Gönderen Konu: Avrupa Birliği İle İlgili Gelişmeler ve Stratejik Gelişmeler  (Okunma sayısı 31295 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rstr617

• DefenceTurk
  • *
  • 0
AP Raporu Kabul Edildi
« Yanıtla #20 : 08 Mart 2011, 16:41:50 »
Bu hezeyanların tek sebebi Türkiye'den gelen göç. Eski rahatlarını kaybeden bir kısım bu yaygara koparanlar.

Tabi ingilterenin neler yaptığını daha bilmiyoruz.

ruhumuz var teslim etmeden önce

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
AP Raporu Kabul Edildi
« Yanıtla #21 : 08 Mart 2011, 17:33:49 »
Kıbrıs'a su Alaköprü'den gidecek
08 Mart 2011 Salı 01:18
KKTC'nin mevcut su ihtiyacının karşılanması amacıyla yapılan Alaköprü Barajı'nın temeli atıldı

KKTC'nin mevcut su ihtiyacının karşılanması noktasında hayata geçirilen Alaköprü Barajı'nın temeli Mersin'in Anamur ilçesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı törenle atıldı.

Anamur Şehir Stadı'nda yağmur altında gerçekleştirilen törene yoğun ilgi gösterildi. Burada konuşan KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, 7 Mart tarihinin aynı zamanda da kendisinin doğum günü olduğunu ifade ederek, böylesine önemli bir olayın kendi doğum gününe denk gelmesinin de ayrı bir mutluluk kaynağı olduğunu anlattı.

Eroğlu, yıllarca hep 'Barış Suyu Projesi'nin hayata geçirileceği umuduyla yaşadığını ve bugün söz konusu hayalin gerçekleştiğine tanıklık etmenin haklı gururunu yaşadığını ifade ederek, projenin hayata geçirilmesinde Başbakan Erdoğan'ın oldukça önemli katkı ve çabaları olduğunu dile getirdi.

"KKTC İLE TÜRKİYE ETLE TIRNAK GİBİDİR"
Projeyle birlikte KKTC'de suya adeta hasret olan toprakların sulanarak verimli hale getirileceğini belirten Eroğlu, "Böylece anavatan Türkiye ile aramızda yeni bir köprü kurulacaktır. Kıbrıs Türkleri, kadirşinastır yapılanları asla unutmaz. Kıbrıs Türk halkı, Anavatanına bağlıdır. Biz et ve tırnak gibiyiz. Bu lafta değil, fiiliyatta da böyledir. Yani Kıbrıs, Türk Milleti'nin çıkarlarını iyi biliyor. Milli davaların amaca ulaşabilmesi için 'milli görüş'e ihtiyaç var. Kıbrıs Türk halkı da böyle düşünüyor.

Bizim için Türkiye anavatandır. 1571-1974 arasında Kıbrıs'a gelip gidenle 1974'ten sonra Kıbrıs'a gelenler arasında hiçbir fark yok. KKTC'nin yaşayıp yücelmesinde, ekonomik olarak güçlenmesi için Türkiye'nin gereken tüm çabayı gösterdiğinden eminiz. KKTC'den bakıldığında Türkiye'nin son zamanlarda ekonomide kaydettiği başarılardan mutluyuz. Bir Türk olmaktan gurur duyuyoruz" dedi.

"PROJE 'KIBRIS SORUNU'NUN ÇÖZÜMÜNDE ELİMİZİ GÜÇLENDİRDİ"
KKTC'nin ekonomik açıdan oldukça zor günler geçirdiğini hatırlatan Eroğlu, bu noktada da birtakım tedbirlerin alınmasının kaçınılmaz olduğunun altını çizerek, "Ancak burada şunu unutmamak lazım; KKTC'nin durumu başka hiçbir devlete benzemez. Güneydeki Rum komşularımızın başlıca hedefi; bizim ekonomimizi çökertmek, bu olmasa bile en azından gelişmesini engellemektir" ifadesini kullandı. Bütçedeki açığın çok ciddi boyuta ulaştığını, turizmdeyse istenilen noktaya gelinemediği gibi eğitim alandaki hedeflerin
de tutturulamadığını belirten Eroğlu, 30 bin yatak kapasitesine ulaşılmasının yanında 60 bin öğrencinin ülkede eğitim-öğretim görmesinin en büyük hedefleri olduğunu, bu konuda da Türkiye ile ortak hareket ettiklerini vurgulayarak, 'Barış Suyu Projesi'nin de söz konusu hedeflere ulaşılmasında önemli bir misyon üstleneceğini savundu. Projenin, 'Kıbrıs Sorunu'nun çözümü noktasında masada kendi elini güçlendireceğini iddia eden Eroğlu, herhangi bir anlaşmaya varılması noktasında Türkiye'den gelen suyun, Güney
Kıbrıs'a da verilmesi için gerekli ortamı oluşturacağını vurguladı.

"TÜRKİYE'NİN ETKİN VE FİİLİ VARLIĞINDAN ASLA VAZGEÇMEYİZ"
Derviş Eroğlu, konuşmasını da şöyle sürdürdü; "Ada'da çözüme ulaşılması için biz üzerimize düşeni yapıyoruz. En kısa sürede çözüme ulaşmak istiyoruz. Eğer Ada'daki gerçekler hazmedilirse bu çokta zor olmaz. Bu gerçekler ne mi? Kıbrıs'ta iki halk, iki dil ve iki din var. Yeni devlet kurulurken, eşitlik temel ilke olmalıdır. Türkiye'nin etkin ve fiili varlığı bizim için önemlidir. Türkiye'nin güvenliğini tehdit edecek bir şeyi kabul etmeyiz, böyle bir talepte de bize asla bulunamazlar. Eğer siz bir anlaşma
arayışı içindeyseniz çeşitli çevrelerin de Ada'yı karıştırma hevesi olacaktır. Kıbrıs Türk halkı, nereden nereye geldiğini ve kiminle geldiğini çok iyi biliyor. Biz geçmişte yaşananları unutmadık. Kıbrıs Türk halkı, Türkiye'nin heyecanını, sevgisini ve bağımlılığını biliyor. Zaman zaman değişik sesler çıkabilir, buna itibar edip de Kıbrıs Türklerinin, Türkiye'ye olan sevgisi azaldığı yönünde bir şeyi asla düşünmeyin. Kıbrıs Türk halkı, kiminle bugünlere geldiğini çok iyi biliyor çünkü. Türkiye ile aramızda
var olan sevgi bağlarını koparıp, kardeşliğimizi bozmak isteyenlerin zaman zaman ortaya koydukları ve yazdıkları doğru değil. Ben halkımı biliyorum ve siz de onları çok iyi biliyorsunuz."

"BİZİ BİRBİRİMİZE DÜŞÜRMEK İSTEYENLER ASLA BAŞARILI OLAMAZ"
Türkiye ile KKTC arasındaki birlikteliği kıskanıp, iki ülkeyi birbirinden ayırıp, kin ve nefret tohumları ekmek isteyenlerin dün olduğu gibi bugün de olacağını anlatan Küçük, "Zaman zaman aramıza sızıp, tehditlerle bir takım kişileri kullananlar olabilir ama bunlar asla başarılı olamaz. Biz kardeşiz, biz bütünüz, et ve tırnak gibiyiz. Hangi tehdit olursa olsun ve nereden gelirse gelsin bunlar bir anneyi evladından asla ama asla ayıramaz. Kıbrıs Türkleri olarak biz bugünlere her yastığın altında bir Kur'an-ı Kerim ve Türk bayrağı bırakarak geldik. İstiklal Marşı'nı dinlerken göğsümüz kabardı. 20 Temmuz şehitlerimizi anarken, Yemen'deki şehitlerimizi de saygıyla andık, 'Yemen Türküsü'nü dinlerken gözlerimiz doldu" ifadesini kullandı.

"BİZİM KKTC OLAN İLİŞKİMİZ BİR MENFAAT VE AL-VER İLİŞKİSİ DEĞİL"
Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Cemil Çiçek de, 'Alaköprü Barajı'nın yıllardır KKTC'nin hayali ve özlemi olduğunun altını çizerek, hükümet olarak 40 yıllık sloganı gerçekleştirmenin haklı gururu ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Çiçek, "Bu proje, KKTC ve Ada'daki kardeşlerimize güç katıp bolluk bereket getirecektir. Mutluluk ve refahını arttıracaktır. Bu proje, uzun zamandır konuşuldu, özlem oldu, hayal oldu, rüya oldu ama gerçekleştirmek birçok konuda olduğu gibi bizim dönemimize ve
iktidarımıza nasip oldu.

Bu baraj, KKTC için bolluğun, bereketin, Cumhuriyet'in yeni bir atar damarı olacağı gibi iki ülke arasındaki kardeşliği de kuvvetlendirecektir. Bizim KKTC ile Ada'da yaşayan kardeşlerimizle olan ilişkimiz bir al-ver, bir menfaat ya da çıkar ilişkisi değil. Bir emperyal ilişkiyse hiç değil. Bu ilişkinin özü; kardeşlik temeline dayanıyor. kardeşlik ilişkisidir. Bu proje kardeşin kardeşe verdiği anlamlı bir destektir. Bunlar oradaki kardeşlerimizin mutluluğu, refahı için. Ada'da daha güçlü bir şekilde varlıklarını sürdürmesi içindir. Gönülden gönüle kurduğumuz dostluk köprüleri bu baraj daha da kuvvetlenecektir" diye konuştu.
İHA

Para bizden su bizden bence milletvekilleri gelsinler TBMM de çalışsınlar.
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
AP Raporu Kabul Edildi
« Yanıtla #22 : 08 Mart 2011, 17:55:35 »
şuna bak  sonuna kadar okudum tek bir çözüm önerisi göremedim , isteklerinden vazgeçmek bir yana birde  barajın masrafını  bize ödetiyorlar  bununla birlikte boş boş konuşmadan daha fazlasını yapmamışlar   eee sonuç ne ??? bir  çözüm yokmu? 

Çevrimdışı ist_eternal

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
AP Raporu Kabul Edildi
« Yanıtla #23 : 08 Mart 2011, 18:23:20 »
şimdi kıbrıs giderse ne olur onu düşünmek lazım aynen kumar ve vergi cenneti olur türkler anında asimile olur zamanında gidenler geri döner,israilin ve mısırın eli rahatlamış olur birileri darağacına gider,gaza gelip parası bizden çıkıyor falan deniyorda senin günde ödediğin faiz ne kadar,altı üstü 200 in nüfusu var.
biz zamanında mısırın önde gelenlerini falakaya yatırırken ingilizler limuzin tahsis ediyordu adamlara ondan sonrada elimizden çıkıncada bizi sattılar satmazsa salak derler adama.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
AP Raporu Kabul Edildi
« Yanıtla #24 : 08 Mart 2011, 18:44:09 »
şimdi kıbrıs giderse ne olur onu düşünmek lazım aynen kumar ve vergi cenneti olur türkler anında asimile olur zamanında gidenler geri döner,israilin ve mısırın eli rahatlamış olur birileri darağacına gider,gaza gelip parası bizden çıkıyor falan deniyorda senin günde ödediğin faiz ne kadar,altı üstü 200 in nüfusu var.
biz zamanında mısırın önde gelenlerini falakaya yatırırken ingilizler limuzin tahsis ediyordu adamlara ondan sonrada elimizden çıkıncada bizi sattılar satmazsa salak derler adama.
Kıbrısı kıbrıs  yapan  biziz  o yüzden kıbrısı  teslim etmekte  aptallık olur  ama  200 bin nufuslu bir  nufusada bu kadar yüz vermek  yalnış olur   o  200 bin kişiyi  onbinlerce asker  koruyor  o  200 bin kişi  , kişibaşına türkiye  ortalamasından çok daha fazla  ödenek alıyor    yani kıbrısta yine  askerimiz olsun  yine askerimizin masrafını biz karşılayalım ama kıbrıslının maaşını artık biz ödemeyelim   nasılki benim askerim kıbrısı korumak için nöbet bekliyorsa kıbrıs halkıda beklesin ,  iyi  kıbrıs her ne derse  yapayoruz  bizmi onlara muhtacız  yoksa onlarmı bize muhtaç , benim paramla rahat yaşam sürüpte sonra  beni küçük gören bir kıbrıs  istemiyorum  daha öncede sordum  kıbrıs madem başka bir ülke  neden barajını biz  yapıyoruz?  ben buna karşıyım.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
AP Raporu Kabul Edildi
« Yanıtla #25 : 08 Mart 2011, 23:38:00 »
Kibrisa aslinda yardimlarimiz sayin enesin dediginden cok fazla. Yillik 3 milyar dolar para hibesi ve 60 bin Turk Askeri bulunuyor ama ne olursa olsun KKTC kendi haline birakilamaz, birakilmamali. Ve ne kadar laga luga etselerde kimsenin ordan biz istemedikce askeri cikarmaya gucu yetmez.

Çevrimdışı atmaca1

• DefenceTurk
  • *
  • 0
AP Raporu Kabul Edildi
« Yanıtla #26 : 12 Mart 2011, 21:37:15 »
arkadaşlar bu laf belki size klişe gelicek ama şunu söylemem gerek ki; bizim askerimizin kanı döküldü o toprağa, şimdi bizim orayı bırakmamız hata olur belki çok para harcıyoruz doğrudur hatta yeni bir projeyle Kıbrıs'ın en büyük sorunuda çözülecek, su boru hatlarıyla su taşınacak ama gerçekten Kıbrıs bizim için çok önemli oranın değeri artık kanla biçilmiş paranın lafı olmaz bence ki ortalıkta Türkiye defol diye bağıran kişilerin Türk olduğuna inanmıyorum. Kıbrıs'ın başka bir devlet olması yerine Türkiye'nin olmasını isterdim.

Çevrimdışı shielt

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
AP Raporu Kabul Edildi
« Yanıtla #27 : 12 Mart 2011, 21:41:19 »
Lafı geçmişken şunu ekleyeyim, Kıbrısa gitmedim ama kıbrıslı arkadaşlarımın dediklerine göre kıbrısta neredeyse bütün evlerin havuzları varmış. Ama kıbrıs su sıkıntısı çeken hemde önemli ölçüde çeken bir ülke...

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
AP Raporu Kabul Edildi
« Yanıtla #28 : 12 Mart 2011, 21:47:43 »
ve 60 bin Turk Askeri bulunuyor

:o :o

öhöm. hocam biraz abartı değil mi? biraz araştırsan...
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı ist_eternal

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
AP Raporu Kabul Edildi
« Yanıtla #29 : 12 Mart 2011, 21:48:25 »
Lafı geçmişken şunu ekleyeyim, Kıbrısa gitmedim ama kıbrıslı arkadaşlarımın dediklerine göre kıbrısta neredeyse bütün evlerin havuzları varmış. Ama kıbrıs su sıkıntısı çeken hemde önemli ölçüde çeken bir ülke...

ne çıkartmamız gerekior bu hikayeden