Gönderen Konu: Milli Piyade Tüfeği Projesi  (Okunma sayısı 415688 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 39
  • DefenceTurk.com
Ynt: Milli Piyade Tüfeği Projesi
« Yanıtla #650 : 27 Ekim 2018, 16:32:41 »
Sanırım eğitim mühimmatı atarken kullanılıyor. Eğitim mühimmatında çekirdek olmadığı için mekanizmayı geri süremiyor seri atış peş peşe atış olamıyor belki manluyu kontrollü tıkayarak basınç yaratıp mekanizmayı çalıştırıyordur

+100

Yüzde yüz doğru tespit.
Cevabın daha net olması için şöyle olmalıydı.  ;)

Eğitim mühimmatı atarken kullanılıyor. Eğitim mühimmatında çekirdek olmadığı için mekanizmayı geri süremiyor seri atış peş peşe atış olamıyor belki manluyu kontrollü tıkayarak basınç yaratıp mekanizmayı çalıştırıyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
3 TIR dolusu MPT- 55 ve MP-5 yola çıktı!
« Yanıtla #651 : 02 Kasım 2018, 17:54:59 »
3 TIR dolusu MPT- 55 ve MP-5 yola çıktı!

Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Kırıkkale Silah Fabrikası'ndan tamamen yerli üretim 3 bin adet MPT-55 ile aynı fabrikada üretilen MP-5 silahlarının Emniyet Genel Müdürlüğü'ne teslim edilmek üzere sevkiyatı yapıldı.

Kırıkkale Silah Fabrikası Müdürü Mehmet Ocakcıoğlu, sevkiyat sırasında yaptığı açıklamada, 3 bin adet MPT-55 ile MP-5 silahını Emniyet Genel Müdürlüğü'ne gönderdiklerini söyledi. Yıl sonuna kadar sipariş aldıkları 60 bin silahın teslimatını yapacaklarını belirten Ocakcıoğlu, "15 gün sonra 15 bin silah sevkiyatımız daha olacak. 2018 yılındaki sevkiyatlarımızı gününde yaptık. İnşallah 2019 yılı için almış olduğumuz sevkiyatlarımızı da işçilerimizin özverili çalışmalarıyla gününde teslim edeceğiz" diye konuştu.

Emniyet Genel Müdürlüğü'ne teslim edilmek üzere 3 TIR dolusu MPT-55 ile MP-5 yola çıkarıldı.

http://www.milliyet.com.tr/kirikkale-mkek-ten-emniyete-3-bin-gundem-2771072/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı TR-Militarist

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #652 : 02 Kasım 2018, 18:58:23 »
bu mpt55 in şarjörü şeffaf ama daha çok yarı saydam gibi matımsı içi zor belli oluyor mpt 76 gibi neden bunun şarjörünü de şeffaf yapmıyorlar yada şeffaf ince şerit halinde sinir bozucu
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2018, 19:04:18 Gönderen: TR-Militarist »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #653 : 02 Kasım 2018, 23:49:25 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 177
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #654 : 10 Kasım 2018, 04:04:07 »
Kullanılan optik sistemlerin tamamı Türk malı. (KNT-76 ve 3E EOS optik sistemleri)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Mehmetçiğe yerli göz! Savunma Sanayii Başkanlığı duyurdu
« Yanıtla #655 : 16 Kasım 2018, 10:54:51 »
Mehmetçiğe yerli göz! Savunma Sanayii Başkanlığı duyurdu

Savunma Sanayi Başkanlığı 3E EOS firmasına ait 275 adet yerli dürbünün Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine kabul faaliyetinin gerçekleştirdiğini duyurdu.

Yerli ve milli projeler her geçen gün artarken, Kara Kuvvetleri Komutanlığı yeni bir anlaşma yaptı. Kara Kuvvetleri Komutanlığı, 3E EOS firmasın tarafından üretilen 275 adet yerli dürbüne onay verdi. Türk ordusunun ihtiyacına binaen alınan mühimmatın kabul faaliyeti gerçekleştirildi. Söz konusu yerli dürbünler kısa sürede TSK'nın envanterinde yerini alacak.

https://www.yeniasir.com.tr/galeri/ekonomi/mehmetcige-yerli-goz-savunma-sanayii-baskanligi-duyurdu/4

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
MKE TSK’yı MPT-55 ile donatıyor
« Yanıtla #656 : 02 Aralık 2018, 17:43:38 »
Makine Kimya Endüstrisi Kurumu (MKE) Kırıkkale Silah Fabrikasında yerli olarak üretilen bin 500 adet milli piyade tüfeği MPT55’in TSK’ya teslim edildiğini açıkladı.

Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Kırıkkale Silah Fabrikası’ndan, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğüne teslim edilmek üzere 7 bin 650 piyade tüfeğinin sevkiyatı gerçekleştirildi.

MKEK Genel Müdür Yardımcısı Akif Akgül, MKEK Silah Fabrikası’ndaki törende yaptığı konuşmada, silah ve mühimmatın MKEK’nin işi olduğunu söyledi.

Duvarlarına ve işçilerin kalplerine kadar sinmiş tecrübelerinin olduğunu vurgulayan Akgül, şöyle konuştu:

“Bunu hiç kimse inkar edemez. Milli piyade tüfeği MPT-76’yı yaptıktan sonra kısa süre içerisinde MPT-55’i çıkardık. Bu öyle kolay bir şey değil. Bu işi bilen özel firmalar dahi yeni bir silahı çıkarttıkları zaman çok ciddi araştırmalar yaparak çıkartıyorlar. MKEK’nin farkı bu. Bizden bir şey istendiği zaman biz onu hakkıyla yerine getiririz. MKEK’nin yıllardır yeniden yapılanması söz konusu. Biz bunu bekliyoruz ve hak ediyoruz. Büyüklerimiz bunu bu sefer ciddi düşünüyorlar. Çok detaylı bir bilgim yok ama bu sefer MKEK için çok ciddi çalışma yapıldığını biliyoruz. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur.”

40 bin adet teslim edildi

Silah Fabrikası Müdürü Mehmet Ocakcıoğlu da bugün üretimini yaptıkları silahları teslim etmek üzere yola çıkaracaklarını belirterek, 2018’de MPT-76, MPT-55, KNT-76, Bora-12 ve MP-5 silahlarından 40 bin adet teslim ettiklerini bildirdi.

Bugün de Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğüne teslim edilmek üzere 7 bin 650 adet MPT-76, MPT-55 ve MP-5’in sevkiyatını yapacaklarını aktaran Ocakcıoğlu, şunları kaydetti:

“Yıl sonuna kadar 10 bin 350 adet silahı da göndereceğiz. Silah Fabrikası olarak yaptığımız ürünlerin sağlam ve kaliteli olmasına dikkat ediyoruz. Son günlerde bu silahları yapmak için gayret gösteren özel firmalar var. Bu firmalar sadece kar amacı gütmektedirler. Bizler yaptığımız silahın karını zararını düşünmeyiz. Sağlam ve kaliteli bir şekilde teslimini düşünürüz. MKEK ile özel firmalar arasındaki fark budur. MKEK Türk Silahlı Kuvvetleri ve Türk sanayisinin bel kemiğidir. Sanayimizin öğretmenidir. Burada yetişen insanlarımız yan sanayilerde rahatça iş bulmaktadır. MKEK bir okuldur. 2019 yılı itibarıyla da inşallah 33 bin 500 adet MPT-76 silahının üretimi yapılacak. Bunun dışında ihtiyaca göre sipariş artabilir. Silahlarımız dünya çapında bir üne kavuştu.”

http://defenceandtechnology.com/2018/12/01/mke-tskyi-mpt-55-ile-donatiyor/

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #657 : 03 Aralık 2018, 03:44:53 »
Demek ki neymiş 7.62 ye geçmemişiz dimi. Hk 33 leride dikkate alırsanız TSK leri 5.56 tercih etmiş bir ülkedir diyebiliriz. NATO da 7.62 kullanan ülkeyiz demeyin lütfen artık.
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2018, 03:46:10 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #658 : 03 Aralık 2018, 03:55:21 »
Ağırlık olarak 7.62 kullanan bir ülkeyiz. Kuvvetin gelecekteki siparişlerini bilemeyiz ama büyük olasılık ağırlık 7.62 X51 olacak. 5.56yı ise Joak Joper gibi görev alanına meskun mahal giren kuvvetler  kullanacak.(sahil güvenliği yazmadım ama onlarda dahil)
Bu arada Natonun ne kullandığı umrumda değil zaten Nato kuvvetleriyle çalışacak personel sat/sas ökk personeli 5.56 kullanıyor. 5.56da ısrarcıyım nedenleri de isteyen olursa tartışırım.
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2018, 04:03:43 Gönderen: Bogü Alp »

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #659 : 03 Aralık 2018, 04:14:04 »
Yanılıyorsun ağırlıklı olarak 5.56 kullanacağız. G3 itibarı ile tabiki 7.62 kullanıyoruz ama G3 ler yerlerini 5.56 ya teslim ediyor 7.62 ye değil. MPT 76 da olmayacak alınan alındı daha fazla alınacağını düşünmüyorum. MPT 76 her şeyin kötülüğünü isteyen feto cuların seçimi idi. Onlar pkk ile savaşmak için iha yada engel olan adamlardı.
beğen