Gönderen Konu: HAWK sistemlerimiz.  (Okunma sayısı 4125 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmt

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • sadfs
HAWK sistemlerimiz.
« : 10 Şubat 2010, 20:12:30 »
TSK'nın elinde ne kardar HAWK bataryası ve füzesi  bulunuyor ve bunların kullanılabililiği ile ilgili bilgisi olan var mı?Hiç bir yerde bulamadım.

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
Ynt: HAWK sistemlerimiz.
« Yanıtla #1 : 10 Şubat 2010, 20:17:03 »
Sayı vermemiz pek mümkün değil sanırım, çünkü bizim bileceklerimizde sınırlı, nede olsa askeri sırdır bunlar. Tam bir sayı telaaffuz etmek çok güçtür. Ama yinede yardımcı olmak için söylüyeyim. Eskiden duymuştum doğru yada yanlış ona siz karar verin, elimizde, 13 batarya 100 civarı füze olduğunu zannederim. Ama daha çok ya da daha az da olabilir. Ben daha fazla olduğu kanaatindeyim ama elimeki tek sayı bunlar. Bilmem başkası ne der.

Ama yinede konuşulmaması taraftarıyım envanterlerin. sonuçta güvenli bir ortamda değiliz..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: HAWK sistemlerimiz.
« Yanıtla #2 : 10 Şubat 2010, 22:13:08 »
TSK'nın elinde ne kardar HAWK bataryası ve füzesi  bulunuyor ve bunların kullanılabililiği ile ilgili bilgisi olan var mı?Hiç bir yerde bulamadım.

Alıntı
I-Hawk XXI (1X3): 24 lançerden oluşan 4 batarya (MPQ-64 Sentinel 3D radar (75 km. menzil) ve Kongsberg (Norveç) BOC atış kontrol sistemi).

Bknz: http://www.defenceturk.com/index.php?topic=31.0
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com