Gönderen Konu: Avrupa Birliği İle İlgili Gelişmeler ve Stratejik Gelişmeler  (Okunma sayısı 32038 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
Ynt: Avrupa Birliği İle İlgili Gelişmeler ve Stratejik Gelişmeler
« Yanıtla #100 : 16 Eylül 2023, 13:33:24 »
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM Genel Kurulu'na katılmak üzere gittiği ABD ziyareti öncesinde açıklama yaptı: Avrupa Birliği, Türkiye'den kopmanın gayreti içerisinde. Biz de gelişmeler karşısında değerlendirmelerimizi yaparız ve bu değerlendirmelerden sonra da Avrupa Birliğiyle gerekirse yolları ayırabiliriz."

https://www.haber7.com/siyaset/haber/3353137-cumhurbaskani-erdogandan-abye-rest-gerekirse-yollari-ayiririz

Danışmanlarını kovunca gerçekleri görmeye başlamış en sonunda....

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #101 : 16 Eylül 2023, 15:00:07 »
Birde İran ile Yunanistan İsrail filan artık hangisi ile olursa savaş edersek tam pazıl tamamlanacak pazılda bir tek topyekün ulusal bir savaş kaldı eksik olan. Böyle dönemler savaşsız olmaz illa bir savaş olur. Dua edelim o gelecek olan savaştan sağ salim çıkarız. Genelde bu çeşit savaşlar pek hayırlı olmuyor çünkü.
« Son Düzenleme: 16 Eylül 2023, 15:01:33 Gönderen: re »

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 136
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #102 : 16 Eylül 2023, 16:13:32 »
Şu AB olayını baştan itibaren hazmedemiyorum ben kusura bakmayın zaten..sömürge valisi tavırları onuruma dokunuyor..

1.Düzgün bir vize muafiyeti anlaşması yapilsin ( japonlar, Koreliler nasıl vizesiz 3 aya kadar gidebiliyor, onun benzeri)

2. Düzgün bir serbest ticaret anlaşması yapilsin (ABnin bir sürü ülke ile var)

3. AB fonlarina erişim çok hayati ise onla da ilgili bir anlaşma yapılabilir, icabinda hibe olmasın düşük faizli kredi olsun...o kadar kritik değil sanarsın trilyon eurolik hibe yapiyorlar..

Evli evine köylü köyüne arkadaş...üye olmadan AB ile ilişki kurulamayacak diye kural mı var?

Karar mekanizmasında olmadan kurallarına tabii olacak şekilde bir ilişki nasıl kurulur benim kafam almıyor..

Yatırım yapmaya müsaitsen, yatırımcı para kazanacaksa AB uyesimisin, aday misin değilmisin umurunda olmaz zaten..

Anlasmalari yaptıktan sonra çıkarsın birlikte " denedik olmuyor, evlenmiyoruz ama komşu olacagiz" dersin geçersin..

Not: bütün fasillar kapansa bile her üyenin halk oylaması ile evet demesi lazim üye olabilmemiz için, aklı başında olan bir insan bunun olabileceğini düşünebilir mi soruyorum

« Son Düzenleme: 16 Eylül 2023, 16:28:25 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı Mehmet75

• DefenceTurk
  • *
  • 42
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #103 : 16 Eylül 2023, 16:48:01 »
Bütüüün bu çalkantılar, ambargolar, kopuşlar, fikir değistirmeler, ekonomik krizler bir zümre iktidarına devam edebilsin diye mi?

Ve ben böyle yazınca aleyhte, sert ve tehdit ederek cevap verecek üyeleri de ezbere bilmeme ne demeli?
« Son Düzenleme: 16 Eylül 2023, 17:56:54 Gönderen: Mehmet75 »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #104 : 16 Eylül 2023, 16:57:08 »

Bütüüün bu çalkantılar, ambargolar, kopuşlar, fikir değistirmeler, ekonomik krizler bir zümre iktidarına ve devam edebilsin diye mi?

Ve ben böyle yazınca aleyjte, sertçe ve tehdit ederek cevap verecek üyeleri de ezbere bilmeme ne demeli?

İktidarı herkes sevmek zorunda değil fakat bu seferki açıklamasını ben takdir ettim. Avrupa Birliği'nin bizi 100 sene geçse de  üye olarak kabul edeceğine inanan varmı? Malum parti başta olmadan önce de bekletiliyorduk hatta 50 yıldır bekletiliyoruz. Bir yerden sonra artık inceldiği yerden kopsun demenin vakti gelmiştir bence.
« Son Düzenleme: 16 Eylül 2023, 16:58:16 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #105 : 16 Eylül 2023, 17:10:46 »
Kişi başı milli gelirimiz 20000 dolar olsa belki alırlardı belki yine de kan uyuşmazlığı nedeniyle almayabilirlerdi de.  Şu anki sorun almamaları değil o zaten çok ütopya bizim için çünkü almayı bırak artık Venedik'e Paris e balayına gidemiyor Türkler. Türk patronlar Almanya ya fuara gidemiyor. Küba bile bize artık kapılarını kapadı Meksika vize vermiyor Amerika'ya kaçacağız diye. Asya ülkelerine gidemiyoruz bırakın Avrupa'yı. Bunların sebebi bu Arap Afgan Pakistan istilası ve ekonomik krizler. Hala sağa sola ayar veriyoruz birde.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #106 : 16 Eylül 2023, 18:07:15 »
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin katıldığı canlı yayın programında Türkiye'deki Suriyeli öğrenci sayısını açıkladı. Tamamı yabancı uyruklu öğrencilerin olduğu okulların var olduğunu belirten Bakan Tekin, 'Türkiye'de 977 bin yabancı öğrenci var, 790 bini Suriyeli öğrenci' dedi.
(2 saat önce)

Biz Avrupa'nın mülteci deposu olduk bunlar hala Avrupa Birliği masalları görüyor...

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #107 : 16 Eylül 2023, 18:52:35 »
Ben AB üyeliğiyle ilgili uyum çalışmalarını hep olumlu bulmuşumdur. Bizi Avrupaya almayacaklardı, almazlar da ama bu yolda edinilen bazı standartlar da Ülkenin daha disiplinli refah ve eşit çalışmasına yönelikti.

Muasır ülkeler seviyesine çıkmak için bazı şeyleri alıp kullanmakta fayda var. Bizi almaları ekonomik ve kültürel olarak zordu, son 7-8 senede daha da zor oldu (işlerine geldi; yoksa mazeret arayacaklardı) zira bunca Suriyeli Afgan ve Pakistanlıyla falan kim olsa almaz.

İşin ilginci biz bu AB’den böyle dışlanıyorken neden bunların refahı için milyonlarca yabancıyı sınırdan çevirip içimizde tutuyoruz. 

Çevrimdışı Heartbang

• DefenceTurk
  • *
  • 36
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #108 : 16 Eylül 2023, 19:12:38 »
https://www.youtube.com/watch?v=1560nibIzA4

AB ve ABD ile içinde bulunduğumuz ticari ilişki artık bir beka sorunu haline gelmiştir. Afrika, Asya ve Güney Amerika'da yakın ilişki içinde olduğumuz ülkelerle serbest ticaret anlaşmalarını imzalayıp, ihracatta çeşitliliği sağlamalıyız.
Sonra da atın bu yabancıları adamların kucağına. Amerikalının bir lafı vardır, "F-ck around and find out" diye.
O kadar zamandır o coğrafyalarda "f-ck around" yaptılar, şimdi find out-sunlar.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #109 : 16 Eylül 2023, 21:06:26 »
https://www.youtube.com/watch?v=1560nibIzA4

AB ve ABD ile içinde bulunduğumuz ticari ilişki artık bir beka sorunu haline gelmiştir. Afrika, Asya ve Güney Amerika'da yakın ilişki içinde olduğumuz ülkelerle serbest ticaret anlaşmalarını imzalayıp, ihracatta çeşitliliği sağlamalıyız.
Sonra da atın bu yabancıları adamların kucağına. Amerikalının bir lafı vardır, "F-ck around and find out" diye.
O kadar zamandır o coğrafyalarda "f-ck around" yaptılar, şimdi find out-sunlar.

ABD-AB ile kurduğumuz ticari ilişkiye ticari ilişki denemez ki...ABD-AB üretmeyi kendilerine hakaret saydığı ürünleri bizim gibi ucuz işgücü-ucuz maliyet olan ülkelere ürettirir biz de AB-Türkiye ticaret ilişki hacmi şu kadar bu kadar arttı diye kendimizi kandırırız... Hangi ekonomik üretim gücümüzle gavurlara "F-ck around and find out" yapacağız...