic bir zaman batililarla bir olup bu bolgenin halklerina ihanet etmemisdir.ve onlardanda bunu beklememiz bizim hakkimizdir.