Gönderen Konu: Yunanistan'daki Krizin Yunan Ordusuna Etkileri  (Okunma sayısı 33214 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Yunanistan Askeri Alımları Azaltıyor
« Yanıtla #30 : 23 Haziran 2010, 23:33:39 »
Yunanistan da bundan sonra Türk korkusundan batan ülke olarak anılır düşünsenize korkudan batan ülke ;D
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı serhado400

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #31 : 24 Haziran 2010, 13:09:46 »
Sovyetler abd ile silah rekabetinden sonra  perişan oldu.  Yunanistan da türkiye ile silah rekabetinden sonra perişan oldu. Beter olacaklar daha. AB nin iki yüzlülüğünüde görmüş oldular bu arada.

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #32 : 05 Temmuz 2010, 14:44:44 »
Sovyetler abd ile silah rekabetinden sonra  perişan oldu.  Yunanistan da türkiye ile silah rekabetinden sonra perişan oldu. Beter olacaklar daha. AB nin iki yüzlülüğünüde görmüş oldular bu arada.
+1
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #33 : 05 Temmuz 2010, 19:50:07 »
Doğru ama sovyetlerde olan bizim ergenekon durumuna benzer olaylarda yaşandı iç çöküşler abdnin ajanları faso fiso çok karışık işler ile batırdılar.Yunanda abnin kazıgına gelerek ve bizim verdiğimiz gaz ile uçmasından kaynaklanan durumlar.

Çevrimdışı DedeKorkut

• DedeKorkut
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Ay gökte kaldıkça ulukocaların duası üzerine olsun
« Yanıtla #34 : 05 Temmuz 2010, 23:24:51 »
Şahsen ben silah alımlarını azaltmasına üzüldüm... Adamların yaptıkları alımlar sırtlarına ve ekonomilerine büyük bir  yük getiriyordu... Yunan gençleri için WAFF veya MP gibi uluslararası forumlarda leopard 2A6 tankların veya apaçilerin resmini koymak her ne kadar gurur meselesi olsada, bu alımlar aslında yunanistanı ekonomik krize götüren önemli etkenlerden biri... Yunanistan'ın bir savunma sanayisi yok... Aldıkları bütün silahlar modern fakat modern olduğu kadarda bakımı ve parçları pahalı silahlar... Ayrıca harcadıkları bütün paralar yurt dışına gidiyor...

Türkiye ile tabiri caizse küçüksu yarışına girmek Yunanistan'ın harcı değil... Türkiyenin ciddi savunma projeleri ciddi savunma şirketleri var... yaptığı harcamaların bir bölümüde yine yurt içinde kalarak paranın ekonomide işlevselliğini yitirmeden kalmasını sağlıyor... Ancak Yunanistan bu güzelliklere haiz olmadığından, Türk korkusuyla aldığı her silah aslında kendisi için ekonomisine atılmış bir bomba... Örneğin bir milgem sınıfı korveti Türkiye'nin üretmesi 250 milyon dolara mal olur ayrıca paranın büyük bölümü yurt içinde kalır... Ancak Yunanistan direk böyle bir gemi için 500 milyon doları o çok beğendiği egenin derin sularına gömer...

Sonuç itibariyle ben bu Yorgolardan savunma harcamalarını azaltmalarını değil dahada artırmalarını beklerdim :)
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2010, 23:27:00 Gönderen: DedeKorkut »

Çevrimdışı MilliyetciVatandas

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #35 : 06 Temmuz 2010, 01:53:27 »
Kardeslerim,

bence Yunanistanin böyle cökmesini desteklememeliyiz.

Sonucta biz yere Düsene tekme atmayiz, Atalarimizdan böyle görmüs, ögrenmisiz.

Su an Türkiye icin bence cok büyük bir Firsat.

Yunanistana Türkiyenin en fazla yaklasacagi bir uygun Zaman.

Türkiye su an Yunanistana yardim ederse oradaki Halkin Türklere Düsmanligi yok olacaktir, ve Yunanlilar Krizden elbette bir gün cikacak, o zamanda yaptigimiz yardimin meyvelerini toplariz.

BENCE

Allah yere düsenin yardimcisi olsun.

Ben Yunanlilara, Yunanli diye degil Insan olarak bakiyorum o yüzden böyle rahatim.  ;)

Çevrimdışı DedeKorkut

• DedeKorkut
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Ay gökte kaldıkça ulukocaların duası üzerine olsun
« Yanıtla #36 : 06 Temmuz 2010, 02:10:57 »

Türkiye su an Yunanistana yardim ederse oradaki Halkin Türklere Düsmanligi yok olacaktir, ve Yunanlilar Krizden elbette bir gün cikacak, o zamanda yaptigimiz yardimin meyvelerini toplariz.

Yunanlıların kibirli bir millet olduğunu ele alırsak bu dediğiniz mümkün değil :)...

Çevrimdışı skywalker

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #37 : 06 Temmuz 2010, 12:44:27 »

Yunanlıların kibirli bir millet olduğunu ele alırsak bu dediğiniz mümkün değil :)...

2. Dünya savaşı zamanında Türkiyeden Yunanistana yardım gemisi gönderilmişti, ancak düşmanlıkları yok olmuş gibi gözükmüyor.

Ben Yunanlilara, Yunanli diye degil Insan olarak bakiyorum o yüzden böyle rahatim.  ;)

Peki Yunanlılar bize insan olarak mı bakıyor Türk olarak mı bakıyor?
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2010, 12:48:00 Gönderen: skywalker »

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #38 : 06 Temmuz 2010, 13:18:17 »
Avrupalısı abdlisi bilmem nesi Türk duydumu ağzına gelen ilk söz barbar.Düşmanlıkları osmanlı zamanında iyi bir osman tokatı yediklerinden ortaya çıktı.Onlar bize insan bakmazlar asla.Bazıları hariç.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #39 : 06 Temmuz 2010, 19:49:56 »
Kardeslerim,

bence Yunanistanin böyle cökmesini desteklememeliyiz.

Sonucta biz yere Düsene tekme atmayiz, Atalarimizdan böyle görmüs, ögrenmisiz.

BENCE

Allah yere düsenin yardimcisi olsun.

Ben Yunanlilara, Yunanli diye degil Insan olarak bakiyorum o yüzden böyle rahatim.  ;)

Bence beter olsunlar. Bu kadar Türk korkusuyla, ezikliğiyle yaşayan bir millet daha yok dünyada. Türklerle yatıp Türklerle kalkar olmuşlar. Onlara göre Türkler Yunanistanın can düşmanı. Bizler bütün gün Yunanlılara nasıl zarar veririz diye düşünüyoruz. Başka işimiz yok ya. Yunan politikacıları yıllardır halklarını böyle uyutuyorlar. Karasuları, FIR hattı, adaların silahlandırılması, Yunanistan'daki pkk kampları, Apoya pasaport verilmesi, Kıbrıs'daki yunan oyunları vs vs bunların dosyası çok kabarık.

Irkçı falan değilim ama Allah böyle fesatları her zaman süründürsün. Süründükçe akıllanırlar belki. Bir musibet bin nasihattan iyidir.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com