Gönderen Konu: Yunanistan'daki Krizin Yunan Ordusuna Etkileri  (Okunma sayısı 33226 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Yunan ordusuna şok
« Yanıtla #50 : 28 Aralık 2010, 14:39:30 »
Yunan ordusuna şok

Savunma harcamaları duruyor!
28 Aralık 2010 Salı, 07:13:00

Uluslararası Para Fonu'nun (IMF), Yunanistan'dan, ülkedeki ekonomik krizin aşılmasına yönelik alınan önlemler çerçevesinde savunma harcamalarını 2014 yılına kadar durdurmasını istediği bildirildi.

Atina basınında yer alan haberlerde, IMF tarafından hazırlanarak, Yunanistan hükümetine verilen 110 milyar Euro’luk ekonomik yardım paketinin üçüncü diliminin ödenmesine ilişkin sunulan raporda, Yunanistan'ın, IMF ile AB'den aldığı borçlarını ödeme süresinin geciktirilmesine karşılık, aralarında 2014 yılına kadar savunma harcamalarının durdurulmasının da bulunduğu bazı ek önlemlerin alınmasının önerildiği öne sürüldü.

Haberlerde, Yunanistan'ın, üç yıl içerisinde 12 milyar Euro tasarruf edebilmesi amacıyla önerildiği belirtilen yeni önlemler konusunda, Yunanistan ile IMF'nin mutabakata vardıkları kaydedildi. Üzerinde anlaşmaya varılan konuların başında bulunan kamu kurumlarına memur alımının durdurulması, memur sayısının azaltılması, iş koşullarının özel sektörle aynı düzeye getirilerek, çalışma süresinin 7 saatten 8 saate çıkarılması halkın yoğun tepkisini çekiyor.

http://ekonomi.haberturk.com/makro-ekonomi/haber/585605-yunan-ordusuna-sok
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Yunan ordusuna şok
« Yanıtla #51 : 28 Aralık 2010, 14:51:22 »
savunma harcamaları  düşürülür ve halktan  çok sert tepki almaz  ama çalışma saatlerinin yükseltilmesi  ciddi anlamda ülkede  anarşiyi yeniden  canlandırır.
yunanlıların krizi nedendir bilmiyorum ama beni mutlu ediyor  siyasilerinin  aptalca kararlarını  görünce  mutlu oluyorum   bu yönetim  yunanistanın başında 5 yıl daha dursa yunanistan iflas eder :)

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Yunan ordusuna şok
« Yanıtla #52 : 28 Aralık 2010, 16:41:39 »
savunma harcamaları  düşürülür ve halktan  çok sert tepki almaz  ama çalışma saatlerinin yükseltilmesi  ciddi anlamda ülkede  anarşiyi yeniden  canlandırır.
yunanlıların krizi nedendir bilmiyorum ama beni mutlu ediyor  siyasilerinin  aptalca kararlarını  görünce  mutlu oluyorum   bu yönetim  yunanistanın başında 5 yıl daha dursa yunanistan iflas eder :)
Krizin sorumlusu uluslararası kuruluşlara 500 milyon euro dağıtarak ekonomileriyle ilgili rakamları çarpıtan önceki yönetimdir hatta yüzü kanlar içersinde kalan bakan bu işin birinci sorumlularındandır mevcut yönetim değildir krizin sorumlusu.Papandreu hertürlü önlemi almaktan çekinmiyor ve bu da onların 5 sene sonra daha kötü olacağı anlamına gelmez ama bir şekilde Papandreu hükümetini yıkarsalar o zaman daha beter olabilir durumları.
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2010, 16:50:34 Gönderen: boxer »
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı lleo

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi Olunmaz..
Fransızlardan Yunanistan’a baskılı kulis
« Yanıtla #53 : 12 Ocak 2011, 20:39:57 »

12 Oca, 2011 | Kategori: Politika / Gündem | info@savunmasanayi.net

Yunan basınının haftalık yayınlarından Proto Thema adlı gazeteye yansıyan ve Fransız bürokrat kaynakları tarafından sızdrıldığı iddia edilen bilgilere göre Fransa Yunanistan üzerinde yoğun bir baskı kulisi oluşturarak Yunanlıların Fransız silah ve sistemlerine yönelmesini ısrarla arzu ediyor.

Buna göre Fransa‘nın Yunanistan‘a satmak istediği platform ve sistemler arasında Yunanistan‘ın 29 Ocak 2009 tarihinde 6 adet almak istediğini açıkladığı ve bunlardan dördünün üretimi kesinleşen, cok maksatlı, SCALP EG (STORM SHADOW) seyir füzeli FREMM firkateyninden ilave 6 adet daha ve bunun yanında 40-60 adet Rafale F3 tipi av-bombardıman uçakları yer alıyor.

Fransa Yunanistan‘ın buna sıcak bakması halinde, bu ülkenin hava kuvvetleri envanterindeki kalan 20 adet klasik Mirage 2000 uçağının ücretsiz olarak modernize edilip M2000-5 Mk.II seviyesine getirilerek mevcut aynı konfigürasyon uçaklarla toplam Mirage 2000-5 Mk.II (Mirage 2000-9) miktarını 45′e çıkarmayı vaadediyor.

Yunanistan‘ın orta vade planı ise eğer yeterli finans kaynağı bulabilirse 2015 yılından itibaren en az 80 adet 4.5. nesil Eurofighter (Tranche 3B) ve/veya 5. nesil F-35A uçağı almak.
« Son Düzenleme: 12 Ocak 2011, 21:00:28 Gönderen: SKYWOLF »
Özgürlük için Pardus...

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #54 : 12 Ocak 2011, 20:48:24 »
Avrupa birliğinin parasını sömürmenin yolunu Yunanisttan üzerinden bulmuş Fransa ile Almanya.

Çevrimdışı amonyak

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #55 : 23 Mart 2011, 18:03:24 »
Bol hava gazi alirlar batti inekler
Ya sevecek ya gideceksiniz baska yolu yok.

Çevrimdışı armata

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #56 : 05 Nisan 2011, 18:02:44 »
Geçenlerde bi haber okudum yunan başbakanı borcları ödeyememe gibi bir durum olduğunu tamamen borca batabileceklerini söylemiş:)
« Son Düzenleme: 05 Nisan 2011, 19:04:04 Gönderen: bosna_sancak »

Çevrimdışı ist_eternal

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #57 : 05 Nisan 2011, 18:59:44 »
Şunu unutmamak lazım yunanistanı 2 aile yönetiyor sıra ile demokrasi falan hikaye  babadan oğula toruna devam ediyor bunların batması kadar normal birşey yok denizcilik sektörü deniyor gemilerinin %95 i yabancı bayraklı gemiler,kimsenin devlete vergi verdiği falan yok her armatörün bir adası var kral gibi yaşıyorlar geçmişlerine bakacak olursakta hepsi sınır kaçakçısı(tütün)elemanların üretim sıfır tüketim alabildiğine biraz turist geliyordu onuda kaybettiler hep hazıra alıştılar ab göndersin biz götürelim öküz öldü ortaklık itti kısacası.Ders almak bu hatalara düşmemek lazım.

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #58 : 05 Nisan 2011, 20:21:59 »
Ne bu aceleleri, Yunanlılardan başka müşteri yok mu? Neden sadece yunanistan. Mallarını önce yunanlara satıp 'bakın biz dünyaya satıyoruz, çok kaliteli mallarımız var' mı demek istiyorlar. Yoksa bildiğimiz Düşene bir uçan tekmede bunlar mı atmak istiyorlar. Zaten fransızlarıda hiç sevmem, Çok yalaka insanlardır...

Çevrimdışı ZenCom

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #59 : 06 Nisan 2011, 03:15:35 »
Fransa'nın para kazanma isteğinden bahsedilince birkaç yıl önce Sarkozy'nin kapı kapı dolaşıp, şimdilerde yönetimleri devrilen ülkelere nükleer santral için pazarlamacılık yapması aklıma geldi..