Gönderen Konu: Yunanistan'daki Krizin Yunan Ordusuna Etkileri  (Okunma sayısı 33253 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı armata

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Yunanistan'daki Krizin Yunan Ordusuna Etkileri
« Yanıtla #40 : 28 Kasım 2010, 14:07:48 »
Yunanistan'daki Krizin Yunan Ordusuna Etkileri

Yunanistan Silah Alımını İptal Etti

Yunanistan'ın tank ve zırhlı araç alımını ekonomik krizi gerekçe göstererek iptal ettiği bildirildi.

Yunanistan Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde yeralan açıklamada, "Yürürlükteki yasalara göre, TOMA BMP-3M tipi zırhlı araçların satın alımıyla ilgili müzakere komisyonu çalışmalarının, Yunanistan Silahlanma Genel Müdürü Dimitrios Yorgopulos'un kararıyla 22 Kasım 2010 tarihinde durdurulduğu" açıklandı.

Yunan medyası, "Yunanistan Milli Savunma Bakanlığı'nın, ülkedeki ekonomik krizi gerekçe göstererek aldığını belirttiği bu kararının, Karamanlis döneminde imzalanan anlaşma uyarınca, Rusya'dan 450 zırhlı araç satın alımının iptal edildiği anlamına geldiğini" duyurdu.

Haberlerde, "Yunanistan'ın bu kararı almasında, başta 1,2 milyar avro olarak hesaplanan silahların maliyetinin sonradan 1,7 milyara yükselmesinin etkili olduğu" öne sürüldü.

Yunanistan Savunma Bakanı Yardımcısı Panos Beglitis, kısa bir süre önce Associated Press'e verdiği demeçte, "Atina yönetiminin, silahlanmayla ilgili sürdürdüğü görüşmelerde ekonomik ve finansal durumu gözönünde bulundurduğunu" belirtmişti.

Finansal krizin pençesindeki Yunanistan'ın askeri bütçesinin, GSYH'ye oranı bakımından AB'nin en büyük askeri bütçesi olduğu belirtiliyor.

AA

http://www.stratejikboyut.com/haber/yunanistan-silah-alimini-iptal-etti--46854.html
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2013, 16:10:51 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 27
« Yanıtla #41 : 28 Kasım 2010, 14:13:06 »
üzüldüm,keşke alsalardı  ;D

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #42 : 28 Kasım 2010, 14:20:58 »
Alıntı
Haberlerde, "Yunanistan'ın bu kararı almasında, başta 1,2 milyar avro olarak hesaplanan silahların maliyetinin sonradan 1,7 milyara yükselmesinin etkili olduğu" öne sürüldü.

Hadi canım! Maaşını alamadığı için sokaklara dökülen binlerce Yunan vatandaşının hiç etkisi olmadı yani.  ;D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #43 : 29 Kasım 2010, 08:34:49 »
avrupanın ahmak çocuğu bir parça akıllanıyor

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #44 : 29 Kasım 2010, 11:27:52 »
Ben sanmıyorum akıllanacaklarını. Biraz durumları düzelsin yine silahlanmaya devam edecekler. Türk paranoyasından kurtulamaz bunlar.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #45 : 29 Kasım 2010, 20:11:48 »
Bunları halka mudahale etmek için alacaklardı kızgın kalabalık ayaklanmasın diye her halde onada paraları kalamış :D

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #46 : 30 Kasım 2010, 10:46:26 »
Yunanlıların ekonomik krizden çıkması zor. En az 5 yıl kemer sıkmaları lazım. İptalerin artmasını beklenebilir.

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #47 : 30 Kasım 2010, 11:33:54 »
Tekrar silahlanmaları için ekonomilerinin düzelmesine gerek yok bizim ilk teslimatı gerçekleşecek silah sistemimiz 30 F-16 mı bu teslimat gerçekleşince hemen onlarda karşılık vermeye çalışacaklar ve iyice batacaklar.
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı gsclup66

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #48 : 30 Kasım 2010, 11:35:48 »
merak etme ab yine yunanistana para verir sonra silah satarak tekrar alır o parayı 2 misliyle

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #49 : 01 Aralık 2010, 09:40:07 »

Ana sayfa > Makro Ekonomi
Google Facebook Favorilerim Digg Del.icio.us
Komşuda isyan var!
Yunanistan'da, çalışma koşullarını protesto eden medyadaki gazeteci, teknisyen ve idari birim çalışanları bugün 24 saatlik greve gitti.
01 Aralık 2010 Çarşamba, 09:16:36

Başkent Atina'nın merkezindeki Atina Gazeteciler Birliği (ESİEA) binası önünde saat 11.00 sularında toplanan medya çalışanları, yoğun güvenlik önlemleri altında, Ekonomi Bakanlığı önünde son bulan bir protesto yürüyüşü de düzenlediler.

Öte yandan, basın-yayın federasyon ve dernekleri tarafından alınan kararla, sabah saat 06.00'da başlayan grev çerçevesinde, televizyon ile radyolarda haber yayını yapılmazken, haber ağırlıklı internet siteleri de sayfalarını yenilemedi.

Gazetelerin basılmayacak olması nedeniyle ise yarın gazete bayilerinin rafları boş kalacak.

Basın sektörü çalışanları, grev ile ''çalışma ve sosyal güvenlik haklarının yağmalanmasına, ayrıca hükümet, işveren ve IMF tarafından ortaya konan çeşitli yaptırımlara karşı tepkilerini gösterme'' amacı taşıdıklarını açıklamışlardı.

Tepkilerini bundan sonra da çeşitli yollarla ortaya koyacaklarını belirten çalışanlar açıklamalarında, ''Toplu sözleşmelerin iptal edilmesine, esnek çalışma saatlerine, çalışma sistemi ve maaşların keyfi olarak değiştirilmesine, toplu işten çıkarmalara izin vermeyeceklerini'' vurgulamışlardı.

Çalışanlar, ''Tehditler, gazete, dergi, radyo ve televizyon kanallarının kapatılması, temel sosyal güvenlik haklarının değiştirilmesiyle meslektaşlarımız arasında korku ve 'terör' ortamının yaratılmasına, yolsuzluklara ve sözde demokrasi uğruna özgür ve objektif bilgi sunumunun katledilmesine her alanda karşı çıkıyoruz'' ifadesini kullanmışlardı.

AA