Gönderen Konu: Milli Piyade Tüfeği Projesi  (Okunma sayısı 415729 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 177
  • DefenceTurk.com
Ynt: Milli Piyade Tüfeği Projesi
« Yanıtla #680 : 25 Ocak 2019, 00:38:44 »
MKEK, TSK'ya 4,000 adet MPT-55 daha teslim etti. Teslim edilen 4,000 adet silahın 1,200 adeti kısa namlulu MPT-55K, 2,800 adeti ise uzun namlulu MPT-55.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #681 : 25 Ocak 2019, 00:45:20 »
Bu tip ambalajlama standart mı ? eskiden G3 ler sandıklar içerisinde teslim ediliyordu.
(bilmediğimden soruyorum)

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #682 : 25 Ocak 2019, 01:50:47 »
Artık teslimatlar silah çantasıyla yapılıyor.

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #683 : 25 Ocak 2019, 14:50:12 »
   Çok güzel bir silah oldu bu MPT-55 ler.İnşallah tüm özel kuvvetlerimizde görürüz zamanla.MPT-76 da iyi ama keşke biraz daha hafifletilebilse.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #684 : 25 Ocak 2019, 16:09:17 »
Bir önceki soruma cevap veren Sn Bogü Alp' e teşekkürler.

Soracağım soru kıl olarak algılanabilir  ,ama niyetim kıllık yapmak değil . Kısacası halen Kafamı silah çantasına taktım  :)

Yeni silah teslimatlarında niye artık böyle çanta kullanılma ihtiyacı görüldü?

Belki yanlış düşünüyorum ama o silah çantaları  silahların birliklere nakliyesi sonrası pek kullanılmaz diye düşünüyorum, ayrıca standart piyade silahları ki yüzlerce binlerce teslimat paketleri halinde birliklere gidiyor bu da demektir ki çantalar da sandıklara xx paketler ler olarak yerleştiriliyor. Tek kullanımlık çantalar tüfek başına maliyetin yükselmesine sebep olmuyormu?

Örneğin füze, keskin nisancı tüfeği ki üzerinde kullanılan aparatlar hasas olduğundan özel çanta gerektirir bunu anlıyorum.

Ayrıetten Tahta sandık daha ekolojik .

« Son Düzenleme: 25 Ocak 2019, 16:12:04 Gönderen: metin62 »

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #685 : 25 Ocak 2019, 18:05:26 »
Bende görür görmez çok saçma buldum. Bir kutu bir şarjör bir tripod u paketlemek militarist mantığa biraz aykırı. Hani ABD ye sivillere ihraç edersen olabilir ama ordulara böyle teslimat mantıksız. 5 tanesi bir kasada salt silah olarak yollanır şarjör de kaç tane lazım ise ayrı konteynerde mesela 250 lik paketler halinde yollanır. Tripod da kaç tane lazım ise alınır değilse alınmaz. TSK lerine silah çıplak hali ile sadece kayışı ile yollanmalı ve 5 erli kutularda yollanmalı. Lojistik olarakta bu kullanışsız ortalıkta işe yaramayan tripod lar olacak. Neyseki bir derdimiz bu olsun bizene
« Son Düzenleme: 25 Ocak 2019, 18:06:26 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı Alpagu

• DefenceTurk
  • *
  • -12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #686 : 26 Ocak 2019, 04:28:52 »
Silah çantalarını yandaş bir firma yapıyorsa emin olun hepsi böyle gidiyordur.

Çevrimdışı asderedas

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #687 : 26 Ocak 2019, 08:20:00 »
Silah çantalarını yandaş bir firma yapıyorsa emin olun hepsi böyle gidiyordur.
Bu silahı neden çantaya koydukları hakkında bir bilgin yok !!!ama yandaş firma kazansın diye hepsini çantaya koyuyorlar öylemi!!!
Cem yılmazında dediği gibi ,beynin yok ama fikrin var....
Bak ben bilmiyorum bilmedigim icinde neden cantaya konuyor herhangi birsey yazmiyorum,
Kimseye bok atmiyorum ,ama sen kendini birilerine kanitlamak icin muhalif kimlikle degil ,bildigin birseyleri özellikle savunma sanaysi konularinda yaz ,haa bilmiyosan sor ,onuda yapmiyorsan oku ögren burda cok bilgili insanlar var yazilarini oku ögren..Tamammı alpagucum bok atmak degil dogrulari konusup yazmak lazim bilmiyosanda susmak hayat bukadar basit...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #688 : 26 Ocak 2019, 09:50:07 »
Yandaş bir firma mı yapıyor bilemem, ancak yandaşlık gerçeği göz önüne alınırsa haklı olma olasılığı da söz konusu...
Sadece olasılık.

Silahların sandık içerisinde birliklere teslim edilmesi sonrasında, birliklerin sürekli katıldığı operasyonlarda bu tip çantaların taşıma için  kolaylık sağlayabileceğini düşünüyorum. İşin içerisinde olanlar daha iyi bilirler.
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2019, 10:25:36 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #689 : 26 Ocak 2019, 17:28:40 »
Bütün firmalar artık öyle teslimat yapıyor. En son Jandarmaya teslim edilen SAR 109T makineli tabancaları ve köy koruyucularına teslim edilen sar 308 tüfekleri de plastik kutularla teslim edilmişti.
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2019, 17:29:28 Gönderen: Bogü Alp »